Extraliga dorostu

JIHLAVA – HRADEC KRÁLOVÉ

3:1

Dukla nastartovala motory rychleji a rušno bylo hlavně před hradeckou svatyní. Jenže desetiminutový tlak gólový produkt nepřinesl, a tak z ničeho nic udeřilo na druhé straně. V přesilovce zamířil mimo dosah Šťastného Půlpán. Domácí gól nezlomil, dál obléhali branku Kotrly. Ten ovšem proti Malcovi i Pěškovi čaroval.

Ani první změna stran nepomohla Jihlavě k prolomení střelecké bariéry. Na hostujícím gólmanovi ztroskotali ve vyložených šancích Malec i Kuřítko. I Hradec několikrát zahrozil, ale pohotový Šťastný byl proti další změně skóre.

Ta přišla v závěrečné třetině. Po 13 vteřinách vypálil Kuřítko a Vysloužil zametl puk do branky. Po chvíli už domácí díky Zemanovi vedli. Kotrla nestihl sklapnout betony včas. Dukla byla při chuti. Polcar vyzval ke skórování Zemana, který tentokrát namířil přesně k tyči.

„Bylo to pro nás těžké utkání. Přestože jsme si vytvořili řadu šancí, nemohli jsme se dlouho dočkat gólu. Až ve třetí třetině se po přeskupení formací přiklonilo štěstí na naši stranu a dvěma rychlými góly se nám povedlo utkání otočit,“ uvedl na webových stránkách jihlavské Dukly trenér František Zeman.

Branky a nahrávky: 41. Vysloužil (Kuřítko), 42. Zeman (Polcar), 48. Zeman (Polcar) - 10. Půlpán (Matějček). Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Třetiny: 0:1, 0:0, 3:0. Dukla Jihlava: Šťastný - Pekárek, Musil, Šidlík, Kvasnička, Kolda, Hejl, Cirhan - Vysloužil, Polcar, Kasalý - Kuřítko, Pěška, Zeman - Brychta, Malec, Zídek – Matějka.