Malátná FC Vysočina? Rovněž v Blansku

Blansko - Nejen v Sokolově, ale také v Blansku prohráli jihlavští fotbalisté v sobotu. Také juniorka nevstřelila gól.

24.5.2009

Třetí liga Blansko - Jihlava BFoto: Deník/ Honza Charvát

V sobotu sice Blansko porazilo ve třetí lize na domácím trávníku béčko jihlavské FC Vysočina 2:0, jenže ani druhá jarní výhra tým ode dna tabulky neodlepila. Tři kola před koncem je Blansko téměř v neřešitelné situaci na sestup.

Blansko – Jihlava B 2:0 (1:0)

„I když je záchrana spíše v rovině teorie, nechceme vypustit žádný zápas. V Břeclavi půjdeme do zápasu takénaplno a chceme se porvat o tři body,“ řekl po utkání s Jihlavou blanenský kouč Petr Vašíček. Ten na domácím trávníku přesunul kanonýra Sehnala do středu záložní řady, stejně jako dravého Čejku. Oba pak doplňovali na hrotu hrajícího Traxla.

„Jihlava hrála systémem čtyři, pět, jedna. Museli jsme posílit zálohu. Vzhledem k tomu, že máme rozsáhlou marodku, museli zaskočit útočníci a zahráli na jedničku. Záloha pracovala skvěle ve hře dopředu i dozadu,“ pochvaloval si Vašíček. Domácích bylo od začátku plné hřiště, zatímco Jihlava působila bezradným dojmem. V rozehrávce kupila chybu za chybou a ve výletnickém tempu se nakopávanými míči dostávala stěží na útočnou polovinu.

Výjimkou byla šance Drábka z úvodu utkání, který po slalomu blanenskou obranou nastřelil jen nohy padajícího gólmana Švancary. „Kdyby Drábek dal gól, vypadalo by utkání asi jinak. Blansko totiž svoji první příležitost proměnilo a my se pak nemohli dostat do tempa,“ poznamenal ke klíčovému momentu jihlavský trenér Tomáš Jansa.

Po standardce Traxla otevřel ve 14. minutě skóre hlavičkou blanenský bek Filip. Další branku měl na noze v 27. minutě domácí Lazarov, který nezužitkoval milimetrový pas Bednáře. O chvíli později vykopnul střelu Traxla z brankové čáry jihlavský stoper. Dalších několik brejků nedotáhlo Blansko do konce.

Zápas v tu chvíli připomínal spíše exhibici. Výtečně hrající Traxl s forvardem Bednářem soutěžili, kdo obejde s míčem více soupeřů. „Jihlava asi čekala, že budeme hrát odevzdaně, když jsme na sestup a my je přehráli. Škoda jen, že jsme v první půli nedali víc gólů,“ litoval po zápase blanenský střelec Martin Sehnal.

Nepřesnosti

Po změně stran se hosté dál utápěli v nepřesnostech a na dostřel Švancarovy branky se nedostali. První varování poslal v 51. minutě ještě Čejka do tyče ale o osm minut později už to bylo 2:0. Ofsajdová past Jihlavy sklapla naprázdno. Hájkovo sólo brankář Žejdlík zlikvidoval, ale na dorážku Sehnala byl krátký. Po hodině hry hlavičkoval na druhé straně nepřesně Havránek.

Do otevřené jihlavské obrany se v poslední dvacetiminutovce valil jeden rychlý brejk za druhým. Ovšem další branky v jihlavské síti se již diváci nedočkali. Traxlův pohotový volej totiž Žejdlík vyrazil a další sólo rychlého útočníka zastavila hostující obrana.

24.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Vyboural se na cyklostezce

Luka nad Jihlavou – Mladý cyklista se dostatečně nevěnoval řízení svého jízdního kola a vyboural se na cyklostezce.