Sparťané odvrátili hrozbu konce sezony

Praha - Hokejoví dorostenci Dukly senzaci v pátek nedokonali. Sparta na svém ledě vyrovnala jednoznačnou výhrou 5:0 stav osmifinálové série, která se rozhodne až v sobotním utkání.

1.3.2008

V pátečním utkání se do pražské svatyně jihlavští mladíci netrefili ani jednou. Sparta výhrou 5:0 dovedla osmifinálový boj do třetího rozhodujícího kola.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Extraliga dorostu

Do zápasu vlétla lépe Sparta a po Rubešově úspěšné dorážce se ujala brzy vedení. „Věděli jsme, že na to Sparta vlítne od podlahy, což se vyplnilo. I přesto jsme jejich nástup nezachytili,“ přibližuje jihlavský trenér František Zeman. „Nebyli jsme tak důrazní a aktivní. V tom nás Sparta předčila,“ doplňuje.

Druhá třetina přinesla z jihlavské strany o poznání lepší výkon, kterému ovšem chybělo to nejdůležitější. „Zlepšili jsme pohyb v útočném pásmu, byli draví a agresivní, ale bohužel střelecký prach byl zvlhnutý natolik, že jsme se nedokázali prosadit, a to hráče sráželo,“ ví kouč Dukly.

A tak si znovu vzal slovo domácí výběr, který do konce třetiny využil dvě přesilovky.

„Oni si to už ve třetí části bez problémů pohlídali,“ stručně zhodnotil poslední dvacetiminutovku, ve které Sparta navýšila na konečných 5:0.

„Stav série je 1:1 a je to hop nebo trop. Začíná se od nuly,“ má jasno Zeman. „Musíme zlepšit pohyb, a já věřím, že do toho kluci dají zítra (v sobotu – pozn. red.) maximum a bude to dramatičtější,“ přeje si trenér, jehož tým vstoupí na pražský led k rozhodujícímu třetímu zápasu v 12.30.

SPARTA PRAHA – JIHLAVA 5:0
(stav osmifinálové série: 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Rubeš, 25. Rubeš, 30. Kniazev (Hanták), 43. Merta (Eis), 56. Krpata (Žovinec). Rozhodčí: Souček. Třetiny 1:0, 2:0, 2:0. Dukla Jihlava: Šťastný – Cirhan, Musil, Šidlík, Tichý, Pekárek, Kvasnička, Tobola - Malec, Pěška, Kuřítko – Polca, Kaslý, Vysloužil - Přidal, Zídek, Brychta – Honza, Prokš.

Dorost v play off končí

Ani podruhé nedokázali jihlavští dorostenci uspět na ledě pražské Sparty a po porážce 0:4 se s letošním play-off loučí.

Sparta Praha - Dukla Jihlava
4:0

Branky a nahrávky: 15. Merta (Rubeš), 20. Hanták (Hrabák, Kniazev), Hybner (Chára, Žovinec), 32. Hrabák (Hanták, Kniazev). Rozhodčí: Hrubý - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 7:14 (navíc JIH Kuřítko 10 OT). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Třetiny: 2:0, 2:0, 0:0.

1.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Tomáš Ouředníček.

Skvělý počin: Ouředníček vybojoval v Maroku zlato

Ztráta formy juniorky? Spíš smůla, říká Procházka

Kniha Procházka panstvím Telč vyzdvihuje rybnikářství

Telč – Procházka panstvím Telč. Tak se jmenuje nová publikace, která pojednává o udržování honosného sídla čtyřmi šlechtickými rody v Telči. Kniha představuje panství Telč jako fungující organismus, jehož ekonomika šlapala na jedničku.

Opilý muž rozkopal výlohy

Jihlava – Opilý třiadvacetiletý muž z Jihlavska řádil během uplynulého víkendu v areálu obchodního a zábavného centra Březinky. Podařilo se mu tam rozbít několik výloh. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,98 promile alkoholu.

Trenér Petr Vlk: O postupu rozhodl hned první zápas baráže

Jihlava – Je dalším z havlíčkobrodských rodáků, kteří se podíleli na úspěších jihlavského hokeje. Třiapadesátiletý trenér Petr Vlk, bývalý útočník a československý reprezentant, získal s Duklou jako aktivní hráč dva mistrovské tituly.