Pátá utkání čtvrtfinále první hokejové ligy fanoušky z Vysočiny nepotěšila.

Třebíč prohrála v Hradci Králové 3:6, přesto i nadále živí naději na postup mezi čtyři nejlepší týmy soutěže. Za stavu 2:3 na zápasy by však musela zdolat Východočechy ve středu před vlastním publikem i v případném 7. střetnutí na ledě soupeře.

Pro Jihlavu už naopak letošní sezona skončila, po včerejší porážce s Olomoucí 3:4 v prodloužení podlehla Hanákům v celé sérii 1:4.

HR. KRÁLOVÉ – TŘEBÍČ 6:3
Stav série: 3:2

Branky a nahrávky: 2. Malý (O. Hruška), 19. Táborský (Moskal), 32. J. Hruška (Roubík, Křetínský), 40. Roubík (Karlíček), 45. Kadlec (Roubík, Karlíček), 55. Roubík (Karlíček, Kadlec) – 29. Laš, 37. Hrbáček (Obdržálek, Káňa), 51. Obdržálek (Laš, Dolníček). Rozhodčí: Hribík, Lacina – Padevět, Prchal. Třetiny: 2:0, 2:2, 2:1. Hradec Králové: Vošvrda – Křetínský, Karlíček, Hendrich, Seidl, Táborský, Filip, Lesák, Prajsler – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – Malý, Moskal, O. Hruška – Florian, Rapáč, Šejnoha. Třebíč: Francouz – Ostrčil, Gula, Hrbáček, Kaláb, Kania, Koktan, Kempný, R. Kadela – Káňa, Dolníček, Čech – Burian, Zahradník, Přibyl – Laš, Nahodil, Obdržálek – Heřman, Ostřížek, Stejskal.

OLOMOUC – JIHLAVA 4:3 p
Konečný stav série: 4:1

Branky a nahrávky: 7. Mikšan (Bordowski), 30. Bartoň (Korhoň), 37. Koma (Černý, Brančík), 64. Brančík (Černý) – 23. Zeman (Bezděk, Polcar), 39. Bakus (Čachotský), 50. Dobrovolný (Rytnauer, Zeman). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Dančišin, Matějček. Třetiny: 1:0, 2:2, 0:1 – 1:0. Jihlava: Benda – Dobrovolný, Ficenc, Chvátal, Kašpar, Malena, Staněk, Takáč, Zelený – Bakus, Bezděk, Čachotský, Dušátko, Hodek, Hrbatý, M. Krupka, Man, Polcar, Rytnauer, Suk, Zeman. Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Janáček, Koma, Lhotský, Mikel, Nedbálek, Ondrušek, Vyrůbalík – Bordowski, Brančík, Černý, Čuřík, Davídek, Haluza, Korhoň, Kucharczyk, Mikšan, Polodna, Řípa, Zbořil.