VYBERTE SI REGION

Dukla si proti Sareze vylepšila statistiky

Jihlava - Dukla se se svými fanoušky před vánoční pauzou rozloučila ve velkém stylu. Ostravská Sareza, která před týdnem zostudila Chomutov, odjížděla z Vysočiny s podobným nášupem.

21.12.2007

Sareze v utkání chyběla gólmanská jednička, v brance se vystřídali oba náhradníci. Přispěly k tomu i góly Ladislava Rytnauera (číslo 63) a Tomáše Čachotského (vzadu).Foto: DENÍK/Josef Němec

Fanoušky Dukly může těšit i další zpráva. Červenožlutý tým se v tabulce skupiny Východ díky třem bodům posunul před třebíčského rivala.

Na Horáckém zimním stadionu začaly padat góly hned v prvních minutách. Už v 6. minutě svítilo na tabuli skóre 3:0. „Co jsme vystřelili na bránu, z toho jsme dali gól. Bylo to snad poprvé, co jsme takovým rozdílem vyhráli první třetinu. A od toho se pak odvíjela další hra. Jsem moc rád, že to takhle dopadlo, protože z minulých výsledků Sarezy šel strach,“ liboval si Karel Dvořák.

Ostravský trenér Jan Vavrečka soupeři k výkonu pogratuloval. „Důležitá byla první třetina, kdy jsme dostali čtyři góly. Vyhrál jednoznačně lepší soupeř.“
Sedmdesát procent výkonu mužstva tvoří brankáři, dnes nastoupil Radek Masný a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ podotkl Vavrečka.

Kouč postrádal tradiční jedničku Jakuba Štěpánka, který podle úspěšnosti zákroků vévodí prvoligovým statistikám.

Masný inkasoval šestkrát a do třetí třetiny už nenastoupil. Na led vyjel jeho kolega Gleich, který do konce zápasu inkasoval ještě třikrát.

Brzké vedení pomohlo i sebevědomí hráčů. „Začali jsme si věřit a vydrželo nám to celý zápas. Takovýhle výsledek, a navíc před Vánocemi, to potěší,“ pochvalovala si vlasatá kometa Ladislav Rytnauer, který se dvakrát střelecky prosadil až v třetí třetině.

„První tři střely mi sice moc nesedly, ale já jsem nepanikařil a věřil jsem si,“ dodal elitní jihlavský kanonýr, jenž s 20 góly drží pozici druhého nejlepšího střelce soutěže.

Spokojeností zářil i útočník Jiří Hanzal. Výkonem se blýskl už minulý týden proti Mostu, tehdy mu ale chyběl bonus v podobě gólu. Teď se dočkal – kromě gólu si připsal i asistenci.

„Doma hrajeme dobře už delší dobu, je potřeba začít body z venku, pak půjdeme tabulkou nahoru,“ podotkl dvaadvacetiletý Hanzal.

Desítka byla blízko. Škoda hodinové penalizace, posteskl si Martin Prokop

Buenos Aires – Konec dobrý, všechno dobré. Konečné jedenácté místo v závodě automobilů při své druhé účasti na Dakaru přijal Martin Prokop s úlevou.

Bývalý policista Foltýn má jít do vězení

Jihlava – Okresní soud v Jihlavě poslal bývalého policistu Martina Foltýna na pět let do vězení s ostrahou za vydírání.

Dukla veze z ledu Frýdku dva body

Jihlava – V dohrávce 37. kola WSM ligy byl k vidění velmi zajímavý závěr. Dukla nejprve během třiceti sekund otočila utkání, ale dvě minuty před koncem Rysi opět srovnali a poslali utkání do prodloužení, které rozhodl Čachotský.