Dukla přehrála Kadaň

Vysočina - Vysočina zazářila. V prvním nadstavbovém kole první hokejové ligy byly stoprocentní Jihlava a Havlíčkův Brod. Lehčí cestu za vítězstvím měli Rebelové, k pohodové výhře nad Havířovem jim výrazně pomohly výborné přesilovky, v nich skórovali pětkrát!

10.12.2008

Havířovský útočník Kotásek snižuje na 2:1. Domácí forvard Lukáš Endál (s číslem 24) mu ve skórování zabránit nestačil, a le ve druhé třetině se pomstil. Dvěma trefami nasměroval svůj tým k vítězství.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

TŘEBÍČ – VRCHLABÍ 3:4
Domácí v letošní sezoně soupeři z Krkonoš dvakrát těsně podlehli. Diváci sledovali vyrovnaný duel i tentokrát. A opět se smutným koncem pro Třebíč.
Na první gól vrchlabského Matějíčka, který si sjel na Gajovského přihrávku mezi kruhy, bleskově odpověděl hned z následujícího útoku pendl Pšurný. Svěřence kouče Jeřábka poslala do vedení Galvasova rána od modré před koncem druhé třetiny.
Bojovní domácí srovnali díky překvapivé Barusově střele z úhlu. A Horácká Slavia vycítila šanci. Prosadila se dokonce ve vlastním oslabení hned po skončení dvojnásobné vrchlabské přesilovky.
Jenže tentokrát okamžitě udeřili hosté – trefil se Rusnák. Třebíčský stadion pak rozesmutnil ještě dorážející Chatrnúch. Na jeho laciný gól z 56. minuty už domácí odpověď nenašli.

Branky a nahrávky: 24. Pšurný (Nahodil, Klejna), 45. Barus (Sojčík, Staněk), 51. Nahodil (Krupka) - 24. Matějíček (Gajovský, Beck), 39. Galvas (Tvrzník), 51. Rusnák (Krupka), 56. Chatrnúch (Gengel). Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:4, navíc Klejna (Třebíč) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1030. Třetiny: 0:0, 1:2, 2:2. Třebíč: Lev - Hrbáček, Trončinský, Sedláček, Kaláb, Sláma, Flamík, Bulička – Čech, Zahradník, Vrba – Pšurný, Nahodil, Klejna – Staněk, Barus, Sojčík - V. Burian, Obdržálek, Stejskal. Vrchlabí: Štůrala - Matějíček, Chaloupka, Štrach, Chatrnúch, Galvas, Vála, Jaroměřský, Bendík – Gajovský, Pajič, Beck - Fiedler, Krupka, Gengel - Tvrzník, Kříž, Látal.

KADAŇ – JIHLAVA 2:4
Dukla byla v úvodu aktivnější, nadějných šancí však bylo na obou stranách jako šafránu. Domácí hrozili především v přesilovkách, jenže v polovině zápasu nevyužili ani 71 sekund dlouhou převahu dvou mužů v poli.
Po chvíli už se skóre přece jen měnilo, když Ficenc přesně zakončil pohlednou kombinaci. Z vedení se ovšem Jihlavští radovali pouhých 47 vteřin, potom se ve skrumáži před Řehořem nejlépe zorientoval Freiberg.
Třetí dvacetiminutovka patřila hostům, které poslali do dvougólového trháku Balán a Man. Severočeši sice snížili díky Pospíšilově přesilovkové trefě, Bakus však dvě vteřiny před koncem pečetil vítězství červenožlutých.

Branky a nahrávky: 34. Freiberg (Derfler, Polanský), 58. Pospíšil (Polanský, Kocek) – 34. Ficenc (Hradecký, Balán), 47. Balán (Bakus), 52. Man (Martinka, Balán), 60. Bakus (Ficenc). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:3. Kadaň: Hanuljak – Szakal, Zmeškal, Pospíšil, Kramár, Mašek, Kloz, Kocek – Rudovský, Šíp, Balázs – Polanský, Derfler, Freiberg – Zika, Rybecký, Kajer – Pražák, Stehlík, Chyba – Ton. Jihlava: Řehoř – Ficenc, Malena, Kašpar, Andersons, Martinka, Novák, Bílek – Hodek, Bakus, Říha – Balán, Dolníček, Man – Suk, Hradecký, Krupka – Jonáš, Bezděk, Hanzal.

HAVL. BROD - HAVÍŘOV 8:4
Úvod utkání byl bojovný, domácí se ujali vedení gólem osamoceného Dušátka. Rebelové navíc ve 14. minutě využili přesilovku, když na konci akce byl Svoboda. Potom netrefil prázdnou branku A. Jelínek a z protiútoku korigoval Kotásek. Do šaten se nakonec šlo za nerozhodného stavu, přesilovku využil 7 sekund před sirénou Sikora.
Úvod druhého dějství začal tak, jak skončilo to první. Havířov šel po 11 vteřinách do vedení 3:2. Potom začali však hosté hrát hodně nedisciplinovaně a domácí je trestali v přesilovkách. V početní výhodě se trefili Vyhlídal, Endál a Špelda a vyhnali Valenta z branky.
V poslední třetině se Havířovští snažili něco udělat s výsledkem, ale do kolen je srazila další využitá přesilovka domácích, kteří nervózní závěr v pohodě zvládli.

Branky a nahrávky: 9. Dušátko (Šulc, Endál), 14. Svoboda (Vyhlídal, Třetina), 23. Vyhlídal (Svoboda), 31. Endál (Dušátko), 33. Endál (Šulc, Varga), 35. Špelda (Endál, Dušátko), 48. Svoboda (Třetina, Kubeš), 57. Kubeš (Ondráček) - 17. Kotásek (Steber, Sikora), 20. Sikora (Evan), 21. Vala (Seman), 51. Lukačovič (Vala, Velecký). Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 9:15, navíc Špelda 10 minut a Lojek 5 + do konce utkání. Využití: 5:1. Diváci: 1055. Třetiny: 2:2, 4:1, 2:1. Havlíčkův Brod: Neruda - Vyhlídal, Soldán, Šulc, A. Jelínek, Špelda, Moščic - Svoboda, Třetina, Křišťan - Ondráček, Stromko, Kubeš - Varga, Dušátko, Endál - V. Němec, Kraučuk, Zohorna. Havířov: Valent (35. Čech) - Kolarz, Lukačovič, Lojek, Evan, Novák, Štefanka, Klimeš, Lašek - Seman, Vala, Velecký - Sikora, Steber, Kotásek - Brynecký, Zeliska, Přeučil - Klimša, Maruna, Minařík.

Ostatní výsledky: Poruba – Kometa Brno 2:0, Chomutov – Beroun 5:1, Ústí – Benátky n. J. 6:1, Hradec Králové – Most 7:2, Olomouc – Chrudim 5:0.