Trenér Ivan Kopecký podle očekávání rozprostřel zátěž na celý kádr a do každého poločasu tak vyběhla jiná jedenáctka. Lépe se dařilo té první. Utkání bylo sice od úvodního hvizdu vyrovnané, ale před brankou soupeře byl podstatně nebezpečnější prvoligový favorit. Ikaunieks sice ve své první šanci ještě neuspěl, ale ve 33. minutě už síť rozvlnil. Záviška vystihl špatnou rozehrávku soupeře, narazil si s Neradem a našel lotyšského reprezentanta. Ten se krásně trefil pod břevno.

Druhý jeho zápis pak přišel těsně před koncem první půle. Na míč do vápna si naběhl Rabušic, uvolnil Ikauniekse a rázem to bylo 0:2.
Ve druhé půli pokračovala Vysočina v nastoleném trendu, ale Klíma s Dvořákem (tomu navíc rozhodčí později neuznali gól kvůli ofsajdu) velké šance neproměnili. Jediným úspěšným střelcem druhé půle tak byl žižkovský Vild.

„Já nebudu nikdy spokojený. Hráči k utkání v obou poločasech přistoupili dobře. V první půli jsme byli lepší. Ve druhé nám vázla kombinace, na druhou stranu si musíme přiznat, že tam byli noví hráči, takže chyběla souhra. Pozitivní ale je, že jsme vyhráli, což nám dodá chuť do další práce,“ hodnotil zápas trenér Ivan Kopecký.

Ten si je dobře vědom, že jej i jeho tým čeká ještě hodně práce. „Nyní bych nechtěl specifikovat, kde mám problémy. Někteří hráči například nastoupili ne zcela na svých postech. Takže nebudu hovořit o tom, kde nás tlačí bota. Hráče vidím v tréninku během celého týdne, v nejbližších dnech se začne ukazovat, jak na tom jsou.“

ŽIŽKOV – JIHLAVA 1:2

Góly: 69. Vild - 33. a 43. Iakunieks. Diváci: 80. Poločas: 0:2

Žižkov: 1. půle: Hrubeš – Hašek, Švejdík, Toml, Pardubský – Šandera, Podrazký – Engelmann, Stratil, Čermák – Dočekal. 2. půle: Hrubeš – Trýzna, Egert, Mareš, Volek – Galuška, Hurka, Pavlata, Urbanec – Vild, Telnar.

FC Vysočina Jihlava - 1. půle: Rakovan – Tlustý, Vedral, Krejčí, Nový – Záviška, Zoubele, Nerad, Popović – Ikaunieks, Rabušic. 2. půle: Hanuš – Kryštůfek, Štěpánek, Mišůn, Novotný – Fulnek, Opluštil, Hronek, Písačka – Dvořák, Klíma.