Tentokrát však vybočila ze stereotypu. Utkání poprvé nešlo do prodloužení, brodští Rebelové dokázali vyhrát v normální hrací době, i když po dvou dějstvích prohrávali 1:2.

Ve třetí části však výsledek zcela otočili a rozhodli o tom, že se celá série vrátí do Jihlavy. Pátý rozhodující zápas se bude hrát ve čtvrtek na jihlavském Horáckém zimním stadioně.

H. BROD – JIHLAVA 4:2

Čtvrté pokračování předkola play off mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou začalo pro domácí hráče nejhůře, jak mohlo. Po padesáti vteřinách prohrávali 0:1. Bakus vyhrál buly na Stránského a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Po brzkém gólu převzali otěže zápasu Rebelové, kteří se tlačili za vyrovnáním. V několika slibných šancí však nedokázali vyzrát na dobře chytajícího Řehoře.

Skóre se měnilo až v 27. minutě, kdy se Dukla dostala do dvoubrankového trháku. Jihlava hrála přesilovou hru a po kombinační akci trefil Čachotský prázdnou branku - 0:2. Rebelové se za nedlouho dostali na dostřel. Při přesilové hře vystřelil od modré Šulc a puk skončil za Řehořovými zády. I poté se domácí snažili o vyrovnání, v závěru je však přibrzdila nedisciplinovanost některých hráčů.

Třetí část byla ve znamení Rebelů. Nejdříve ve 48. minutě vyrovnal Třetina. V 55. minutě rozbouřil potřetí Kotlinu Knotek. Ten dopravil puk po akci Ondráčka do poloprázdné branky - 3:2. Gólový účet uzavřel v 58. minutě Endál, který vystihl nepřesnou rozehrávku Dukly a své sólo proměnil.
Čtvrtý duel vybočil ze stereotypu a tentokrát skončil v normální hrací době vítězstvím Rebelů. Zítra se celá série přesune do Jihlavy k rozhodujícímu pátému zápasu.

„Příběh nekončí, ve čtvrtek bude mít další pokračování,“ hořce se po zápase pousmál trenér Jihlavy Patrik Augusta. „Rozhodla neproměněná přesilovka pět proti třem a zbytečný faul Rytnauera v útočné třetině,“ dodal jihlavský kouč.

„Opět to byl parádní zápas. Moc jsme chtěli sérii prodloužit. Bylo to vítězství vůle. To co předvedli hráči ve třetí části, bylo fantastické. Už se ale soustředíme na čtvrtek,“ zhodnotil duel šéf brodské střídačky Petr Novák.

Branky a nahrávky: 28. Šulc (Vyhlídal, Holec), 48. Třetina (Endál, Zohorna), 55. Knotek (Ondráček), 58. Endál - 1. Stránský (Bakus, Rytnauer), 37. Čachotský (Bakus, Hodek). Rozhodčí: Minář - Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:8, navíc Holec (H. Brod) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 2400. Třetiny: 0:1, 1:1, 3:0. Havlíčkův Brod: Furch - Jebavý, Soldán, Vyhlídal, Pavlík, Šulc, A. Jelínek - Endál, Třetina, Zohorna - Holec, Knotek, Svoboda - Voj. Němec, Stromko Ondráček - Doležal, Vrdlovec. Jihlava: Řehoř - Malena, Staněk, Dobrovolný, Ficenc, Chvátal, Takáč - Čachotský, Zeman, Hodek - Bezděk, Bakus, Rytnauer - Stránský, Mareš, Man - L. Krupka, M. Krupka, Suk. Stav série: 2:2.