Rezerva Žďáru si připsala důležitou výhru

Vysočina – Ve víkendovém 20. kole východní skupiny I. A třídy bodovaly všechny tři celky ze Žďárska. Juniorka Vrchoviny i Herálec přivezli z hřišť soupeřů nerozhodné výsledky.

9.5.2017

Ilustrační foto. Foto: Jan Oliva

RANTÍŘOV – HERÁLEC 1:1
V první půli byli lepší hosté a gólman Fous se měl co otáčet, aby udržel čisté konto a bodové naděje svého týmu. Ve druhém dějství aktivita Herálce opadla. Šance byly k vidění na obou stranách, jenže gólový efekt žádný. Až v samotném závěru podnikli domácí rychlý brejk, na jeho konci byl Živný, a vedení bylo na světě. Jenže domácí zřejmě ještě slavili, když nebyli dost důrazní po autovém vhazování, po kterém Uchytil určil dělbu bodů.

Góly: 87. Živný – 88. Uchytil. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 3:2. Diváci: 92. Poločas 0:0. Herálec: Tichý – Veselský, Škorpík, Slováček, Uchytil – Suchý, Bureš, Černý, Kovář – Odstrčil, Boháč.

ŽĎÁR B – TŘEBÍČ B 1:0
Prvních pětadvacet minut patřilo domácímu Žďáru. K jeho škodě však nejprve Lukáš Filippi a krátce po něm i Franěk ve svých velkých šancích selhali.

Po změně stran oboustranně kvalitní fotbalová podívaná pokračovala. Klíčové okamžiky přišly krátce po hodině hry. Nejprve byl po faulu na Fraňka nařízený pokutový kop, ale Filipiho vychytal Procházka. Z následného rohového kopu se však balon šťastně odrazil právě k Filippimu, který se do prázdné branky nemýlil a rozhodl.

Gól: 65. L. Filippi. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Žďár B: Hajný – Gančev, Z. Peňáz, Havlík, P. Ločárek – Franěk, T. Ločárek, Jun, J. Dvořák – Russ (78. Lhotský), L. Filippi (76. T. Peňáz).

ŠEBKOVICE – VRCHOVINA B 2:2
Hrálo se ve vysokém tempu. Po faulu ve vápně poslal hosty do vedení z penalty Mrkos. Ještě do přestávky po úniku vystřelil zpoza šestnáctky šebkovický Večeřa a za přispění protihráčovy teče vyrovnal. Hostitelský tým mohl zkraje druhé půle poslat do vedení J. Rygl, ale z dorážky trefil jen spojnici. Šebkovice se přesto dočkaly, když se štěstím skóroval Martin Rygl. O dělbě bodů rozhodla 80. minuta, ve které vyrovnal z přímého kopu Polnický.

Góly: 36. Večeřa, 65. M. Rygl – 27. Mrkos (PK), 80. Polnický. Rozhodčí: Terber. ŽK: 1:4. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Vrchovina B: Skryja – Havelka, Mrkos, Košík, Poul (89. Němeček) – Blažíček, Vašíček, Josífek, Bárta, Polnický – Veselý (79. Fagula).

Autor: Redakce

9.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Stojí v  Nerudově ulici v Třešti a usiluje o výhru v celostátní soutěži.
6

Titul Panelák roku 2016 chce získat dům z Třeště

V Bohuslavicích oslaví dětský den s policisty

Překvapuje mě, jak ten čas letí, říká oslavenkyně Martina Sáblíková

Žďár nad Sázavou – Během své kariéry se Martina Sáblíková vypracovala v legendu světového rychlobruslení.

Traktor skončil na střeše

Brtnice – Hasiči během čtvrtečního dne vyjížděli k několika dopravním nehodám. V Brtnici se kolem deváté hoiny ráno převrátil traktor na střechu. Při nehodě se zranila jedna osoba.