Extraliga juniorů

JIHLAVA - OPAVA

3:8

Manův únik a následné dvě dorážky Pometla volaly po gólu, jenže jeden z hostujících beků dokázal jihlavskou radost na poslední chvíli překazit, a tak skončil úvodní brankou až opavský brejk po neproměněné domácí tutovce.

Hosté zvýšili na 2:0 proměněnou přesilovkou, na kterou chtěl zareagovat Man, ale Trenčana ani nadvakrát nepřekonal.

Naopak Navrátil byl na začátku druhé části na přesilovkovou kombinaci hostů krátký - 3:0. Po minutě oplácel stejnou mincí Man, jenže vzápětí bylo vše při starém. Mlýnek využil zaváhání domácích beků a v oslabení zvýšil na 4:1. Brankostroj pokračoval i ve zbytku třetiny, ale Dukla krok v přesné střelbě nedržela. Kuřítkova úspěšná rána se totiž vměstnala mezi zásahy Musiala a Mlýnka.

Závěrečné dějství přineslo díky Pometlovi snížení na 3:6 a následný tlak vyústil v několik šancí. Jenže Trenčan byl pozorný. A tak určili konečnou podobu hosté. Herman a Grofek udělali z výsledku debakl.

„Vzhledem k tomu, že nastoupilo šest lidí z dorostu, tak to nebylo nejhorší. O to víc mě mrzí, že jsme shořeli v neproměňování šancí. Dát polovinu z nich, byla by to minimálně remíza,“ komentuje trenér Dukly Petr Svoboda. „I když kluci bojovali, tak postupem času na ně padala deka a soupeř odskočil na rozdíl čtyř branek a bylo po utkání.“

Branky a nahrávky: 25. Pometlo (Man), 32. Komůrka (Man, J. Kuřítko), 44. Pometlo (Man, Šaršok) - 7. Musial (Blaga), 9. Wolf (Chalupa, Herman), 24. Chalupa (Planovský), 26. Mlýnek (Herman), 31. Musial (Mlýnek), 38. Mlýnek (Blaga), 48. Herman, 60. Grofek (Tošenovjan). Rozhodčí: Pešina - Blažek, Bohatý. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 120. Střely na branku: 34:53. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:8. Třetiny: 0:2, 2:4, 1:2. Jihlava: Navrátil (38. Tábor) - Kvasnička, Pekárek, Vacek, Rosendorf, Musil, Cirhan, Hájek – J. Kuřítko, Komůrka, Kotlík - Man, Pometlo, Dvořák – M. Kuřítko, Zeman, Malec - Brabec, Novák, Šaršok. Opava: Trenčan - Planovský, Tichý, Plachký, T. Gulda, Vitásek, Koryčanský, Kukla - Herman, Wolf, Chalupa - Šafár, Grofek, Tošenovjan - Musial, Blaga, Mlýnek – P. Gulda.

OLOMOUC - JIHLAVA

9:2

Úvod na olomouckém ledě, kde se představil jihlavský výběr už bez dorostenců, které nahradili marodi, patřil domácímu výběru. „Bohužel kluci zaspali začátek. Bylo to dáno i tím, že museli nastoupit i ti nemocní,“ komentuje trenér juniorů Petr Svoboda.

Přitom v úvodní šanci se objevili jeho svěřenci. Pometlo s Manem ale přečíslení dva na jednoho nezvládli a po chvíli přišel hned třígólový trest.

Malou naději vykřesal skvělou střelou v závěru třetiny Man, který skryl puk za beka a trefil se přesně k tyči.

Ovšem i začátek druhé části patřil Olomouci, která čtyřmi ranami během devíti minut rozemetala všechny jihlavské naděje.

„Většinou to byly individuální chyby,“ říká Svoboda a doplňuje: „Projevil se ten herní výpadek a další věc byl trénink. Když máte tak velkou marodku, tak se v osmi lidech nedá moc dobře pracovat a připravit na mistrovské utkání.“

Závěrečné, ač bezvýznamné slovo si vzal opět jihlavský Man, který po souhře s Pometlem a Komůrkou stál na konci přesilovkového kolotoče.

Branky a nahrávky: 3. Sršeň (Luňák, Menšík), 6. Skácel (Venkrbec), 7. Menšík (Luňák, Sršeň), 22. Venkrbec (Coufal), 23. Haliska (Menšík), 28. Jurdič (Menšík), 29. Mališka (Menšík), 44. Luňák, 46. Pánek - 20. Man, 54. Man (Pometlo, Komůrka). Rozhodčí: Klapetek - Novotný, Rychlý. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 9:1, 9:2. Třetiny: 3:1, 4:0, 2:1. Jihlava: Tábor (7. Navrátil) - Posmyk, Pekárek, Vacek, Hájek, Rosendorf, Malina - Kuřítko, Komůrka, Kotlík – Man, Pometlo, Dvořák – Brabec, Novák, Šaršok.