Vysočina urvala důležité body

Jihlava - Poslední soutěžní utkání roku Jihlava zvládla, o její výhře rozhodli defenzivní hráči.

30.11.2013

Jihlavský univerzál Tomáš Marek (ve žlutém) právě posílá svůj tým do vedení. Jeho trefa nastartovala Vysočinu k úspěšné jízdě za premiérovými třemi body pod novým trenérem Petrem Radou.Foto: Deník/ Libor Plíhal

První „jarní" zápas Vysočina zvládla. Zásluhou povedeného úseku po půlhodině hry zdolala Slovácko těsně 2:1 a trošku si vylepšila pozici před zimním spánkem.

Jihlavští hráči začali náporem, jak jim situace velela. Hned po prvním útoku vybojovali roh, z něhož nic nevytěžili, stejně jako z několika centrů agilního Jánoše. Ty spolehlivě zlikvidoval Melichárek.

Aktivita však vydržela domácím sotva deset minut. Slovácko se postupně osmělovalo a začalo hrozit Blažkovi. Pokus o brejk Petra zlikvidoval gólman Vysočiny včasným vyběhnutím, hlavičku Daníčka ukryl do rukavic.

Ve 29. minutě nezahrála Vysočina ideálně roh, Melichárek dlouhým výkopem vyslal do brejku Petra, jenž obehrál Marka a ideálně nabil Kerbrovi. Ten si míč ještě posunul do vápna, z ideální pozice však jeho rána o hodný kus minula branku. Neujal se ani pokus Volešáka z přímého kopu.

Vysočina byla v této fázi duelu pasivnější, z ničeho nic ale udeřila. Jungr zatáhl míč po levé straně, jeho centr Jánoš nezpracoval, míč se ale odrazil ke zcela volnému Markovi, který bombou z metru trhal síť.

A vzápětí bylo na jihlavském stadionu ještě veseleji. Vaculík z přímého našel ve vápně Tlustého a Melichárek znovu lovil míč ze sítě 2:0.

Po změně stran bylo od začátku živo takřka výhradně před Blažkem. Vyloženou šanci si ale hosté ne a ne vypracovat. Domácí hrozili z brejků, ale do finální fáze se dostal až v 64. minutě Harba. Jak však mohl z rohu malého vápna minout skoro prázdnou branku, nechápe určitě ještě nyní.

Otřepané nedáš, dostaneš platilo i v pátek v Jihlavě. Valenta dostal ideální nabídku mezi stopery a bez problémů prostřelil Blažka. Takřka vzápětí mohl vyrovnat Kerbr, jehož hlavička z malého vápna naštěstí pro domácí minula Blažkovu branku.

Vysočinu překvapivě tyto momenty nesrazily. Harba dokonce překonal Melichárka, ale z ofsajdu. Krejčího hlavičku nadvakrát zlikvidoval brankář Slovácka.

Neujaly se ani pokusy domácích z rohových kopů, žádný drtivý tlak si v závěru nevytvořili ani hosté. Jihlavští fotbalisté tak důležitou výhru udrželi.

Žihadla už jsou po výhře v derby třetí

Předposlední kolo základní části druhé ligy nabídlo především atraktivní derby přestřelku v Moravských Budějovicích.