„Jsme zklamaní. Vedli jsem o dvě branky, a navíc jsme do sedmdesáté minuty byli soupeři více než vyrovnaným protivníkem,“ smutnil domácí kouč Luděk Kovačík.

STARÁ ŘÍŠE – POLNÁ 2:2

První čtvrthodinku se hrálo především ve středu hřiště. Výjimkou byly dvě standardní situace. Hned v první minutě z hranice vápna zkoušel pozornost polenského brankáře Procházka, ale Skočdopole byl pozorný. O šest minut později ze stejného místa, ale u opačné branky, se k balonu postavil Kovář. Jeho technickou střelu tečovala zeď těsně nad tyč Neumanovy branky.

V 16. minutě mohl skórovat polenský Urbánek, jenže hlavičkoval přímo doprostřed branky, kde stál připravený Neuman. Do té doby tak nebyl k vidění příliš pohledný fotbal. To se změnilo ve 20. minutě, kdy polenským fotbalistů uprchl Bartoš a pěknou střelou otevřel skóre zápasu – 1:0.

Pak mohlo přijít vyrovnání z kopačky Kaplana, ale ten své dvě šance spálil. Nejprve mu nesedla střela z nadějné vzdálenosti, a poté ideálně nevyřešil situaci tváří v tvář staroříšskému brankáři. Po půl hodině hry se mohl prosadit ze standardní situace nejstarší hráč na hřišti Ladislav Hekerle, ale proti tomu byl polenský brankář.

Pět minut před koncem pak přišel sporný moment ve vápně hostů, kdy se po zákroku Mezery skácel k zemi Bartoš. Rozhodčí Nádvorník však zůstal ledově klidný a zřejmě domácím upřel zahrávání penalty. Do šaten se tedy šlo za příznivého stavu pro nováčka krajského přeboru.

Nástup do druhého dějství vyšel domácím skvěle. Hned po čtyřech minutách pobytu na hřišti zvýšil svůj náskok na dvě branky. Merhaut využil obrovské chyby Polenských při odkopu soupeře a samostatný nájezd proměnil – 2:0. „Byla to obrovská chyba. Hráči situaci ohromně podcenili,“ zlobil se polenský trenér Heřman Karsten.

Polná neměla svůj den. Kazila spoustu přihrávek. Zato soupeř byl výbušnější. Ovšem hosté se přece jenom gólového úspěchu dočkali. V 69. minutě Stará Říše neodkopla balon z malého vápna, a tak Adamec natřikrát překonal Neumana, kterého spoluhráči nechali na holičkách – 2:1. A od té doby jako by favorit ožil a převzal iniciativu utkání. Domácí zalezli a snažili se ubránit jednogólový náskok.

„Museli jsme kvůli zraněním vystřídat, a už se nám tolik nedařilo,“ pokrčil rameny Kovačík. Ovšem pár zajímavých akcí ještě jeho svěřenci předvedli – tečovaná střela Tichánka šla těsně vedle tyčky a Merhaut z úhlu nastřelil břevno. Jenže pak na časomíře naskočila 82. minuta a bylo vyrovnáno. Centr Kováře dokázal využít Holas – 2:2. To byl poslední gól zápasu, a tak okresní derby nemělo vítěze.

„Před utkáním bych bod bral, ale teď ne. Srážejí nás naše hrubé individuální chyby. Chtěli jsme proti Polné vyhrát,“ mrzelo staroříšského šéfa lavičky. „Soupeř ze tří šancí dal dvě branky. My svoje šance neproměnili. Soupeř byl důrazný, my ho předčili běhavostí. Asi se i projevila únava,“ uznal, že výkon jeho svěřenců nebyl ideální, Karsten

Góly: 20. Bartoš, 49. Merhaut – 69. Adamec, 82. Holas. Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Stará Říše: Neuman – Tichánek, Hekerle, Popovych, Procházka – Rychtecký (68. Laštovička), Bartoš, Pazderník (80. Štěpnička), Hradil (87. Koníř) – Rygl, Merhaut. Polná: Skočdopole – Tomas, Mezera (77. Krčál), Frolda, Urbánek – Takacs (72. Tlačbaba), Holas, Pražák, Adamec – Kaplan, Kovář. Nejlepší hráči: Pražák, Adamec – Bartoš.