Třebíčští po dvou gólech ve druhé části drželi s favoritem krok a v přesilovkách před gólmanem Horčičkou roztáčeli kolotoč.

Nejzajímavější okamžiky zápasu přišly v závěrečné třetině. Za stavu 2:2 měli domácí možnost rozhodnout v půlminutové přesilovce pět na tři.

Domácí ale nepochopitelně propadli po buly v útočném pásmu a Charousek se z bleskového protiútoku trefil po ideální Haškově nahrávce bombou pod břevno poodkryté Nedvídkovy branky.

Třebíčští hráči nechápavě koukali na radost soupeřů, kteří na střídačce stejně nevěřícně slavili málokdy vídaný gól.

„To byla zlá vteřina, která občas přijde,“ glosoval po zápase třebíčský trenér Josef Horešovský. „Je to zvláštnost a krutost sportu. Tyto chyby se trestají a někdy je trest hodně nepříjemný,“ řekl kouč.

„Dobře rozehraný zápas jsme si pokazili svými vlastními chybami,“ řekl útočník Petr Zahradník, který se gólem a dvěma asistencemi podílel na všech brankách domácích. „Nesmí se stávat, aby jeli dva hráči soupeře na jednoho beka, zvlášť když ještě vyhrajeme buly.“

„Z naší strany to byl opak Zlaté helmy,“ ironizoval situaci útočník Lubor Dibelka srovnáním se známou soutěží České televize.

Domácí se pak v pokračující přesilovce 5 na 4 přece jen prosadili - přesně zamířil junior Lukáš Nahodil.

Ale fanoušci na stadionu ztuhli ještě jednou. To když je zmrazil gólem v čase 57:36 dorážející Michal Jelínek. Horácká Slavia už na jeho gól neodpověděla.

Asistent chomutovského kouče Kýhose Vladimír Petrovka po šestnácté výhře Chomutova v řadě uznal, že jeho tým měl v Třebíči i dost štěstí.

„Třetí třetina byla hodně kuriózní, šli jsme do vedení ve dvojnásobném oslabení, domácí okamžitě vyrovnali, závěr byl z naší strany šťastný.“

Zároveň ale dodal, že je vítězství Chomutova zasloužené. „Vypracovali jsme si o něco víc příležitostí než domácí,“ uvedl Petrovka.