Úvodními zápasy začala nadstavbová část první hokejové ligy. Ve skupině o 1. až 8. místo si hokejisté Havlíčkova Brodu i Jihlavy na úvod připsali porážku. Dukla získala aspoň bod, nezvládla však samostatné nájezdy. Ve skupině o 9. až 16. místo si Třebíč jednoznačně dokráčela pro tři body v duelu s Chrudimí.

JIHLAVA – BEROUN 2:3 po s. n.

Po úvodní oťukávané si v první třetině vytvořila více příležitostí domácí Dukla. Hodně aktivní byla druhá jihlavská řada, v obrovské příležitosti se ocitl v 5. minutě Jeslínek a po něm i Padělek, ale skóre se neměnilo. O chvíli později visela branka na vlásku, ale první útok se také neprosadil. Stav se poprvé měnil až v 8. minutě, kdy Dobrovolného střelu tečoval za Furchova záda Padělek – 1:0. Beroun ovšem dokázal do konce první části vyrovnat, v přesilové hře se prosadil podobně jako Jihlavané, vyrovnání zařídil Hašek.

Druhá dvacetiminutovka přinesla svižnější hokej, ale ani jeden z týmů si žádnou gólovou šanci nevytvořil, i když Dukla byla o něco aktivnější. Jihlava v závěru druhé třetiny pohrdla dvěma přesilovými hrami, ve kterých hrála více jak dvě minuty pět proti třem. Jenže bez střelby branka nepadne. Berounská obrana se v dvojnásobném oslabení ani příliš nezapotila, protože kombinace Dukly byla velice pomalá a téměř bez střelby. I proto šly oba celky do kabin za stavu 1:1.

Za svojí pasivitu mohli být hráči Dukly potrestáni na začátku třetí třetiny. Ve 45. minutě po jednom z jihlavských faulů nařídil rozhodčí trestné střílení, ale Řehoř se z nájezdu překonat nenechal. Rozhodující krok mohla Dukla udělat v 50. minutě, kdy své sólo od vlastní modré proměnil Škumát. Jenže Medvědi se vrhli za vyrovnáním, otevřeli hru, a když domácí nedokázali rozhodnout, přišel trest. V 58. minutě využil jihlavské chyby Hašek a poslal zápas nejdříve do prodloužení následně i do nájezdů. V nich rozhodli o zisku bonusového bodu pro svůj tým berounští Hašek s Nedvědem, za Jihlavu byl úspěšný pouze Padělek.

Branky a nahrávky: 8. Padělek (Jeslínek, Dobrovolný), 50. Škumát (Bezděk, Kaláb) – 15. Hašek (Jelínek), 58. Hašek, rozhodující nájezd Hašek. Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 2 039. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:0.

Jihlava: Řehoř – Ficenc, Kaláb, Staněk, Malena, Suchý, Dobrovolný, Kolda – Hodek, Bakus, Čachotský – Jeslínek, Krupka, Padělek – Sojčík, Maliník, Kucsera – Bezděk, Zeman, Škumát.

ÚSTÍ N. L. – HAVL. BROD 4:2

Zpackaná první třetiny, zejména její druhá polovina. To je hlavní důvod porážky Rebelů na severu Čech. V Ústí nad Labem v závěrečné třetině výrazně ožili, ale tříbrankové manko zlikvidovat nedokázali. I kvůli tomu, že se v závěrečných minutách dopustili dvou faulů, které jim sebraly hodně sil i času. V power play potom ještě inkasovali.

Branky a nahrávky: 11. Pajič (Gureň), 15. Hanzl (Holomek), 17. Šagát (Mikulík, Klobouček), 60. Diviš (Klobouček, Šagát) - 44. Meidl (Holec), 45. Pavlík (Zohorna). Rozhodčí: Jiří Dvořák - Šperl, Flégl. Diváci: 2505. Třetiny: 3:0, 0:0, 1:2.

Ústí nad Labem: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Holomek, P. Hořava, Gureň – Čurilla, Alinč, Ludvík – Šagát, Mikulík, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Janků, Pajič, Hampl. Havlíčkův Brod: Neruda – Soldán, Vošmik, Morava, Sova, Pavlík, Krejčík, Zítka – Holec, V. Němec, V. Meidl – Zohorna, Knotek, Rytnauer – Švaňhal, Zábranský, Fiedler – Hadrava, Stromko, Milfait.

TŘEBÍČ – CHRUDIM 3:0

Třebíčští hokejisté na dobrý vstup boje o play off zadělali už v první desetiminutovce. V ní dvakrát využili nedisciplinovanost chrudimských hokejistů, o branky v přesilovkách se postarali důrazný Zahradník a po samostatném úniku Martin Čech. Hosté měli také několik přesilovek, ale vyšli naprázdno, navíc ve 38. minutě měla Třebíč štěstí po nahození Mocka, které skončilo na tyči. Vítězství pečetil střelou do odkryté branky Ostřížek.

Branky a nahrávky: 8. Zahradník (Ostrčil, Dolníček), 10. Čech (Malinský), 48. Ostřížek (Okál, V. Burian). Rozhodčí: Horák - Reich, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0.

Třebíč: Francouz - Kadela,Kania, Sláma, Ostrčil, Hrbáček, Dudáš, Malinský, Bulička- Vondráček, Dolníček, Okál, Kadela, Dočekal, Zahradník, Čech, Laš, Ostřížek, V. Burian, Vítek, Přibyl. Chrudim: Landsman - Zdráhal, Mocek, Toužimský, Žák, Drtina, Táborský, Charousek, Sýkora - Kaut, Fořt, Kapec, Semorád, Král, Stoklasa, Nosek, Šeda, Kubišta, Goiš.