Extraliga juniorů

JIHLAVA – TŘEBÍČ

1:3

Domácí na rivala z Třebíče vlétli a hned ve 3. minutě upláchl Man třem bekům za třebíčskou branku, kterou obkroužil a překvapený Burgr mohl pouze krčit rameny.

Jihlava byla po vstřelené brance při chuti. Pometlův pokus ale třebíčského gólmana nepřekvapil, stejně jako přesilovkové dělovky Šaršoka, Pekárka a Nováka.

Třebíč zahrozila Klímou, který pouze oklepal Navrátilovy betony.

Na druhé straně pálil nad Pometlo a po něm zkoušel přes beka překvapit třebíčského strážce svatyně Dzurik, ale ani on nezamířil mimo jeho dosah.

Třebíčští junioři přežili v úvodu druhé části dvě jihlavské šance, a pak začali žhavit motory. Po nevyužité přesilovce se zjevil před brankou Dukly Jánský, ale ležícího Navrátila nepřekonal. Gólem neskončila ani střela a dorážka Dočekala.

Hosté se dočkali až v následné přesilovce, kdy se krásně k tyči trefil zpoza kruhu Fila.

V další slibné pozici se ocitl Burián, ale jeho pokus zastavila maska jihlavského gólmana, který vychytal i Kundelu.

Dukla se mohla vrátit do vedení v dvouminutové dvojnásobné přesilovce, kterou ale promrhala. Vzápětí přišel trest. Kejda unikl, vynutil si trestné střílení, kterým kapitán Burian nepohrdl a poslal hosty do vedení.

Manův následný pokus o kontr Burgr vytěsnil lapačkou a Komůrkovi pak nedovolil protlačit puk u tyče.

Třetí dějství příliš zajímavých momentů nepřineslo. Pěknou přihrávku Němce se pokusil přetavit v další branku Fila, ale na Navrátila nevyzrál. Uspěl až Dostál, který si vybruslil z rohu před branku a procedil puk mezi lapačkou a tělem jihlavského gólmana.

„Dneska jsme byli s kluky spokojní. Dali do toho srdíčko, hráli jednoduše, jak jsme po nich chtěli. Bohužel jim chybělo při zakončení trochu štěstíčka. Ale jinak jsme je pochválili,“ komentuje jeden z jihlavských trenérů Petr Buzek, kterého hodně mrzí nevyužitá dvojnásobná přesilovka. „Samozřejmě se dala sehrát daleko líp. Na to se musíme podívat, protože to musí skončit gólem.“

Ještě více spokojený byl třebíčský kouč Štěpán Oberreiter. „V první třetině jsme se nedostali do tempa, ale pak už to bylo dobré a dost nám pomohla i nevyužitá dvojnásobná přesilovka Jihlavy, po níž jsme dali druhý gól. To byl hodně důležitý moment. Ve zbytku utkání jsme si to už pohlídali,“ dodává Oberreiter.

Branky a nahrávky: 3. Man (Novák) - 29. Fila (Kadela), 38. Burian (trestné střílení), 46. Dostál. Rozhodčí: Kubeš - Musílek, Špringl. Vyloučení: 8:8, navíc Dvořák (Třebíč) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1. Dukla Jihlava: Navrátil – Malina, Posmyk, Cirhan, Rosendorf, Pekárek, Hájek – Brabec, Man, Novák – Pometlo, Komůrka, Dvořák – Vacek, Dzurik, Šaršok. Horácká Slavia Třebíč: Burgr – Vlašín, Rajský, Popela, Jaroš, Dvořák, Kadela – Němec, Dostál, Dočekal – Kesner, Krutiš, Jánský – Kundela, Burian, Fila – Klíma, Kadela, Kejda, Burián.