Vysočina pod novým trenérským vedením podobně jako minule se Spartou vytasila proti Zbrojovce svůj nový trumf – branku v úvodu druhého poločasu.

V padesáté minutě Vaculíkův centr z rohového kopu několikrát poskočil po hlavách domácích hráčů, až po zásahu exbrněnského hráče Zoubeleho doplachtil za Melichárkova záda.

Zaslouženě tak byli Jihlavští odměněni za svoji předchozí aktivitu. Už v páté minutě si Popovič pěkně udělal místo ve vápně, jeho měkký oblouček však Melichárkovi moc starostí nenadělal. O deset minut později vychytal Melichárek z blízkosti pálícího Zoubeleho, po následném rohu z malého vápna hlavičkoval Ikaunieks do břevna zcela prázdné svatyně hostů.

Ve 35. minutě uklouzl na pozici posledního Pavlík, míč mu sebral Ikaunieks, který si však při osamoceném běhu na Melichárka předkopl míč daleko před sebe a brněnský gólman míč odkopl do bezpečí. „To byly dvě vyložené šance a bylo trestuhodné, že jsme je zahodili," mrzelo jejich neproměnění domácího kouče Josefa Jinocha.

Brno bylo směrem dopředu aktivnější, ale ještě méně přesné v kombinaci než domácí. Řadu nadějných akcí zhatila chybná přihrávka, nebo ji zblokovali, domácí hráči. A když už hosté zakončili, byla jim branková konstrukce malá. „Brno nás přehrávalo především po stranách," všiml si Jinoch.

Vcelku zajímavá hra z první půle se po vedoucí brance Jihlavských vytratila. Zbrojováci znervózněli a nebyli schopni ohrozit branku domácích, domácí trpělivě bránili svůj náskok a vyráželi vpřed do rychlých brejků.

Po jednom z nich rozehrál přímý kop Vaculík, na jeho další parádní centr si naběhl Fulnek a ve skluzu uklidil míč k pravé tyči – 2:0.
Teprve poté trefili hosté poprvé prostor jihlavské branky, jenže Jablonského pokus Rakovana nemohl vyděsit. Víc už hostující nájezdníci nedokázali vymyslet. „Je to ohromná ostuda prohrát v Jihlavě 0:3, za celé jaro jsme nehráli tak špatně v defenzivě," láteřil po utkání hostující trenér Svatopluk Habanec. „Cloumá mnou obrovské zklamání, nečekal jsem takový přístup našich hráčů k zápasu, především z toho, jak jsme prohrávali osobní souboje."

V euforii dohrávající domácí poté v samém závěru ještě stvrdili po Fulnekově akci a Ikaunieksově zakončení do prázdné branky svoji naprostou dominanci v zápase. „Tři body nás těší, ale uvidíme až po posledním kole, zda to bude stačit," zůstal po vítězství v klidu Jinoch.

JIHLAVA – BRNO 3:0

Góly: 50. Zoubele, 75. Fulnek, 89. Ikaunieks. Rozhodčí: Orel – Blažej, Hrabovský. ŽK: Polák (Brno). Diváci: 2 249. Poločas: 0:0.
Jihlava: Rakovan – Tlustý, Štěpánek, Krejčí, Urdinov – Zoubele, Vaculík (84. Batioja) - Fulnek, Ikaunieks (90.+1 Rosa), Popovič – Rabušic (72. Dvořák).
Brno: Melichárek – Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Polák, Zavadil – Ashiru (63. Lutonský), Tašči, Přichystal - Řezníček.