Češi převálcovali Bělorusy

Třebíč - Český národní tým v prvním herním testu proti Bělorusku uspěl. Výběr plný nováčků rozhodl o svém vítězství před téměř pětitisícovou návštěvou v Třebíči čtyřmi góly hned v první třetině.

3.4.2008

Hokejový reprezentační zápasFoto: DENÍK/ Josef Němec

Hadamczikovi svěřenci se do běloruského soupeře pustili s obrovským nadšením. Zatímco brankář Kopřiva se na začátku nudil, jeho protějšek Milčakov si musel připadat jako na střelnici. Odolávat dokázal jen do šesté minuty. Pak v rozmezí tří minut za svá záda pustil střely Krenželoka, Šindela a Straky.

Češi nevychladli ani v první přestávce a Milčakov se v 25. minutě po šestém gólu odporoučel na střídačku. Na druhé straně reprezentační novic Kopřiva inkasoval pouze dvakrát.

Ve třetí třetině tempo hry přece jen ochladlo. Definitivní podobu pak dal výsledku pardubický Tomáš Rolinek, nejproduktivnější hráč letošních reprezentačních statistik.

Česko – Bělorusko
7:2

Branky a nahrávky: 6. Krenželok (Jánský), 7. Šindel (Rachůnek, Kubiš), 9. Straka (Kutlák), 19. Cetkovský, 23. Kohn (Černošek), 25. Kubiš, 56. Rolinek – 19. Švedov (Kulakov, Děmagin), 38. Elisejenko (Kukuškin). Rozhodčí: Minář, Šindler – Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 8:9, navíc Zadělenov (Bělorusko) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4853. Třetiny: 4:1, 2:1, 1:0. Česko: Kopřiva – Černošek, Kutlák, Hrabal, Čáslava, Benák, Mojžíš, Kundrátek – Rosa, Straka, Kohn – Netík, Koukal, Rolinek – Jánský, Cetkovský, Krenželok – Kubiš, Šindel, Rachůnek. Bělorusko: Milčakov (25. Maljutin) – Maslenikov, Kolosov, Baško, Švedov, Suško, Cvetkov, Šumskij, Černook – Děmagin, Kurilin, Andrušenko – Kulakov, Zadělenov, Antoněnko – Gorbokon, Kukuškin, Usenko – Elisejenko, Krutinov, Magdějev.

Výbuch v Manchesteru je nešťastná událost, řekla britská velvyslankyně

Žďár nad Sázavou – Britská velvyslankyně v České republice Jan Thompson zavítala na Vysočinu.

Táta je na nerváky zvyklý z byznysu, směje se kapitán Vysočiny Lukáš Vaculík

Jihlava – Na šestou sezonu v nejvyšší soutěži v řadě, a sedmou v historii klubu, se mohou začít chystat jihlavští fotbalisté.

Řidič narazil do patníků, odmítl dechovou zkoušku

Dobronín – Policisté z Jihlavy museli v neděli 21. května vyšetřovat nehodu, která se ve večerních hodinách stala v Dobroníně.

Vysočina mohla být ve třídění nejlepší, chybělo jí deset deka

Vysočina – V třídění odpadu za loňský rok je Vysočina druhá nejlepší z celé republiky. Na prvním místě se umístil Královehradecký kraj.