Pondělní utkání s Kometou, které bylo pro Duklu předposledním v základní části hokejové extraligy juniorů, nabídlo napínavou bitvu o důležité body. Ty nakonec bral, díky famózní třetí části, jihlavský výběr.

EXTRALIGA JUNIORŮ

JIHLAVA – KOMETA BRNO 6:4

V první dvacetiminutovce měli více ze hry domácí, ale skóre i přes několik slibných šancí nerozhýbali. „Kluci hráli zodpovědně, měli velký tlak, ale bohužel jsme nebyli schopni dát branku,“ doplňuje trenér Dukly Petr Svoboda.

Ve druhé třetině se prosadil jako první jihlavský Kuřítko, jenže vzápětí Brno vyrovnalo a do sirény přidalo ještě dvě branky. „Na kluky po tom vyrovnání padla deka. Začali zmatkovat, maličko se roztřásli a nedrželi se taktiky,“ komentuje jihlavský kouč.

Domácí probudila až pauza. „Já jsem klukům v kabině řekl, že nemáme co ztratit, ať se drží toho, co hráli první třetinu. A oni si to vzali za své a do té třetiny vlétli jako úplně jiné mužstvo,“ těší Svobodu.

Kometě totiž dlouhou dobu dvoubrankové vedení nevydrželo. Naopak. Dukla začala sázet jednu branku za druhou a po závěrečné siréně mohla slavit důležitou výhru 6:4. „Kluci to dokázali otočit a ukázali, že je v týmu velká síla,“ dodává spokojený kouč.

Jeho tým se posunul v tabulce na 9. místo, a pokud v posledním utkání základní skupiny na ledě Znojma uhraje minimálně bod, stoprocentně si zajistí účast v nadstavbové skupině B. „Uvidíme, jak se budou vyvíjet ostatní výsledky, i když na ně se spoléhat nechceme. Do posledního zápasu musí dát hráči všechno, a když zahrají jako teď v poslední třetině, tak podle mě uhrajeme ve Znojmě dobrý výsledek,“ uzavírá.

Branky a nahrávky: 28. Kuřítko (Pometlo), 45. Protasenja (Pometlo), 45. Zadražil (Vysloužil, Polcar), 49. Protasenja (Kuřítko), 54. Prokš (Malec), 60. Protasenja (Polcar) - 29. Fúzik (Bilčík), 31. Jankovič (Dittrich), 37. Jurák (Stehlík), 55. Popolásnký (Káňa). Rozhodčí: Homola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 3:4. Diváci: 261. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3, 5:4, 6:4. Třetiny: 0:0, 1:3, 5:1. Dukla Jihlava: Jíra - Šidlík, Zadražil, Hlaveš, Adam, Jaroš, Kolda, Cirhan, Šťastný - Polcar, Zeman, Vysloužil - Protasenja, Pometlo, Kuřítko - Prokš, Mikeš, Malec - Matějka, Zídek, Kasalý.