VYBERTE SI REGION

Vysočina v Hradci vedla, znovu však brala pouze jediný bod

Jihlava - Vedení na východě Čech zařídil jihlavským fotbalistům hlavičkou Tecl, po půlhodině hry vyrovnal domácí Šisler.

13.8.2012

Především v prvním poločase utkání Hradec Králové Vysočina Jihlava byl hostující brankář Jaromír Blažek v plné permanenci. Přestože jednou inkasoval, svůj tým několikrát podržel, a přispěl tak k zisku dalšího bodu do tabulky. Foto: Deník/ Libor Plíhal

Podle stejného scénáře. Vysočina vstoupila do dalšího ligového duelu na stadionu Hradce Králové opět skvěle. Už v šesté minutě otevřel skóre útočník Stanislav Tecl. Domácím se ale podařilo po půlhodině hry vyrovnat a další branku už fanoušci neviděli. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Lepší vstup do utkání si jihlavští fotbalisté nemohli přát. Hned z výkopu se dostali do nadějné pozice, ale Vaculík se k zakončení nedostal. Hosté ale nadále pokračovali ve své aktivitě a byli záhy odměněni.

Po uplynutí páté minuty hry agilní Vaculík nacentroval od rohového praporku a jím vyslaný míč našel přesně hlavu Stanislava Tecla 0:1.

Domácí se ihned vrhli do frontální ofenzivy a před Blažkem opakovaně hořelo. Hradečtí útočníci ale byli buď zbrklí, nebo je stačila zpacifikovat kompaktní a spolehlivá obrana Vysočiny. Z obranné ulity ale Vysočina nevylézala a prakticky nepřešla na útočnou polovinu.

Za pasivitu pak byl jihlavský tým potrestán. Uškovič krásnou přihrávkou z pravé strany našel volného Šislera, který už neměl problém zasunout míč do prázdné branky.

Jihlavané o sobě dali opět vědět až v závěru poločasu. Nejprve na Jungrův centr do vápna nikdo nenabíhal, stejně jako o chvíli později na přihrávku Mešanoviče. V dobré pozici nezpracoval míč Koloušek. V nastaveném čase první půle mohli ještě udeřit hradečtí hráči. Po rohovém kopu Štěpána vyskočil na centr nejvýše domácí kapitán Fukal a hlavou trefil tyč Blažkovy branky.

Rovněž druhou část hry začal aktivněji nováček. Na Kolouškův přímý kop si naskočil na zadní tyči Šourek, jeho hlavička v pádu však mířila mimo tyče. Z náporu Vysočiny se rekrutovala i tutovka Jungra, který ale přestřelil domácí svatyni.

Nováček byl až do závěrečného hvizdu aktivnější, ale s blížící se devadesátou minutou přece jenom i Vysočina začala nakládat s míčem opatrněji. Dvě minuty před koncem se jí to mohlo vymstít.

Nervovou soustavu hostujících trenérů i příznivců polechtali, naštěstí neúspěšnými, nebezpečnými střelami Janoušek a Hochmeister. Odpovědět mohl svým brejkem Masopust, ale ani on se neprosadil a oba týmy se tak rozešly smírně. Jihlava ani ve třetím duelu v lize neprohrávala, přesto na svoji první výhru nadále čeká. Kladem je, že naopak zůstává mezi neporaženými týmy.

Autor: Karel Líbal

13.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

V Pístově u Jihlavy chystají velkou sněžnou hobby rally

Novoroční koncert. Špičkový koncert Filharmonie Hradec Králové doprovodil sólista David Deyl.

Bosch dal infekčnímu oddělení nemocnice 45 tisíc korun

Florbalistky SK Jihlava zvládly tahák kola ve Vysokém Mýtě parádně!

Hranice, Vysoké Mýto – Florbalová I. liga žen má za sebou první letošní ostré zápasy. A v nich se jihlavským celkům dařilo.

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.