Jihlava je ve čtvrtfinále, čeká ji Chomutov

Havířov - Jihlavští hokejisté postoupili do čtvrtfinále první ligy.

7.2.2009

Hokej Dukla - Havířov.Foto: DENÍK/Josef Němec

Třetí utkání předkola play off sice ve čtvrtek na ledě Havířova prohráli, ale v pátek další zdramatizování série nedovolili. Po vyřazení Panterů (3:1 na zápasy) se mohou těšit na mnohem atraktivnějšího soupeře – Chomutov.

HAVÍŘOV – JIHLAVA 1:2

Konečný stav série: 1:3

Duklu mohl poslat do vedení Říha, v 7. minutě však v početní převaze nedopravil puk do odkryté branky. Ujala se až nenápadná akce Bezděka, jenž střelou k tyči zaskočil Čecha.
Domácí gólman se výraznou měrou podepsal pod druhou jihlavskou trefou. Poté, co v polovině utkání neudržel nahození Hodka ze středního pásma, se do statistik pohotově zapsal Bakus.
Havířovské naděje po 59 sekundách oživil Přeučil, který využil přesilovku pěti proti třem. Jenže na vyrovnání už domácí nedosáhli ani při závěrečné power play.

Branky a nahrávky: 31. Přeučil (Štefanka) – 16. Bezděk (Staněk), 30. Bakus (Hodek). Rozhodčí: Ondřej, Dvořák – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 1287. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0. Havířov: Čech – Kolarz, Štefanka, Novák, Lašek, Evan, Vydra, Hegegy, Lukačovič – Velecký, Přeučil, Pavelek – Lušňák, Zeliska, Brynecký – Kotásek, Piecha, Hampl – Maruna, Haas, Seman. Jihlava: Novotný – Martinka, Malena, Ficenc, Staněk, Kašpar, Novák – Hodek, Bakus, Říha – Bezděk, Mareš, Man – Krupka, Dolníček, Hanzal – Rytnauer, Hradecký.

Počasí překonalo teplotní rekordy

Vysočina – Na Vysočině v úterý padly teplotní rekordy na třinácti meteorologických stanicích měřících déle než dvacet let.

Učit budou pod širým nebem

Jihlava – Minulý rok zastupitelé schválili přes čtyři miliony korun na rekonstrukci dvou přestávkových dvorů. Jeden už je hotový a ten další se dočká opravy nejspíše o nadcházejících letních prázdninách.

Bravo. Na západě Čech získala Dukla cenný skalp

Karlovy Vary, Jihlava – V úvodním kole baráže o extraligu se zrodila malá senzace. Hokejisté Dukly dokázali v Karlových Varech třikrát dotáhnout jednobrankovou ztrátu a v přesilovce pak dokončili obrat v utkání a vyhráli 4:3. Klopýtl i další extraligista, Pardubice doma přenechaly všechny body Motoru České Budějovice. Druhé kolo se hraje v pátek, Jihlava hostí Pardubice.