Dukla přehrála Kadaň

Vysočina - Vysočina zazářila. V prvním nadstavbovém kole první hokejové ligy byly stoprocentní Jihlava a Havlíčkův Brod. Lehčí cestu za vítězstvím měli Rebelové, k pohodové výhře nad Havířovem jim výrazně pomohly výborné přesilovky, v nich skórovali pětkrát!

10.12.2008

Havířovský útočník Kotásek snižuje na 2:1. Domácí forvard Lukáš Endál (s číslem 24) mu ve skórování zabránit nestačil, a le ve druhé třetině se pomstil. Dvěma trefami nasměroval svůj tým k vítězství.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

TŘEBÍČ – VRCHLABÍ 3:4
Domácí v letošní sezoně soupeři z Krkonoš dvakrát těsně podlehli. Diváci sledovali vyrovnaný duel i tentokrát. A opět se smutným koncem pro Třebíč.
Na první gól vrchlabského Matějíčka, který si sjel na Gajovského přihrávku mezi kruhy, bleskově odpověděl hned z následujícího útoku pendl Pšurný. Svěřence kouče Jeřábka poslala do vedení Galvasova rána od modré před koncem druhé třetiny.
Bojovní domácí srovnali díky překvapivé Barusově střele z úhlu. A Horácká Slavia vycítila šanci. Prosadila se dokonce ve vlastním oslabení hned po skončení dvojnásobné vrchlabské přesilovky.
Jenže tentokrát okamžitě udeřili hosté – trefil se Rusnák. Třebíčský stadion pak rozesmutnil ještě dorážející Chatrnúch. Na jeho laciný gól z 56. minuty už domácí odpověď nenašli.

Branky a nahrávky: 24. Pšurný (Nahodil, Klejna), 45. Barus (Sojčík, Staněk), 51. Nahodil (Krupka) - 24. Matějíček (Gajovský, Beck), 39. Galvas (Tvrzník), 51. Rusnák (Krupka), 56. Chatrnúch (Gengel). Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:4, navíc Klejna (Třebíč) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1030. Třetiny: 0:0, 1:2, 2:2. Třebíč: Lev - Hrbáček, Trončinský, Sedláček, Kaláb, Sláma, Flamík, Bulička – Čech, Zahradník, Vrba – Pšurný, Nahodil, Klejna – Staněk, Barus, Sojčík - V. Burian, Obdržálek, Stejskal. Vrchlabí: Štůrala - Matějíček, Chaloupka, Štrach, Chatrnúch, Galvas, Vála, Jaroměřský, Bendík – Gajovský, Pajič, Beck - Fiedler, Krupka, Gengel - Tvrzník, Kříž, Látal.

KADAŇ – JIHLAVA 2:4
Dukla byla v úvodu aktivnější, nadějných šancí však bylo na obou stranách jako šafránu. Domácí hrozili především v přesilovkách, jenže v polovině zápasu nevyužili ani 71 sekund dlouhou převahu dvou mužů v poli.
Po chvíli už se skóre přece jen měnilo, když Ficenc přesně zakončil pohlednou kombinaci. Z vedení se ovšem Jihlavští radovali pouhých 47 vteřin, potom se ve skrumáži před Řehořem nejlépe zorientoval Freiberg.
Třetí dvacetiminutovka patřila hostům, které poslali do dvougólového trháku Balán a Man. Severočeši sice snížili díky Pospíšilově přesilovkové trefě, Bakus však dvě vteřiny před koncem pečetil vítězství červenožlutých.

Branky a nahrávky: 34. Freiberg (Derfler, Polanský), 58. Pospíšil (Polanský, Kocek) – 34. Ficenc (Hradecký, Balán), 47. Balán (Bakus), 52. Man (Martinka, Balán), 60. Bakus (Ficenc). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:3. Kadaň: Hanuljak – Szakal, Zmeškal, Pospíšil, Kramár, Mašek, Kloz, Kocek – Rudovský, Šíp, Balázs – Polanský, Derfler, Freiberg – Zika, Rybecký, Kajer – Pražák, Stehlík, Chyba – Ton. Jihlava: Řehoř – Ficenc, Malena, Kašpar, Andersons, Martinka, Novák, Bílek – Hodek, Bakus, Říha – Balán, Dolníček, Man – Suk, Hradecký, Krupka – Jonáš, Bezděk, Hanzal.

HAVL. BROD - HAVÍŘOV 8:4
Úvod utkání byl bojovný, domácí se ujali vedení gólem osamoceného Dušátka. Rebelové navíc ve 14. minutě využili přesilovku, když na konci akce byl Svoboda. Potom netrefil prázdnou branku A. Jelínek a z protiútoku korigoval Kotásek. Do šaten se nakonec šlo za nerozhodného stavu, přesilovku využil 7 sekund před sirénou Sikora.
Úvod druhého dějství začal tak, jak skončilo to první. Havířov šel po 11 vteřinách do vedení 3:2. Potom začali však hosté hrát hodně nedisciplinovaně a domácí je trestali v přesilovkách. V početní výhodě se trefili Vyhlídal, Endál a Špelda a vyhnali Valenta z branky.
V poslední třetině se Havířovští snažili něco udělat s výsledkem, ale do kolen je srazila další využitá přesilovka domácích, kteří nervózní závěr v pohodě zvládli.

Branky a nahrávky: 9. Dušátko (Šulc, Endál), 14. Svoboda (Vyhlídal, Třetina), 23. Vyhlídal (Svoboda), 31. Endál (Dušátko), 33. Endál (Šulc, Varga), 35. Špelda (Endál, Dušátko), 48. Svoboda (Třetina, Kubeš), 57. Kubeš (Ondráček) - 17. Kotásek (Steber, Sikora), 20. Sikora (Evan), 21. Vala (Seman), 51. Lukačovič (Vala, Velecký). Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 9:15, navíc Špelda 10 minut a Lojek 5 + do konce utkání. Využití: 5:1. Diváci: 1055. Třetiny: 2:2, 4:1, 2:1. Havlíčkův Brod: Neruda - Vyhlídal, Soldán, Šulc, A. Jelínek, Špelda, Moščic - Svoboda, Třetina, Křišťan - Ondráček, Stromko, Kubeš - Varga, Dušátko, Endál - V. Němec, Kraučuk, Zohorna. Havířov: Valent (35. Čech) - Kolarz, Lukačovič, Lojek, Evan, Novák, Štefanka, Klimeš, Lašek - Seman, Vala, Velecký - Sikora, Steber, Kotásek - Brynecký, Zeliska, Přeučil - Klimša, Maruna, Minařík.

Ostatní výsledky: Poruba – Kometa Brno 2:0, Chomutov – Beroun 5:1, Ústí – Benátky n. J. 6:1, Hradec Králové – Most 7:2, Olomouc – Chrudim 5:0.

reportéři Deníku

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Košetic mohou v Humpolci přidat třetí výhru v řadě!

Humpolec nebo Košetice, kdo znovu vyhraje?

Hrošík je jedním z nováčků během tohoto léta v jihlavské zoologické zahradě.

Tasmánské čerty zatím zastupují v zoo psi pralesní

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

Za darované peníze koupí vyhřívanou postel

Jihlava – Jednu vyhřívanou postel pro novorozeně dostane dětské oddělení jihlavské nemocnice díky sportovnímu výkonu Františka Boudného. Ten totiž absolvoval cyklistický závod a slíbil, že za každý ujetý kilometr daruje jeho firma jihlavské nemocnici deset korun. Nakonec je výsledná částka mnohem větší, protože se složilo více sponzorů.

Jednou mě donutili, abych poslal telegram Pavlu Dobešovi, ať nejezdí

Telč – Další ročník oblíbeného festivalu Prázdniny v Telči je již minulostí. Jak vznikl, které hudební hvězdy se ukázaly na prvním ročníku, co byla soutěž O starou Belu, které těžkosti museli organizátoři akce rozdýchat a co se chystá na příští rok. To všechno prozradil Milan Medvěd Kolář, který je duší celého festivalu.

Nejlepší skatebordisté se opět utkají u řeky Jihlavy

Jihlava – Nejlepší skateboardisté z celé České republiky se představí během soboty 19. srpna v areálu Český mlýn v Jihlavě. Poprvé se zde totiž koná nejvyšší série skateboardových závodů v České republice.