Junioři deklasovali Porubu jedenácti brankami

Jihlava – Hokejoví junioři Dukly Jihlava pořádně znechutili ostravské Porubě státní svátek. V úterní druhé prověrce nadstavbové části extraligy si na svém ledě pořádně zastříleli.

19.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

EXTRALIGA JUNIORŮ
JIHLAVA – PORUBA 11:0

Domácí hokejisté proměnili utkání v jednoznačnou partii už v první třetině. Poruba nevěděla, kam dřív skočit, faulovala a Dukla nabídnutými přesilovkami nepohrdla. Gólové hody odstartoval trefou ve dvojnásobné početní výhodě Zelený.

V následných deseti minutách pak musel Hanuska v ostravské brance lovit puk ze sítě ještě čtyřikrát. Do listiny střelců se postupně zapsali Malec, v přesilovce přesně pálící Šidlík a famózní první část podtrhl dvěma góly Polcar, který se jednou prosadil ve hře pěti proti čtyřem.

„Koukalo se na to velmi dobře, musím kluky pochválit za to, jak k tomu přistoupili a že ten hrozně důležitý zápas rozhodli už v první třetině,“ smeká před týmem jeden z trenérů Petr Kuchyňa.

Jihlava pokračovala ve spanilé jízdě i ve druhém a třetím dějství, takže střídání gólmanů na straně soupeře moc velký efekt nemělo. Čížka postupně překonali Vysloužil, Němec, Malec, Pometlo a dvakrát Kotlík, který minutu před koncem určil konečný stav.

„Chválit by se tolik nemělo, ale já budu strašně moc věřit, že takový výkon jsou kluci schopni zopakovat i v jiných zápasech, proti silnějším soupeřům,“ doufá Kuchyňa. „My jsme po té změně pravidel hráli více než o tři body. Každý si byl vědom, co je ve hře, a kluci ukázali, že hokej hrát umí. A když takhle budou přistupovat ke každému utkání, jsem toho názoru, že to bude v pořádku,“ dodává spokojený kouč.

Branky a nahrávky: 5. Zelený (Vondráček, Rašner), 7. Malec (Zeman), 11. Šidlík (Polcar, Vysloužil), 13. Polcar (Vysloužil), 15. Polcar, 24. Vysloužil (Vondráček), 28. Němec (Vysloužil), 36. Kotlík (Pometlo), 43. Malec (Pometlo, Dvořák), 55. Pometlo (Rosendorf), 59. Kotlík (Pometlo). Rozhodčí: Vampola – Jeletz, Paulík. Vyloučení: 3:8, navíc Kotlík (Jihlava) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 98. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 11:0. Třetiny: 5:0, 3:0, 3:0. Jihlava: Jíra – Rašner, Zelený, Šidlík, Jaroš, Rosendorf, Šustr, Randa, Adam, Kolda – Malec, Zeman, Vondráček – Klíma, Polcar, Vysloužil – Dvořák, Pometlo, Kotlík – Němec.

19.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

To byla pro jihlavské dorostence (v modrém) na soustředění v Budišově.