LIGA JUNIORŮ

JIHLAVA – KRNOV 8:2
Dukle chyběla šťáva a Krnov její laxní přístup potrestal už v 5. minutě úvodní brankou. O vyrovnání se postaral po Kuřítkově přihrávce před odkrytou brankou Dvořák. „Už při rozcvičení nedělali hráči věci správně. Mysleli si, že to půjde samo. Oni doma vědí, že jsou silní a čekali vítězství. V první třetině ale hráli hodně profesorsky,“ hodnotí první třetinu kouč Aleš Totter.

Do druhého dějství už vstoupila úplně jiná Jihlava. Lídr začal plnit pokyny trenérů a záhy začalo skóre narůstat. „V kabině jsme si řekli, že musíme víc využívat beky a hned po dvaceti vteřinách dal jeden z obránců branku,“ těší trenéra, jehož tým se trefil do černého pětkrát.

Třetí část se už spíše dohrávala a Krnov porážku zmírnil ještě jednou brankou. „Bylo dobré, že jsme mohli prostřídat sestavu, i když to tempo upadlo,“ říká Totter. „Chyběla mi tam trochu pokora, to mě mrzelo,“ dodává.

Branky a nahrávky: 12. Dvořák (J. Kuřítko), 21. Musil (Polcar), 24. Malec (Šustr, Zeman), 33. Vysloužil (Polcar), 34. Polcar (Němec, Vysloužil), 35. M. Kuřítko (Kotlík, Zeman), 50. Kuřítko (Pometlo), 58. Rosendorf (Kotlík, M. Kuřítko) - 5. Miškov (Řezníček), 46. Trtík (Mrkva). Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Třetiny: 1:1, 5:0, 2:1. Dukla Jihlava: Navrátil (41. Šťastný) - Musil, Vacek, Zelený, Randa, Šustr, Rosendorf, Cirhan - Němec, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Pometlo, J. Kuřítko – M. Kuřítko, Zeman, Kotlík - Malec, Brabec.

TECHNIKA BRNO – JIHLAVA 1:3
Domácí tým hrál od začátku důrazněji a byl nebezpečnější. „Oni sice neměli ani tři pětky, ale semkli se,“ nastiňuje Aleš Totter. „My jsme naopak nevyhrávali skoro žádný souboj,“ doplňuje. Ale šanci měli. Vysloužil šel sám na gólmana, ale blafák mu nevyšel.

Ve druhé dvacetiminutovce začala určovat tempo Dukla a po střele Martina Kuřítka se dostala do vedení. „Pak jsme zbytečně o vteřinu později přihráli na střelu, soupeř to vystihl a po samostatném úniku srovnal,“ popsal branku Brna jihlavský trenér.

Ve třetí části vrátil svému týmu vedení po pěkné kombinaci celé pětky Kotlík.
Poté Brno rozezvučelo konstrukci za Navrátilem a Dukla přežila i oslabení. V poslední minutě tak zpečetil vítězství důraznou dorážkou Dvořák.
„Byl to taktický výkon celého týmu, s výborným Navrátilem v brance. A když se to sejde s výsledkem, trenéři musí být spokojeni,“ dodává kouč.

Branky Jihlavy: M. Kuřítko, Kotlík, Dvořák. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2. Dukla Jihlava: Navrátil – Musil, Vacek, Zelený, Randa, Rosendorf, Šustr, Cirhan – Malec, Polcar, Vysloužil – Dvořák, Pometlo, J. Kuřítko – Kotlík, Zeman, M. Kuřítko – Němec, Brabec.