Češi převálcovali Bělorusy

Třebíč - Český národní tým v prvním herním testu proti Bělorusku uspěl. Výběr plný nováčků rozhodl o svém vítězství před téměř pětitisícovou návštěvou v Třebíči čtyřmi góly hned v první třetině.

3.4.2008

Hokejový reprezentační zápasFoto: DENÍK/ Josef Němec

Hadamczikovi svěřenci se do běloruského soupeře pustili s obrovským nadšením. Zatímco brankář Kopřiva se na začátku nudil, jeho protějšek Milčakov si musel připadat jako na střelnici. Odolávat dokázal jen do šesté minuty. Pak v rozmezí tří minut za svá záda pustil střely Krenželoka, Šindela a Straky.

Češi nevychladli ani v první přestávce a Milčakov se v 25. minutě po šestém gólu odporoučel na střídačku. Na druhé straně reprezentační novic Kopřiva inkasoval pouze dvakrát.

Ve třetí třetině tempo hry přece jen ochladlo. Definitivní podobu pak dal výsledku pardubický Tomáš Rolinek, nejproduktivnější hráč letošních reprezentačních statistik.

Česko – Bělorusko
7:2

Branky a nahrávky: 6. Krenželok (Jánský), 7. Šindel (Rachůnek, Kubiš), 9. Straka (Kutlák), 19. Cetkovský, 23. Kohn (Černošek), 25. Kubiš, 56. Rolinek – 19. Švedov (Kulakov, Děmagin), 38. Elisejenko (Kukuškin). Rozhodčí: Minář, Šindler – Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 8:9, navíc Zadělenov (Bělorusko) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4853. Třetiny: 4:1, 2:1, 1:0. Česko: Kopřiva – Černošek, Kutlák, Hrabal, Čáslava, Benák, Mojžíš, Kundrátek – Rosa, Straka, Kohn – Netík, Koukal, Rolinek – Jánský, Cetkovský, Krenželok – Kubiš, Šindel, Rachůnek. Bělorusko: Milčakov (25. Maljutin) – Maslenikov, Kolosov, Baško, Švedov, Suško, Cvetkov, Šumskij, Černook – Děmagin, Kurilin, Andrušenko – Kulakov, Zadělenov, Antoněnko – Gorbokon, Kukuškin, Usenko – Elisejenko, Krutinov, Magdějev.

Jiří Bárta, Michal Remeš

Autor: Jiří Bárta

3.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Focení profesionálních fotek Věry Mikulcové se konalo v letohrádku svatý Vojtěch v Počátkách.

Kulturistka Mikulcová letí prověřit formu do Chicaga

Po nehodě skončilo malé dítě v nemocnici

Nenapravitelný? Recidivista po týdnu od zadržení kradl

Jihlava – V polovině minulého týdne ukradl sedmadvacetiletý muž z Jihlavy v obchodním domě na Masarykově náměstí v Jihlavě ze stojanu vystavenou krabici s hodinkami a dva náramky v celkové hodnotě téměř pět tisíc korun.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

O brodskou speciální školu se zajímá policie

Havlíčkův Brod – Základní škola a Praktická škola U Trojice v Havlíčkově Brodě poskytuje základní i střední vzdělání dětem s výchovnými a jinými problémy a handicapy. Jenže problémy nemají jen žáci, ale v posledních měsících i vedení školy a někteří její zaměstnanci.