Jihlavu probudil až inkasovaný gól

Jihlava - Teprve chvíle, kdy se svěšenými hlavami sledovali radost soupeře, probrala prvoligové jihlavské hokejisty z letargie. Dukla sice v polovině sobotního derby s Třebíčí inkasovala gól na 0:1, dokázala se však rychle oklepat a nakonec vyhrála bez větších problémů 3:1.

7.1.2008

Jihlavský obránce Tomáš Ficenc.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

„Věděli jsme, že hostům může vánoční přestávka, před kterou se jim nedařilo, spíš pomoct, zatímco nám uškodit. To se také potvrdilo, protože začátek nebyl z naší strany ideální,“ přiznal asistent jihlavského kouče Dvořáka Bedřich Ščerban.

Na úvodní branku se čekalo až do 32. minuty, kdy domácího gólmana Řehoře překonal pohotovou střelou Čech. Jenže z vedení se Horácká Slavia radovala pouze 60 sekund, pak se po Hradeckého vydařené teči začínalo prakticky nanovo.

„To byl hrozně důležitý moment. Kdybychom prohrávali delší dobu, asi bychom se hodně trápili,“ konstatoval kapitán Dukly Oldřich Bakus, jenž se do sestavy vrátil po více než měsíční pauze zaviněné problémy s kolenem.

Právě on byl hrdinou klíčového okamžiku. Čtyři minuty po vyrovnání na 1:1 – navíc ve vlastním oslabení – strhl ukázkovou trefou vedení na jihlavskou stranu. Na hosty už od té chvíle zbyla jen role sparingpartnerů…

„Rozhodující byl větší důraz soupeře. My se těžko prosazujeme do šancí, a když už se do nějaké dostaneme, máme zase problém ji proměnit,“ povzdechl si jeden z trenérů Třebíče Roman Mejzlík.

Dukla díky vítězství odskočila svému rivalovi už na osmibodový rozdíl. „Přesně to jsme chtěli. Hrálo se vlastně o dvojnásobnou porci bodů – a o to víc nás může těšit, že se nám zápas povedl,“ pochvaloval si jihlavský obránce Tomáš Ficenc, autor pojišťovací branky na 3:1.

HC Dukla Jihlava – SK HS Třebíč

3:1

Branky a nahrávky: 33. Hradecký (Míka, Čachotský), 37. Bakus (Ficenc), 47. Ficenc (Bakus, Kubát) – 32. Čech (Heřman, Dvořák). Rozhodčí: Jebavý - Šmíd, Jelínek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3074. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0. Jihlava: Řehoř – Míka, Ficenc, Staněk, Kuchyňa, Štrach, Kolafa – Rytnauer, Bakus, Kubát – Říha, Hanzal, M. Krupka – Suk, Hradecký, Čachotský – Jonáš, Kopecký, L. Krupka.
Třebíč: Nedvídek – Hrbáček, Trončinský, L. Sláma, Bulička, B. Sláma, Dvořák – Šúrek, Nahodil, Sedlák – Čech, Zahradník, Heřman – Obdržálek, Vlk, Dibelka – Přibyl, Burian, Bárta.

7.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Vyboural se na cyklostezce

Luka nad Jihlavou – Mladý cyklista se dostatečně nevěnoval řízení svého jízdního kola a vyboural se na cyklostezce.