Nečekaný zisk. V bojovné náladě, přesto v roli outsidera odjížděli jihlavští fotbalisté k dalšímu ligovému utkání. V Teplicích v historii nikdy nebodovali, a ofenzivní mašina domácích budila respekt. Dobrá forma Vysočiny z posledních kol však stále platí. Netradičně do bílého oděná jihlavská družina totiž Stínadla vyplenila a po výhře 3:2 si domů přivezla všechny body.

O jejich zisku rozhodl moment z třiaosmdesáté minuty zápasu. Gólman Hanuš se pokusil rozehrát rychlý brejk na letos poprvé nastoupivšího Masopusta. Toho však do akce nepustil domácí Vondrášek. Domácí bek ale poté jen lajdácky posunul míč ke gólmanovi Grigarovi, který osobní souboj s dotírajícím Mešanovičem prohrál. Pro bosenského štírka nebylo už těžké poslat balón do prázdné branky. „Dělali jsme hrubé chyby. Oba tu situaci měli vyřešit jinak," soptil po utkání domácí kouč Zdeněk Ščasný.

Nuda, pak drama

Třetí gól Jihlavy v utkání byl jen logickým vyústěním její aktivity během celého zápasu. V méně kvalitní první půli hráli její hráči precizně dozadu a trpělivě se pokoušeli o rychlé brejky. Jeden jim v závěru poločasu také parádně vyšel.

Mešanovič ještě Grigara neprostřelil, ale odražený míč napálil do branky Kukoľ. „Těší mne, že jsme v Teplicích naplnili náš taktický záměr, když jsme hráli ze zabezpečené obrany do rychlých brejků, což jsme kombinovali s postupným útokem. Důležité bylo, že ofenzivní hráči dokázali na hrotu doplňovat Mešanoviče," komentoval výkon týmu jihlavský trenér Roman Kučera.

Po změně stran Tepličtí ožili a Vysočina pod tlakem inkasovala. Až příliš lehce obral v rohu hřiště Mahmutovič o míč Šourka a po krátké cestě hostujícím vápnem nechytatelnou dělovkou skóre srovnal.

Tepličtí sice po vyrovnání ožili, jenže zároveň přestávali bránit a hosté je za to opět potrestali. Takács nedůrazně odhlavičkoval míč, který před vápnem z voleje napálil Tomáš Kučera a jeho střela zapadla přesně do rohu branky 1:2.

Stále však ještě nebylo rozhodnuto. „Naše situace mohla být jednodušší, pokud bychom za stavů 0:1 a 1:2 dotáhli do gólového konce některé nadějné brejkové situace. I díky tomu byl zápas až do konce hektický," glosoval dění v závěru kouč Kučera.

Hosté totiž nezvládli ubránit standardku a osamocený Jablonský z malého vápna podruhé srovnal. Ale znovu favorizované Teplice po srovnání skóre polevily v pozornosti. A přišel zákonitý trest v podobě Mešanovičova gólu. „Vítězství se rodilo těžce," oddechl si trenér Kučera. „Podobně jako v Ostravě jsme ale nebyli dostatečně efektivní, na tom musíme ještě zapracovat," upozornil jihlavský lodivod.

Vysočina tak znovu pod trenérem Kučerou bodovala, navíc zlomila teplický komplex. A kromě tří bodů si přivezla domů i malou psychickou satisfakci v podobě frustrace realizačního týmu Teplic. „Trenér Ščasný nám po zápase ani ruku nepodal," prozradil oficiální trenér a sportovní manažer Vysočiny Josef Jinoch.