Junioři na východě Čech neuspěli

PARDUBICE/HRADEC KRÁLOVÉ - Junioři jihlavské Dukly prodloužili sérii čekání na body už na sedm utkání. Pardubicím vzdorovali do posledních minut, ale kýžené remízy se nedočkali. Hradec pro ně byl od prvních minut velkým soustem.

23.10.2007

Jihlavským juniorům (ve světlém) východočeská štace body nepřinesla. Po těsné prohře s Pardubicemi podlehli o den později i Hradci Králové. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Extraliga juniorů

PARDUBICE – JIHLAVA

5:3

Jihlavský Man už ve 2. minutě potrestal pardubickou nedisciplinovanost a v přesilovce po přihrávce Pánka otevřel skóre. Po chvíli bylo vše jinak. Nykl s Kučerou se postarali o zvrat, ale ještě do sirény potvrdil Man, že je při střelecké chuti.

Druhou část okořenili pouze domácí. Vajnera překonal Bláha a po jihlavském kontru, který ovšem gólem neskončil, zvýšil na 4:2 Šejba.

Blizoučko ke kontaktní brance měl v poslední třetině Kuřítko. Osamocený před Čaladim ale nedokázal puk propasírovat do branky. To se až v 59. minutě povedlo Manovi, který v dvojnásobné přesilovce zkompletoval hattrick. Kýžená dělba bodů nepřišla. V power-play sice Dukla hodně zlobila, ale střelecky se prosadil pouze domácí Semorád.

„Je to škoda, protože jsme v té power-play měli dvě vyložené šance a tu branku mohli dát,“ stručně okomentoval trenér Jihlavy Karel Dvořák.

Branky a nahrávky: 5. Nykl (Paučin), 9. Kučera (Radil, Šejba), 21. Bláha (Kaut), 31. Šejba (Kousal), 60. Semorád (Dobiáš) – 2. Man (Pánek), 19. Man (Pánek, Posmyk), 59. Man (Posmyk, Pánek). Rozhodčí: Kareš – Goder, T. Svoboda. Vyloučení: 9:8, navíc Dobiáš (PCE) 10 min. OT. – Dolina (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:3. Diváci: 90. Třetiny: 2:2, 2:0, 1:1. Moeller Pardubice: Čaladi – Kučera, Drtina, Blažek, Popler, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Bláha, Stoklasa, Paučin, Kousal, Nykl, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Jindřich, Sodomka, Semorád, Šejba. Dukla Jihlava: Vajner – Hájek, Malina, Posmyk, Rosendorf, Pekárek, Vejvoda, Chaloupka, Kašpar – Pánek, Man, Kuřítko, Novák, Pometlo, Komůrka, Láznička, Dvořák, Vacek, Dolina, Dzurik, Šaršok.

HRADEC KRÁLOVÉ – JIHLAVA

7:2

Duklu zlobil od prvních minut její bývalý hráč Dolana. S jeho prvním pokusem si Vajner poradil, na dorážku po střele Pospíšila už nestačil.

Exjihlavský hráč pak ujel v oslabení, ale puk prosvištěl kolem horní tyče. Hosté se do tempa nedostali ani dvojnásobnou přesilovou hrou, kterou jim hned v úvodu druhé třetiny nabídli domácí.

Po příchodu jednoho z hradeckých na led navíc domácí zvýšili na 2:0. Jihlavská snaha o snížení vyzněla do prázdna i v dalších přesilovkách. Třetí gól Kohouta Hradec naladil na ofenzivní vlnu, na které se svezl přesně pálící Březina – 4:0.

V posledním dějství hájil jihlavskou branku Tábor, kterého během pěti minut opařili hned tři hradečtí hráči. Hrůzné skóre 0:7 pak mírně utlumili Pánek a Vacek.

„Doufal jsem, že ten dobrý výkon v Pardubicích hráčům pomůže, ale nestalo se. Srazili jsme se vlastními chybami a totálně propadli. Výkon mě hodně zklamal,“ hodnotí Dvořák.

Branky a nahrávky: 10. Dolana (Šimoníček, Pospíšil), 22. Berger (Březina), 34. Kohout (Pilař, Novák), 39. Březina (Berger), 41. Šimoníček (Pospíšil), 44. Pospíšil (Šimoníček, Seidl), 45. Ropický (Berger) - 48. Pánek (Man, Šaršok), 49. Vacek (Dolina, Novák). Rozhodčí: Svoboda V. - Svoboda M., Zavřel. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 120. Třetiny: 1:0, 3:0, 3:2. Hradec Králové: Brož - Novák, Měsíček, Rozlivka, Svoboda, Voříšek, Seidl, Macháček, Kotrč - Ropický, Kohout, Pospíšil, Bendík, Berger, Březina, Salava, Stehno, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař. Dukla Jihlava: Vajner (41. Tábor) - Hájek, Malina, Posmyk, Rosendorf, Pekárek, Vejvoda, Chaloupka, Kašpar - Pánek, Man, Kuřítko, Novák, Pometlo, Komůrka, Láznička, Dvořák, Vacek, Dolina, Dzurik, Šaršok.