OBRAZEM: Dorostenci doma porazili Baník!

Jihlava – Důležité dva body za výhru 2:1 po penaltách si připsali fotbaloví starší dorostenci FC Vysočina. Na domácím trávníku porazili silnou Ostravu. Cennou výhrou tak Jihlava stáhla manko na šestnáctou Opavu na dva body, a to má ještě zápas k dobru. Boj o záchranu výběr FC rozhodně nevzdává!

11.5.2017

Jihlavský výběr U19 (v modrém) na svém hřišti překvapil favorizovanou Ostravu, které povolil pouze zisk jednoho bodu. Ty zbylé dva brala po penaltách Vysočina.Foto: Deník / Černo Jan

I. LIGA DOROSTU U19

JIHLAVA - OSTRAVA 2:1p

S góly se dlouho neotálelo. Baník udeřil po levé straně a centru, který dokázal usměrnit za Konrádova záda Smékal. Vysočina přispěchala s brzkou odpovědí. Dujmović poslal míč před branku, kde číhal Svoboda, a bylo srovnáno. „Začínali jsme se více dostávat do hry a měli celkem kvalitní herní pasáž. Ještě v úvodu druhé půle jsme Baníku stačili,“ těšilo trenéra Jihlavy Kamila Průšu.
Ovšem závěrečné minuty patřily už hostům. „Od prvního vystřídání v 60. minutě jsme herně odpadli, a Baník nás jasně přehrával,“ uznal kouč domácích, kteří s vypětím všech sil, a také díky štěstěně, dotáhli mač do penaltového rozstřelu. „V něm jsme tentokrát byli bezchybní. I když to vypadalo ve druhé půli tak, že jsme odpadli fyzicky, tak jsem přesvědčen, že spíše zahrála svoji roli psychika. Strašně moc jsme se báli o výsledek, a moc hráčů se hlásilo o střídání právě z této obavy. Na tom musíme v týdnu zapracovat. Hráči si musí mnohem více věřit. Vždyť sami moc dobře vidí, že odehráli velmi dobré partie i proti těm nejsilnějším týmům naší soutěže,“ dodává bojovně Průša.

Góly: 12. Svoboda - 4. Smékal. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas 1:1. Jihlava: Konrád – Matulka (76. Pavlík), Křišťál, Mikuška, Dujmović (82. Pavlas) – Urbánek (60. Vrzal), Karmazín – Smejkal, Bojo, Řezáč (64. Křivánek) – Svoboda (Lorenc).

1. Sparta 28 22 0 6 66:35 63
2. Plzeň 28 20 0 8 52:36 58
3. Hr. Králové 28 21 0 7 55:34 57
4. Příbram 29 18 0 11 51:36 54
5. Slavia 28 17 0 11 67:40 53
6. Olomouc 28 17 0 11 59:39 50
7. Ostrava 28 15 0 13 49:37 47
8. Ml. Boleslav 29 16 0 13 41:39 43