Nuda Jihlavě přinesla vítězství

Jihlava – FC Vysočina uštědřila druholigovému lídrovi z Ústí teprve čtvrtou porážku v sezoně. Zápas sice postrádal fotbalovou krásu i šance, ale důležité body zůstali doma. Vítěznou branku dal uzdravený stoper Šimáček.

26.3.2010

Nuda Jihlavě přinesla vítězství.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Úvodní čtvrt hodinka přinesla vlažný fotbal, diváci na tribunách jihlavského stadionu se museli nudit. Jihlava se snažila převzít iniciativu, ale ústeckou branku vážně neohrozila. Hosté se do jihlavského vápna příliš nedostávali.

Další průběh prvního poločasu přinesl hodně kouskovanou hru plnou nepřesností. Ani jeden z gólmanů neměl moc práce, protože se hrálo spíše ve středu hřiště, a když už se hráči dostali na dostřel branky, tak nedokázali zamířit mezi tři tyče. Domáci se sice snažili vymýšlet útočné finty, ale ty jim překazila buď nepřesnost, nebo ústečtí obránci.

Jihlavě se nedařilo zahrávání standardních situací. To se změnilo příchodem Petera Krutého. Po jeho centru se balon odrazil k Šimáčkovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě. Tečovaný balon jedním z ústeckých zadáků skončil v síti hostů – 1:0.

Domácí byli po vstřeleném gólu při chuti. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Mešanovič s Veselým. Prvně jmenovaný, ale neposlal balon lépe postavenému Veselému a volil střelu. Ta ovšem letěla vysoko nad.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Šancí ani fotbalové krásy moc nepřibylo. Ústí v této části hry bylo aktivnější, ale domácí obrana fungovala bezchybně. Po dalším nudném průběhu bez šancí si vytvořili zajímavou příležitost hosté. V 70. minutě se kombinací do vápna dostal Brožík, ale z úhlu Uvarenka nepřekonal. Následnou dorážku zblokoval Šimáček.

Jihlava měla na mále i o čtyři minuty později. Po rohovém kopu se ale Džubanovi střela nepovedla. Vypadalo to, že se lídr tabulky nadechoval k závěrečnému náporu. Jihlava si to však nenechala líbit. Svůj náskok mohla zvýšit v 80. minutě. Brankář hostů však byl proti. Dolejše vychytal. Stejně tak dopadl jihlavský záložník i tři minuty později. Svěřenci trenéra Luboše Urbana si takticky vítězství uhlídali.

JIHLAVA – ÚSTÍ 1:0

Góly: 44. Šimáček. Rozhodčí: Mikel – Zlámal, Lhoták. ŽK: Simr, Karlík, Krutý, Mešanovič - Melunovič. Diváci: 1126. Poločas: 1:0.
Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrič – Veselý (61. Dolejš), Dort (85. Gába), Karlík, Görner – Mešanovič, Simr (34. Krutý). Ústí nad Labem: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Volek - Benčík, Martykán, Zachariáš, Jindráček - Melunovič, Franc (63. Brožík).

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.