Jediné okresní derby víkendu skončilo vítězstvím lídra. Tatran porazil Přibyslav rozdílem třídy.

ŽDÍREC N. D. – PŘIBYSLAV 3:0

Domácí byli papírovým favoritem, protože se utkali s týmem z druhého konce tabulky. Do vedení šli ve 14. minutě, kdy se po pěkné kombinaci prosadil Fikar. A ještě do poločasu navýšili své vedení. Přetažený centr vrátil před branku Michalec a balon poslal do sítě Kroutil. Tři minuty po návratu z kabiny už to bylo o tři branky. Pavel Novotný utekl po levé straně a prostřelil brankáře. „I když byl takový výsledek, tak to jednoduché rozhodně nebylo," řekl ždírecký kouč Martin Slavík.
Góly: 14. Fikar, 42. Kroutil, 48. P. Novotný. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 2:0. Ždírec n. D.: Meller – Kučera, Michalec, Fikar (74. Mrázek), J. Novotný – Štukhejl, Pátek, Kroutil (79. Kolouch), Smejkal (68. Čalkovský) – Novotný, Dvořák. Přibyslav: Pazderka – Eis, Kunc (75. Vostál), Pospíchal, Pochop – Krčál, Adamec, Flekal (46. Votava), Vopršal – Škacha (55. Vykoukal), Slanař. Nejlepší hráči: J. Novotný, Meller, Štukhejl.

HUMPOLEC – OKŘÍŠKY 2:0

Humpolec sehrál bezpochyby nejlepší jarní utkání. V prvním poločase si počínal aktivně, soupeře napadal už při rozehrávce a pomohlo mu i to, že se brzy dostal do vedení. Gól ale padl poněkud kostrbatě. Kopic postupoval zcela sám na Fialu, ten pohotovým zákrokem vyrazil míč na roh. Rozehrál ho Šerý, na centr si vyskočil Kopic a svůj duel s brankářem už tentokrát vyhrál. Humpolec pak měl další šance, z kategorie tutových byla ta Šerého ve 36. minutě. Domácí středopolař ale po úniku váhal tak dlouho, až nestihl vystřelit. Dvě minuty před přestávkou Šerý našel centrem Pikla, ten si zpracoval míč a střelou k tyči zařídil Humpolci dvoubrankový náskok. Po přestávce už hráli domácí spíše údržbu. Okříšky se do šancí moc nedostávaly, výjimkou byla 52. minuta, kdy Tůma našel Dubského, jenže jeho skluz změnu skóre nepřinesl.
Góly: 13. Kopic, 43. Pikl. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Humpolec: Kříž – Alt, Vrátný, Maršík, Málek – Paťha (76. Podoba), Skryja, Kratochvíl, Šerý (82. Štěpán) – Pikl, Kopic (61. Tomovič). Okříšky: Fiala – Tekal, Dočkal, Brabenec, Večeřa – Z. Ryšavý (86. F. Rampír), Široký (62. L. Rampír), Dočekal, R. Ryšavý (68. Jůza) – Tůma, Dubský. Nejlepší hráči: Maršík, Kopic – Dočekal.

LEDEČ N. S. – JEMNICKO 0:0

Domácí po celý zápas měli převahu, ale proti Jemnicku jim selhala koncovka. „Měli jsme celý zápas převahu, ale jen po vápno, když byla šance pro zakončení, selhala koncovka, když jsme dali gól, tak byl ofsajd," smutnil domácí trenér Zdeněk Jungvirt. „Soupeř ale na nás byl velmi dobře připravený a vzadu zápas odehrál dobře," dodal.
Rozhodčí: Staněk. ŽK: 3:4. Diváci: 300. Ledeč n. S.: T. Bezděk – Prchal, F. Gramer (32. S. Bezděk), Nepovím, J. Gramer – Trpišovský (76. Kuja), Toula, J. Pešek, P. Pešek – Petřík, Machala. Jemnicko: Kopeček – Máca, Bastl, Svěrák, Koutný – Křivánek, Morkus, Tesař (83. Rejthar), Netrda – Krejča, Anděl (68. Tobolka). Nejlepší hráči: J. Grammer, Trpišovský – Koutný.

M. BUDĚJOVICE – H. BROD 0:2

Marodka domácích rozšířila na šest hráčů základní sestavy, a tak jejich místo museli zaplnit opět dorostenci. Favorizovaní hosté do utkání vstoupili se snahou rozhodnout hned v úvodu, ale kombinovaná sestava soupeře je do vyložené šance nepustila. Až ve 25. minutě brodský Novotný nastřelil vzdálenější tyčky. Totéž se podařilo po rychlém protiútoku i budějovickému Kosmákovi. O deset minut později po centru Veselého od brankové čáry mířil Kosmák pouze do náruče brankáře Kubáta. V závěru poločasu před brankou domácích Novotný při snaze odvrátit míč hlavičkoval do tyče, na které skončila i následná dorážka Hejkala. Druhé dějství zahájil Kubát střelou z trestného kopu, kterou Procházka zneškodnil. Dalekonosná střela Berkyho pak minula bránu. Tlak Brodu neustále sílil. Hosté se dočkali v 61. minutě, kdy Hejkal z místa penalty prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Výsledek pak pečetil na malém vápně osamocený Prchal.
Góly: 61. Hejkal, 81. Prchal. Rozhodčí: Müller. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Procházka – Kratochvíl, J. Benda, Novotný, Svoboda – P. Benda, Kopeček, Veselý, Kosmák (77. Neubauer) – Stark (80. P. Růžička), Puchnar (80. Premar Mateo). H. Brod: Jiří Kubát – Plíšek, Berky, Svoboda, Novotný – Polívka (89. Pazderka), Henek, Hejkal (88. Peřina), Jaroslav Kubát – Prchal, Háněl (59. Polcar). Nejlepší hráči: Svoboda – Hejkal, Prchal.

V. MEZIŘÍČÍ B – SAPELI POLNÁ 0:1

V první půli byl k vidění boj mezi vápny, ani jeden ze soupeřů nechtěl otevřít hledí. Domácí měli sérii tří rohů v řadě, ale gólman Herink je v pohodě zlikvidoval. Vyložená šance tak vidění nebyla.

Po změně stran pokračovala šachová partie, která dlouho vypadala, že skončí bezgólovou remízou. V 66. minutě však Polná kopala roh, Čermák míč vyboxoval na velké vápno, odkud Matějíček dokázal prostřelit chumel hráčů ve vápně. Pět minut před koncem vyrobila hostující obrana hrubici, ale Liška v samostatném nájezdu pouze napálil gólmana hostů. „Byl to remízový zápas, ve kterém soupeř naši chybu potrestal, zatímco my tu jejich ne. Více by tomu utkání slušela remíza," řekl trenér béčka Velkého Meziříčí Petr Munduch.
Gól: 66. Matějíček. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:0. Diváci: 30. Poločas: 0:0. V. Meziříčí B: P. Čermák – Halámek, Polák (46. Minařík), Pokorný, Nevoral – Beran (58. Mužátko), Liška, Vlk, P. Svoboda, Malec – Bradáč (76. Pech). Sapeli Polná: Herink – Tržil, Boháček, Bambula, Reiterman, Matějíček, Vacek, Příhoda (71. Mašek), Navrátil, Dvořáček, Macko (90. Špendlíček). Nejlepší hráči: Pokorný – Vacek, Bambula.

NOVÁ VES – JAROMĚŘICE 4:3

Gólovou přestřelku načal ve 22. minutě Míča, který tváří tvář prostřelil Fuksu. O čtyři minuty později bylo srovnáno, když si smolnou vlastní branku vstřelil hostující Urbánek. Po hodině hry šly Jaroměřice opět do vedení, mazácky se prosadil Furiš. Jenže Nová Ves během čtvrthodiny zápas třemi góly otočila. Nejprve si s propadeným balonem věděl rady Jan Šandera. Pak se krásným sólem blýskl střídající Ondřej Šandera a domácí už vedli. V 82. minutě zvýšil na 4:2 efektní patičkou Jan Šandera. Hosté už stihli pouze korigovat brankou Baráka.
Góly: 26. vlastní Urbánek, 66. a 82. Jan Šandera, 70. O. Šandera – 22. Míča, 60. Furiš, 88. Barák. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Nová Ves: Fuksa – L. Komínek, Havlík, Krejčí, Josef Šandera – J. Nečas, O. Starý (74. V. Komínek), F. Nečas, M. Novotný (85. J. Nečas) – Ondřejka (65. O. Šandera), Jan Šandera. Jaroměřice: Šebela – Urbánek, Frühauf, Karásek, Hutař (63. Svoboda) – Hošek (79. Šabatka), Palát, Stejskal (85. Kopečný), Barák – Furiš, Míča. Nejlepší hráči: Jan Šandera, L. Komínek – Míča.

CHOTĚBOŘ – ŽIROVNICE 3:0

Hosté se prezentovali pozornou defenzivou a každou možnost na protiútok se snažili využít. Domácím se dařila kombinace, ale v koncovce byli nepřesní nebo si vylámali zuby na Dvořákovi. Dobrou možnost nevyužil dvakrát Dvořák a ani Jiří Hlaváček v gólové pozici nebyl úspěšný. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací. Ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil. Zhruba po hodině hry přihrál nezištně střídající Martin Odvářka Dvořákovi a ten si se svou třetí velkou šancí již poradil, 1:0. Za necelých deset minut se konečně prosadil na své levé straně Jiří Hlaváček a zvýšil na zasloužených 2:0. Poté si hosté uvědomili, že pokud chtějí být úspěšní, musejí být odvážnější. Výsledkem byla krásná rána z 19 metrů přímo do břevna Vykoukalovy branky. Domácí otevřenější obrany hostí využívali k nebezpečným brejkům. Při jednom z nich byl ve vápně přistrčen Dvořák a M. Odvářka proměněnou penaltou stanovil výsledku konečnou podobu, 3:0.
Góly: 58. Dvořák, 66. Jiří Hlaváček, 83. M. Odvářka (PK). Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 0:2. Diváci: 110. Poločas: 0:0. Chotěboř: Vykoukal – R. Odvářka, Čáp, Ďoubal, Jan Hlaváček – Bělovský (72. Moravec), Dvořák, Somerauer, Jiří Hlaváček (78. F. Janda) – Koutný (58. M. Odvářka) – Hanousek. Žirovnice: Dvořák – Drechsler, J. Houška, T. Houška, Procházka – Hadrava, Cajz, Vilímek, Staněk (70. Dařílek) – Mádl, P. Houška (46. Rozporka). Nejlepší hráči: Ďoubal, Dvořák – Dvořák.

14. Jemnicko 17  2 5 10 15:29 11

Příští kolo: Okříšky – V. Meziříčí B, H. Brod – Chotěboř, Žirovnice – Humpolec, Jemnicko – Ždírec n. D., Sapeli Polná – Nová Ves, Jaroměřice – Ledeč n. S., Přibyslav – M. Budějovice.