Extraliga dorostu

JIHLAVA – LITVÍNOV

3:4

Úvod sice patřil Dukle, ale pouze Malcovi se s velkou dávkou štěstí podařilo propasírovat puk za záda Bíny. Litvínov odpověděl z přesilové hry a gól Lindnera měl oživující účinky. Ve druhé třetině domácí nezachytili tempo hostů, kterým během čtyř minut zajistil dvoubrankové vedení Račuk. Zeman ale neotálel s odpovědí, vzápětí snížil a pak Litvínovu nepříjemně zavařil v přesilovce. Gól ovšem padl až z hole Kasalého – 3:3.

Bitva o body pokračovala a navrch ve třetím dějství měli domácí. Ti zamkli chemiky před jejich svatyní, jenže do černého nezamířili. To se naopak povedlo hostujícímu Lindnerovi v přesilové hře pět minut před koncem.

„Hráči utkání hrubě podcenili. Soupeř chtěl vyhrát daleko víc než my a tři body získal zaslouženě. Dnes byl lepší i v přesilových hrách, díky kterým utkání rozhodl,“ uvedl na webových stránkách Dukly trenér František Zeman.

Branky a nahrávky: 11. Malec, 24. Zeman (Malec), 34. Kasalý (Vysloužil) - 16. Lindner (Průcha), 23. Račuk (Hora, Lindner), 24. Račuk (Hora, Průcha), 55. Lindner (Hora, Kalousek). Rozhodčí: Polák - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 9:8, navíc Račuk (LIT) 10 min. OT. Využití: 0:3. Diváci: 120. Třetiny: 1:1, 2:2, 0:1. Dukla Jihlava: Šťastný - Musil, Cirhan, Šidlík, Kvasnička, Pekárek, Hejl - Kuřítko, Zeman, Malec - Vysloužil, Polcar, Kasalý - Brychta, Zídek, Pěška.

JIHLAVA – ÚSTÍ N. L.

6:2

Ústečtí lvi zahrozili jako první, ale Šťastný v jihlavské brance měl štěstí. Proto se skóre měnilo až díky dorážce domácího Brychty a klid na jihlavské hokejky přinesl gól Malce po čtvrthodině.

Další nedůraz ústeckých zadáků před brankou potrestal doklepnutím kotouče za záda Petráska Kasalý. Hostující Jankovič se Žákem na chvilku zadělali na drama, které ale odmítli hrát Kuřítko s Malcem, který využil dvojnásobnou přesilovku.

Pohodový konec sobotního utkání podtrhl nepokrytý dorážející Pěška.

„Chtěli jsme hrát trpělivě, aby ten výsledek byl po šedesáti minutách pro nás příznivější. Což se nám povedlo,“ uvedl trenér Zeman.

Branky a nahrávky: 7. Brychta (Pěška), 15. Malec (Kuřítko), 23. Kasalý (Zeman), 32. Kuřítko (Zeman, Malec), 37. Malec (Pěška), 52. Pěška (Malec) - 27. Jankovič (Žák, Chytrý), 28. Žák (Jankovič). Rozhodčí: Homola - Jeletz, Paulík. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:1. Diváci: 65. Třetiny: 2:0, 3:2, 1:0. Dukla Jihlava: Šťastný - Musil, Cirhan, Pekárek, Hejl, Šidlík, Kvasnička, Zmrhal, Tobola - Kuřítko, Kasalý, Malec - Brychta, Pěška, Zídek - Polcar, Zeman, Vysloužil - Svobodník, Přidal.