Junioři deklasovali Porubu jedenácti brankami

Jihlava – Hokejoví junioři Dukly Jihlava pořádně znechutili ostravské Porubě státní svátek. V úterní druhé prověrce nadstavbové části extraligy si na svém ledě pořádně zastříleli.

19.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

EXTRALIGA JUNIORŮ
JIHLAVA – PORUBA 11:0

Domácí hokejisté proměnili utkání v jednoznačnou partii už v první třetině. Poruba nevěděla, kam dřív skočit, faulovala a Dukla nabídnutými přesilovkami nepohrdla. Gólové hody odstartoval trefou ve dvojnásobné početní výhodě Zelený.

V následných deseti minutách pak musel Hanuska v ostravské brance lovit puk ze sítě ještě čtyřikrát. Do listiny střelců se postupně zapsali Malec, v přesilovce přesně pálící Šidlík a famózní první část podtrhl dvěma góly Polcar, který se jednou prosadil ve hře pěti proti čtyřem.

„Koukalo se na to velmi dobře, musím kluky pochválit za to, jak k tomu přistoupili a že ten hrozně důležitý zápas rozhodli už v první třetině,“ smeká před týmem jeden z trenérů Petr Kuchyňa.

Jihlava pokračovala ve spanilé jízdě i ve druhém a třetím dějství, takže střídání gólmanů na straně soupeře moc velký efekt nemělo. Čížka postupně překonali Vysloužil, Němec, Malec, Pometlo a dvakrát Kotlík, který minutu před koncem určil konečný stav.

„Chválit by se tolik nemělo, ale já budu strašně moc věřit, že takový výkon jsou kluci schopni zopakovat i v jiných zápasech, proti silnějším soupeřům,“ doufá Kuchyňa. „My jsme po té změně pravidel hráli více než o tři body. Každý si byl vědom, co je ve hře, a kluci ukázali, že hokej hrát umí. A když takhle budou přistupovat ke každému utkání, jsem toho názoru, že to bude v pořádku,“ dodává spokojený kouč.

Branky a nahrávky: 5. Zelený (Vondráček, Rašner), 7. Malec (Zeman), 11. Šidlík (Polcar, Vysloužil), 13. Polcar (Vysloužil), 15. Polcar, 24. Vysloužil (Vondráček), 28. Němec (Vysloužil), 36. Kotlík (Pometlo), 43. Malec (Pometlo, Dvořák), 55. Pometlo (Rosendorf), 59. Kotlík (Pometlo). Rozhodčí: Vampola – Jeletz, Paulík. Vyloučení: 3:8, navíc Kotlík (Jihlava) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 98. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 11:0. Třetiny: 5:0, 3:0, 3:0. Jihlava: Jíra – Rašner, Zelený, Šidlík, Jaroš, Rosendorf, Šustr, Randa, Adam, Kolda – Malec, Zeman, Vondráček – Klíma, Polcar, Vysloužil – Dvořák, Pometlo, Kotlík – Němec.

19.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Na novorozeneckém oddělení JIP v Nemocnici Jihlava mají nové pomocníky. Pletené chobotnice.
4

Malá miminka se zabaví uchopením chobotniček

Kostelec (v červeném) derby v Telči nezvládl, prohrál vysoko 0:4.

Hráli jsme tragicky, láteřil trenér Votava

Krpálek se trefil sedmnáctkrát

Jihlava – O víkendu začala nová sezona pro národní házenkáře SK Autonot. Jihlavští muži vstoupili do oblastního přeboru jasnou výhrou nad rezervou Drakenu Brno, stejného soupeře přejeli i starší žáci. Pouze starším žákyním vstup do nového ročníku nevyšel.

Místní části Třeště budou mít vlastní kanalizaci

Třešť – Město Třešť se rozhodlo v příštích letech investovat do svých místních částí. Konkrétně do Salavic a Bukové. Chce lidem udělat splaškovou kanalizaci a čistírnu odpadních vod. V obou částech jde o investici za necelých 30 milionů korun. Budovat by se mohlo začít v roce 2019 a 2020.

Žáci z jihlavské školy se dost často stěhují

Jihlava – Základní škola (ZŠ) Jungmannova v Jihlavě se od těch ostatních odlišuje. Její žáky představujeme ve středečním seriálu Deníku s názvem Moje první školní tablo. Školu tvoří speciální třídy od prvního až do devátého ročníku, a také jedna přípravná třída.

Juniorky na mistrovské Brno doma nestačily

Jihlava – První kolo a hned nejtěžší soupeř. Volejbalové juniorky KCTM Vysočina vstoupily do extraligové sezony dvěma porážkami, ale hlavu z toho věšet nemusí, protože v domácím prostředí narazily na obhájkyně titulu z brněnského Králova Pole. Ty nepovolily nováčkovi soutěže ani set.