Jihlava ukončila bodový půst

Vysočina - Třebíč se radovala z vítězství nad Šumperkem, Havlíčkův Brod vyhrál na nájezdy.

19.11.2009

Brankář Milan Řehoř podržel jihlavské hokejisty několika parádními zákroky a i díky němu ukončila Dukla třízápasové čekání na body.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

Minulý týden prožívali bídné dny, ale včera si spravili chuť. Prvoligoví hokejisté Jihlavy a Třebíče využili domácího prostředí a ukončili nepříjemné čekání na bodový zisk. Dukla zdolala Vrchlabí 3:2 a Horácká Slavia si poradila se Šumperkem (5:3). Naprázdno nevyšel ani Havlíčkův Brod, který porazil Havířov po samostatných nájezdech.

JIHLAVA – VRCHLABÍ 3:2
Hosté šli brzy do vedení a zdálo se, že červenožluté pořádně potrápí. Svěřencům kouče Augusty sice nechyběla chuť, jenže jejich akce byly upracované a bez efektu. Obrat odstartovala 16. minuta a spolupráce první pětky, na jejímž konci našel Ficenc skulinu mezi Bieglovými betony. Za dalších 53 sekund už šla Dukla do vedení, když Bakus bleskově využil přesilovku.

Na další změnu skóre se čekalo až do 36. minuty – a udeřili znovu domácí. Do otevřené vrchlabské obrany se v oslabení vřítili hned tři jihlavští hráči a Ficenc zvládl koncovku bravurně. Jenže vzápětí se prosadili také hosté, i když Hanzal skóroval s notnou dávkou štěstí. Při dalších šancích týmu z Krkonoš se pak musel blýsknout Řehoř.

Poslední dvacetiminutovka přinesla urputnou snahu Vrchlabí o vyrovnání, ale jeho akce končily většinou na útočné modré čáře. Slibné příležitosti se tak rodily spíš před Bieglovou brankou, zkušený gólman si však počínal bezchybně. Radost Dukly už zkalilo jen zranění Bakuse, jenž po hrubém faulu Filipa odstoupil se zlomeným zápěstím.

Branky a nahrávky: 16. Ficenc (Bakus, Čachotský), 17. Bakus (Malena), 36. Ficenc (Hodek) – 4. Gengel (Čaloun, Látal), 37. Hanzal. Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Žídek. Vyloučení: 6:6, navíc Filip (Vrchlabí) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1111. Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0. Jihlava: Řehoř – Ficenc, Malena, Staněk, Dobrovolný, Kašpar, Březina – Hodek, Bakus, Čachotský – Rytnauer, Hubáček, Krupka – Fiedler, Stránský, Man - Bezděk. Vrchlabí: Biegl – Matějíček, Pácal, Chmelíř, Chaloupka, Čížek, Bendík, Hrach – Tvrdek, Filip, Klimt – Gengel, Čaloun, Látal – Konečný, Hanzal, Rusnák – Andres, Urban, Mikšovský – Zíma.

TŘEBÍČ – ŠUMPERK 5:3
Branky a nahrávky: 3. Přibyl, 10. Laš (Nahodil, Sláma), 13. Laš (Ostřížek), 23. V. Burian (Ostřížek), 49. Obdržálek (Nahodil) - 1. Janečka (Antonovič, Hašek), 29. Orsava, 37. Rimmel (Meluzín). Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 1380. Třetiny: 3:1, 1:2, 1:0. Třebíč: Štůrala - Kempný, Koktan, Kania, Sláma, Sedláček, Ostrčil, Hrbáček, Gula - Káňa, Bartoš, E. Kadela - Laš, Nahodil, Obdržálek - Přibyl, Zahradník, Čech – V. Burian, Ostřížek, Krätzer. Šumperk: Hylák - Vosátko, Ondráček, Novotný, Chatrnúch, Sedlák, Zukal, Novajovský - Rimmel, Noga, Antonovič - Hašek, Sedlák, Hulva - Orsava, Meluzín, Podešva – J. Deneček, Hrňa, Janečka.

HAVLÍČKŮV BROD – HAVÍŘOV 5:4
Branky a nahrávky: 27. Čermák (Šulc), 35. Šulc, 58. Svoboda (Holec, Šulc), 60. Šulc (Svoboda, Čermák), rozhodující nájezd Třetina – 13. Szturc (Šedivý, Zeliska), 16. Seman (Fořt), 20. Sikora, 31. Červenka. Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:9 navíc Třetina (Havlíčkův Brod) 10 minut. Bez využití. Diváci: 900. Třetiny: 0:3, 2:1, 2:0 - 0:0. Havlíčkův Brod: Furch (31. Suchan) – Jebavý, Soldán, Vyhlídal, Pavlík, Šulc, A. Jelínek – Holec, Čermák, Třetina – Endál, Knotek, Svoboda – Poletín, Stromko, Ondráček – Smith, Dušátko, Vylíčil – V. Němec. Havířov: Čech - Klimeš, Jindřich, Šafařík, Tesařík, Štefanka, Rusnák, Peštuka, Rangl - Šedivý, Zeliska, Szturc - Seman, Sikora, Fořt - Říčka, M. Haas, Červenka - Klimša, R. Haas, Szabo.

Ostatní výsledky 21. kola: Chomutov – Beroun 4:2, Znojmo – Olomouc 3:2, Hradec Králové – Ústí 1:2, Kadaň – Benátky nad Jizerou 2:0, Chrudim – Tábor 3:0.

Autor: Michal Remeš

19.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
Radek Koten
5

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Stranná – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Batelov potvrdil roli lídra a využil zaváhání Brtnice

Jihlavsko – Hodně vyrovnaných a napínavých zápasů bylo k vidění v 11. kole fotbalového okresního přeboru. Neporazitelnost udržela druhá Brtnice, ale protože s Puklicemi jen remizovala, ztrácí na vedoucí Batelov už tři body, jelikož lídr si poradil s rezervou Luk.

Fotbalisté Mrákotína se na hřišti v Cejli blýskli dvanáctigólovou kanonádou

Jihlavsko – Podzimní dějství ve fotbalových III. a IV. třídách má za sebou zápasy 11. kola, a jak už to tak bývá, o divoké výsledky nebyla nouze.