Dukla utrpěla debakl, ztratila i Horácká Slavia

Jihlava/Třebíč - I další prvoligoví zástupci regionu zůstali v I. hokejové lize bez bodu. Hráči jihlavské Dukly nesplnili svoje předzápasové předsevzetí a na ledě favorita utrpěli sedmigólový debakl. Třebíčští sice dokázali v Berouně třikrát dotáhnout náskok domácích, ale nakonec to na body stejně nestačilo.

10.12.2007

Takhle se hráči Dukly radovali z gólu do sítě Mladé Boleslavi v minulém vzájemném zápase. Na ledě soupeře však v sobotu neskórovali ani jednou a odvezli si debakl.Foto: DENÍK/Josef Němec

BEROUN – TŘEBÍČ

6:4

Berounští Medvědi vstřelili vítězný gól dvě minuty před koncem druhé třetiny. Slížkova trefa byla už jejich čtvrtým přesilovkovým zásahem.
O přestávce pak třebíčští trenéři vystřídali gólmany a místo nejistého Luňáka putoval na led Nedvídek. Gól už nedostal, jenže hosté svůj tlak nedokázali přetavit ve vyrovnávací gól a nakonec inkasovali při závěrečné power-play do opuštěné brány.

Trenér hostů Josef Horešovský ocenil zlepšenou produktivitu, ale zároveň týmu vytkl špatnou obranu. „Oslabení jsme dnes hráli hodně špatně a obdrželi jsme v nich čtyři góly. Nemůžu říct, že by nás podržel brankář, dostal dva laciné góly, “ uvedl Horešovský.

Branky a nahrávky: 3. Martinec (Kupec, Braniš), 13. Tvrzník (Novotný, Šinágl), 15. Šinágl (Novotný, Tvrzník), 32. Nedorost (Slížek), 38. Slížek (Nedorost, Braniš), 60. Šinágl (Novotný, Tvrzník) – 7. Dolníček (Hrbáček), 17. Šůrek (Obdržálek, Oliverius), 25. Obdržálek (Zahradník), 34. Hrbáček (L. Sláma, Přibyl). Rozhodčí: Šindler – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:7. Využití: 4:3. Diváci: 800. Třetiny: 3:2, 2:2, 1:0. Beroun: Jarina - Gudas, Braniš, Kameš, Jelínek, Lukačovič, Výborný - Besser, Slížek, Nedorost - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Jankových, Křesťan, Straka - Rudovský, Heřman, Kupec, Martinec. Třebíč: Luňák (41. Nedvídek) - Hrbáček, L. Sláma, B. Sláma, Bulička, Kolafa, Kaláb - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Obdržálek - Šurek, Zahradník, Nahodil - Burian, Krätzer, Látal.

MLADÁ BOLESLAV – JIHLAVA

7:0

O vítězi rozhodla už úvodní třetina, kterou favorit vyhrál jasně 3:0. Diváci na gól čekali jen 71 vteřin, pak se v přesilovce trefil Gajovský.
Škodovácký gólostroj se sice ve druhé třetině zadrhnul, ale v poslední části už zase fanoušci ve Zlatopramen Aréně tleskali útokům s gólovou koncovkou.

Jihlavský gólman Milan Řehoř inkasoval v závěrečných 15 minutách hned čtyřikárt, přesto martyrium vydržal až do závěrečné sirény.

Jihlavský kouč Karel Dvořák po zápase nešetřil kritikou a výkon svého týmu označil za katastrofální.

„Pro mě je to obrovské zklamání. Nechápu, jak může mužstvo, které je ve středu schopné plnit určité věci, takhle selhat. Přitom jsem hráče upozorňoval, že je soupeř silný v útoku,“ řekl kouč.

Branky a nahrávky: 2. Gajovský (Macháček, Rod), 7. Král (Gombár), 18. Lukáč (Rod), 45. Sedlák (Gombár, Wagenhoffer), 47. Nouza (Eiselt, Mikulík ), 57. Rumpel (Sýkora, Kuchejda), 59. Sedlák (Král). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 6:9, navíc Štrach, Míka (oba Jihlava) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1950. Třetiny: 3:0, 0:0, 4:0. Mladá Boleslav: Růžička - Jindra, Wagenhoffer, Macháček, Lukáč, Bauer, Mocek, Mucha - Gombár, Král, Sedlák - Handlovský, Gajovský, Rod - Eiselt, Mikulík, Nouza - Kuchejda, Sýkora, Rumpel – Kopecký. Jihlava: Řehoř - Ficenc, Staněk, Kuchyňa, Štrach, Duben, Ščerban, Martinka, Míka - Rytnauer, Hradecký, Čachotský – M. Krupka, Hanzal, Říha - Jonáš, Suk, L. Krupka - Ježek, Fiedler, Hrbatý.

10.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Poprvé v historii se na Vysočině představil dospělý reprezentační výběr. Jihlava na svém hřišti v generálce na start první ligy přivítala Bahrajn.

Jihlava v generálce porazila Bahrajn

Ilustrační snímek

Za sto starých televizí mohou Jihlavané jet sedmkrát do Chorvatska

Policisté řidičům rozdají pivo

Jihlavsko – Řidiči, kteří dodržují předpisy a alkohol před jízdou raději vymění za vodu, budou odměněni. V pondělí totiž policie společně se zástupci některých pivovarů těmto poctivcům od desíti do pravého poledne rozdají nealkoholická piva a alkoholtestery.

Číňany zajímá jihlavské letiště

Jihlava – Delegace z čínské partnerské provincie Hubei tento týden navštívila Kraj Vysočina. „Během pracovní návštěvy došlo na témata, která jsou v partnerství obou regionů prioritní. Probírala se zejména možná spolupráce jednotlivých firem, oblast zdravotnictví, energetiky i zemědělství,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.