LIGA JUNIORŮ

JIHLAVA – KROMĚŘÍŽ 7:1
Junioři Dukly sice potvrdili roli favorita a bez menších problémů vyhráli, ovšem k výkonu měl trenér Dukly Jihlava Aleš Totter celkem hodně výtek.
„Málo jsme se tlačili do střelby, nepohybovali se, byli nedůrazní a málo aktivní,“ vyčítal svým svěřencům Totter. „Kluci to chtěli odehrát co nejjednodušeji, bez kontaktů, což nejde,“ doplňuje.

Po půlhodině hry se projevila lepší fyzická připravenost domácích hokejistů. „Oni odešli a nebyli už tak důrazní. I přesto měl být náš herní projev dominantnější,“ uzavírá Aleš Totter.

Branky a nahrávky: 16. Zeman (M. Kuřítko, J. Kuřítko), 25. J. Kuřítko (M. Kuřítko), 33. Pometlo (Dvořák), 33. Šustr, 41. Němec (Brabec), 46. Dvořák (Posmyk, Zelený), 50. M. Kuřítko (Zelený) - 51. Motal (Murín). Rozhodčí: Kubičík - Novák, Samuel. Vyloučení: 4:8, navíc Motal 10 min. OT, Zábojník 5 min. + do konce utkání, Gazda (všichni KRO) 10 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 7:0, 7:1. Třetiny: 1:0, 3:0, 3:1. Dukla Jihlava: Jíra - Rosendorf, Šustr, Posmyk, Zelený, Vacek, Cirhan, Randa - Němec, Kotlík, Polcar - Dvořák, Pometlo, Malec – J. Kuřítko, Zeman, M. Kuřítko - Brabec, Tůma.

JIHLAVA – ŠTERNBERK 9:3
S dalším outsiderem soutěže se Dukla v první třetině nepárala a vytvořila si čtyřbrankový náskok. „To byla parádní třetina,“ těšilo kouče.
Šternberk ale ještě před sirénou dokázal snížit. „V poslední minutě chytí náš gólman trestné střílení, a my si pak stejně necháme dát gól,“ kroutil hlavou Totter.

Druhá třetina Jihlavě vůbec nesedla. Oba týmy se v ní prosadily jednou. „Byl to asi nejhorší výkon, co jsme zatím předvedli,“ nebral si servítky trenér.
Poslední dějství už bylo lepší a Jihlava dovedla utkání do jednoznačného konce.

„Získali jsme povinné body, ale ten herní projev, v obou zápasech, nebyl ideální,“ komentuje Aleš Totter, který dal o víkendu prostor všem hráčům. „Ti náhradníci pracují a jsou stejně dobří jako základní sestava, takže si zasloužili šanci,“ doplňuje.

Branky a nahrávky: 7. Malec (Rosendorf, Pometlo), 9. Dvořák (Pometlo), 14. Pometlo (Rosendorf), 19. Vacek (Polcar), 30. Dvořák (Pometlo), 42. M. Kuřítko (Tůma, Pometlo), 52. M. Kuřítko (Zeman, Randa), 52. Tůma (M. Kuřítko), 55. Zeman (M. Kuřítko) - 20. Volčko (Štundet, Axman), 29. Jakub Zelený (Brož), 55. Študent (Mrtvý, Mareček). Rozhodčí: Homola - Guth, Zídek. Vyloučení: 9:12, navíc Mrtvý, Šťastný (STE) 10 min. OT. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 9:2, 9:3. Třetiny: 4:1, 1:1, 4:1. Dukla Jihlava: Jíra (31. Navrátil) - Rosendorf, Šustr, Posmyk, Zelený Jan, Vacek, Cirhan, Randa - Němec, Polcar, Kotlík - Dvořák, Pometlo, Malec - Kuřítko M., Zeman, Kuřítko J. - Tůma, Brabec.