Starším dorostencům Dukly dohrávka nevyšla

Litvínov – Dlouhou, předlouho čekali hokejoví starší dorostenci na ostrý extraligový zápas. Ovšem úterní dohrávka 40. kola jim nevyšla.

23.2.2012

Starší dorostenci Dukly nestačili na Severočechy z Litvínova.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Na ledě Litvínova sice šli jihlavští starší dorostenci do vedení, ale pak převzali otěže utkání domácí, kteří si bez potíží došli pro tři body.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
LITVÍNOV – DUKLA JIHLAVA 6:3

První třetina byla sice gólově chudá, ale zajímavých situací se hlavně před jihlavskou brankou několik zrodilo. Ovšem gólman Svoboda byl ve střehu a s pokusy Baránka a Řezníčka si poradil.

Dukle navíc vyšel úvod druhého dějství. Po necelých dvou minutách zvedal ruce nad hlavu Bambula. Jenže vedení hostů mělo jepičí život. O vyrovnání se vzápětí postaral litvínovský Řezníček. Tentýž hráč mohl dokonat obrat, ale Svoboda mu to nedovolil. Stejně pohořel i nebezpečně střílející Zdeněk.

Domácí se ale přece jen dočkali. A hned dvou zásahů. V rozmezí mezi 34. a 35. minutou se po individuální akci prosadil Čeřovský a hned po něm zakončil pěknou akci neomylný Trübenekr a Dukla prohrávala 1:3.

Zpět do hry mohl hosty dostat v závěru třetiny Severa, který sám upaloval na brankáře Soukupa. Ten ale jeho úmysl vystihl a vychytal ho.

Co se nepovedlo Severovi, povedlo se po třech minutách třetí části Andělovi, který snížil na 2:3. Ovšem Dukla jako by se nepoučila z předchozí pasáže, a znovu brzy inkasovala. A opět dvakrát! Trübeneker a Řehoř zvýšili na 5:2, a když v 56. minutě dokonal hattrick Trübeneker, bylo jasno. Nic už na výhře domácích nezměnila gólová tečka Střechy.

Branky a nahrávky: 23. Řezníček (Stříbrný, Válek), 34. Čeřovský (Cvrk), 35. Trübenekr (Zdeněk), 44. Trübenekr (Zdeněk), 47. Řehoř (Šimeček), 56. Trübenekr (Řehoř) – 22. Bambula (Lupač, Čermák), 43. Anděl (Mandát , Lupač), 58. Střecha (Mahút, Lupač). Rozhodčí: Knapík – Armstark, Zajíc. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3. Třetiny: 0:0, 3:1, 3:2. Dukla Jihlava: Svoboda – Čermák, Brussmann, Půža, Březka, Tobola, Vítek – Mandát, Bambula, Mahút, Lupač, Severa, Střecha, Vykouk, Anděl.

23.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Češi a Němci poznávají v Jihlavě společnou historii

Lukáš Krpálek ve finále olympijských her v Riu porazil Elmara Gasimova.
9

Stihne Krpálek MS? Spíš ne, mrzí judistu

Radim Uzel popovídá o sexuálních problémech

Jihlava – V polovině září se na Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ) uskuteční 29. konference o sexuálním a reprodukčním zdraví. V rámci programu představí svůj příspěvek i známý sexuolog Radim Uzel a další odborníci. Konference je určena jak zdravotníkům, tak odborné i laické veřejnosti. Přihlášení je možné do 12. září. Akce se koná o týden později, v úterý 19. září od 9 hodin.

Nejchutnější mrkvánek vyberou na Mrkvancobraní

Polná – Novou tradici se snaží zavést v Polné na Jihlavsku, která je proslulá mrkvovými buchtami nazývanými mrkvánky nebo mrkvance. A právě o nejlepší takové moučníky se bude druhým rokem soutěžit tuto sobotu 19. srpna na festivalu Mrkvancobraní. Hlavním bodem festivalu bude soutěž o nejchutnější pokrm a ve dvě hodiny odpoledne začne také doprovodný program.

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.