Dukla v Chomutově: kvalitní výkon, ale tradiční výsledek

Jihlava - Dělbu bodů rozhodly v neprospěch Jihlavanů dvě jejich hrubé chyby v úvodu třetí třetiny

28.1.2011

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Povedené utkání odehráli jihlavští hokejisté na půdě Chomutova. Více než dvě třetiny drželi krok s favorizovaným soupeřem, ale dvě hrubky je připravily o bodový import ze zakletého území.

Dukla se domácím vyrovnala v bruslení, dokázala si vypracovat šance, ale stejně jako Chomutov byla na štíru s jejich proměňováním. Jaký div, že po čtyřiceti minutách byl stav pouze 1:1.

Přesto mohl domácí trenér Milan Kašpárek po utkání kvalitu zápasu vyzdvihnout: „Bylo to těžké utkání. Jihlava není bezdůvodně v horních patrech tabulky,“ vysekl poklonu soupeři.

Ten se ale o lepší výsledek připravil sám. Vstup do hry po druhé přestávce měli hosté lepší, ale z gólů se radovali domácí. Bendu v rychlém sledu prostřelili zkušení harcovníci David Hruška a Milan Procházka. „Po dvě třetiny jsme byli Chomutovu vyrovnaným soupeřem a místy jsme si dokázali vytvořit i tlak. Rozhodly dvě naše hrubé chyby na začátku třetí třetiny, čehož domácí využili a odskočili nám,“ zhodnotil duel jihlavský asistent Patrik Augusta.

Chomutov přidal necelých deset minut před koncem i čtvrtý zásah, skóre nakonec kosmeticky upravil Zeman. Jihlava se snažila o další korekci, v přesilovce i v závěru utkání měla několik slibných šancí, Severočeši už si však výhru pohlídali.

„Odehráli jsme dobré utkání se špatným výsledkem pro nás,“ rmoutilo Augustu. „Konec zápasu si již Chomutov pohlídal, ale jinak si myslím, že jsme podali kvalitní výkon.“

Hosty může mrzet, že nedokázali využít nedobrého rozpoložení domácích. „Máme pořád těžké nohy, není tam ta lehkost bruslení. Kluci zarputilostí dokázali uhrát tři body a to je v téhle situaci hodně cenné. Musím tým pochválit,“ byl pochopitelně spokojenější Kašpárek.

Autor: Karel Líbal

28.1.2011

Předseda ODS Petr Fiala (uprostřed) vyzval na stranické nominační konferenci v Jihlavě premiéra Bohuslava Sobotku k tomu, aby ve věci podezřelého financování a daňových úniků ministra financí Andreje Babiše, neodkladně jednal.

Fiala: Vyzýváme Sobotku, aby jednal. Čas má do pondělí

Zleva senátor Miloš Vystrčil, Jan Podrázský, Martina Bártová, předseda ODS Petr Fiala, Miroslava Němcová, Jan Tecl a Jaroslav Vymazal

Vysočinská ODS zná první pětici do voleb

Děti z Erka uklízely Jihlavu

Jihlava – Ulice krajského města v rámci akce Čistá Vysočina uklízely také děti z jihlavského nízkoprahového zařízení Erko. Odpadky posbíraly v místech, kterými denně prochází a pravidelně si v nich hrají.

Napadení mezi rybáři v Ledči, jeden druhého hodil do řeky

Ledeč nad Sázavou - Jako „tiší blázni" se rozhodně nechovali dva rybáři, kteří na sebe narazili v pondělí 24. dubna na břehu řeky Sázavy v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku.

OBRAZEM: Vysočina doma zdolala Brno.Její šance na záchranu dál žije

Jihlava - Body naděje. Předposlední domácí utkání sezony zvládli jihlavští fotbalisté na jedničku. V důležitém duelu i pošesté na svém stadionu Brno porazili, popáté od Zbrojovky neinkasovali a po jasném vítězství 3:0 mohou stále reálně pomýšlet na záchranu nejvyšší soutěže.

Odloženo: Stará Říše znovu nebude hrát kvůli terénu

Stará Říše – Sobotní utkání fotbalové divize D ve Staré Říši je zrušeno. Kvůli nezpůsobilému terénu a špatnému počasí se duel s Velkou Bíteší přesouvá na středu 24. května od 17 hodin.