I. B TŘÍDA – SK. A

ČERNÍČ – ŽDÍREC B 2:0

Hosté přijeli do Černíče s plným bodovým ziskem, ale od prvních minut jim muslo být jasné, že další bude těžké vydolovat. Domácí totiž začali svižně a byli aktivnější. Ždírecká rezerva se dostala jen do dvou náznaků šancí, v těch velkých byli jen domácí. A ve 22. minutě slavili první gól. Borkovec prostrčil míč za obranu, kam si zaběhl Lacina, a Bílek byl na jeho zakončení krátký – 1:0. Pak se chvíli hrálo se od vápna k vápnu, než se Hajdík obtočil kolem dvou hráčů, nacentroval za obránce, kde se do míče opřel Brom, a bylo to už o dvě branky.

Druhé dějství bylo jednoznačné. Černíč měla navrch a mohla své vedení několikrát navýšit. „Borkovec měl asi šest šancí, co ten spálil, to bylo neskutečné," kroutil hlavou trenér Černíče František Distel. „Měli jsme hodně omluvenek a nevypadalo to růžově. Navíc přijel šestibodový Ždírec, takže byl i trochu strach, ale zvládlo se to dobře. Jsme štastní, že jsme vyhráli. Sice jsme je neválcovali, ale byli jsme víc nebezpečnější a podle mě je to zasloužená výhra," doplňuje Distel.

Góly: 22. Lacina, 41. Brom. Rozhodčí: Burza. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas 2:0. Černíč: K. Novák – Solař, V. Leitkep, Borkovec, M. Leitkep – Janoušek, Bromn, Hajdík (88. Jileček), Richter (89. Karpíšek) – Lovětínský, Lacina. Ždírec B: Bílek – Cestr, Pleva, Máša – M. Vomela (70. R. Vomela), Dostál, Tlustý (46. Pospíšil), Zahradník (61. Veselský), Matějka – Bříza, Malínský.

KOSTELEC – H. CEREKEV 2:0

Domácí doufali, že se v neděli odpoledne zapomene na první dvě prohraná kola a bude z toho konečně bodový zisk. První půlhodina žádný gólový okamžik nepřinesla, takže o největší vzrušení se postaral hostující Duba, který v 31. minutě zatáhl za záchranou brzdu, překazil Kosteleckým jasnou gólovku, za což si od rozhodčího vysloužil červenou kartu.

Do půlky se využít přesilovku domácímu mužstvu nepovedlo, ale hned po ní už začaly padat branky. O první se po rychlé akci a zpětné přihrávce postaral Kočí, a po dalším výpadu jako přes kopírák zvýšil vedení Sekan. Kostelec měl další příležitosti, ale ty promarnil. „Bylo to z naší strany takové ustrašené, byli jsme v psychické nepohodě, ale po vyloučení jsme začali hrát svou hru, hodně dopředu, a vytvořili jsme si spoustu šancí. Je to důležitá výhra, i když zas tak jednoduché to nebylo, hosté se také snažili," hodnotí kouč Kostelec Miloš Kračmar.

Góly: 50. Kočí, 61. Sekan. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (31. Duba). Diváci: 80. Poločas 0:0. Kostelec: Toman – Doležal (55. Ileček), Flégr, Kružík (88. Smejkal), Lapeš – Pech (46. Fejt), Číhal, Lukšů, Kočí – Sekan, Nikodým. Horní Cerekev: Bečica – Šimák, Plachý, Filsoch, Duba – Zelenka, Havel, Mezera, Matějka – Kůta, Pinkas (46. Jirák).

14. H. Cerekev 3 0 0 3 3:11 0
Příští kolo: Herálec HB – Černíč, H. Cerekev – Počátky, Mírovka – Kostelec, Habry – Štoky, Humpolec B – Věžnice, Tis – Černovice, Ždírec n. D. B – Lípa.

I. B TŘÍDA – SK. B

KŘOVÍ – V. BERANOV 8:6

Kdo přišel, nelitoval. V Křoví padá hromada branek pravidelně, na sobotní mač se ale bude ještě dlouho vzpomínat. Domácí proti nováčkovi soutěže vytáhli hru, jenže před vápnem ztráceli míče a Velký Beranov je za to tvrdě trestal. „Školil nás z naší vlastní taktiky," nechápal asistent trenéra Lukáš Midrla. Při chuti byl zejména Ganzwohl, který ve 20. minutě dokonal hattrick a ze hřiště se pakoval zkušený stoper Šustáček. Debakl 0:3 začal umazávat Kalina, jenž zakroutil přímý kop přesně. Po půlhodině ale potrestal děravou obranu Křoví Jonáš, který zaslouženě zvýšil na 1:4.

V domácí šatně bylo o přestávce pořádně živo. Možná proto to už ve 49. minutě bylo po brance Kaliny 3:4, krátce předtím totiž začal úřadovat Lukáš Němec, který z půlky přeloboval gólmana. „Vypadalo to, že by to mohlo jít, ale pak jsme znovu dvakrát inkasovali. V tu chvíli už se to zdálo být rozhodnuté," tušil Midrla po čtvrtém gólu Ganzwohla na 3:6.

Jeho svěřenci ho ale rychle vyvedli z omylu. Zpřesnili hru a začali sázet jeden gól z velkého vápna za druhým. V 75. minutě Lukáš Němec hattrickem vyrovnal na 6:6. Přestřelku rozhodla 82. minuta, Roštinského po kličce srazil k zemi obránce, pískala se penalta a Lukáš Němec dorovnal čtyřgólového Ganzwohla, 7:6. V závěru pečetil bláznivý výsledek Roštinský. Křoví zlomilo nováčka 8:6.

Góly: 24. a 49. Kalina, 46., 60., 75. a 82. L. Němec (čtvrtý z PK), 67. a 87. Roštinský – 7., 13., 20. a 57. Ganzwohl, 30. Jonáš, 55. Havlín. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:4. Křoví: Sára – Kašpar, Kalvoda, Šustáček (21. Křístel), Tichý – Chlup (46. Mencler), Kováč, Kalina, Roštinský – L. Němec, M. Němec. V. Beranov: Markovič – Kittler, Štumar, Smejkal, Tomášek – Eliáš, Hladílek, Křenek, Pokorný (46. Havlín) – Jonáš, Ganzwohl.

KNĚŽICE – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 0:0

Většina prvního poločasu patřila domácím, kteří si do 35. minuty vytvořili hned dvě solidní příležitosti, ovšem Pejchal a Krupica v nich neuspěli. Poté se hra vyrovnala a Náměšť ve druhém dějství mohla dvakrát udeřit, dvakrát však trefila tyč Kourkovy branky. Šance měly i Kněžice, ale branka nepadla.

„Postupem času se začala projevovat větší kvalita hostujících hráčů na míči. Lépe si počínali v protiútocích," uznal domácí kouč Roman Vyskočil.

Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Kněžice: Kourek – Kříž, Indra, Svoboda, Brychta (52. Zelenka) – Sobotka, F. Salák, Krajcr, Uher – Pejchal (74. D. Salák), Krupica. Náměšť-Vícenice: Pokorný – Kurtin, Křousek, Heres, Kopuletý (87. Bednář) – Jonák, Durajka, Kučera, Anna – Šimončič, Rybníček.

14. Hartvíkovice 3 0 0 3 7:14 0

Příští kolo: Dukovany – Kněžice, Náměšť-Vícenice – Křoví, Štěpánov – Třebelovice, Rapotice – Měřín, Rad. Svratka – Hartvíkovice, V. Beranov – V. Bíteš B, Moravec – Nedvědice.