Bravo! Lídr z Třince odjel z Jihlavy s prázdnou

Jihlava – Bezchybnou práci odvedli, co se týká sbírání extraligových bodů, hokejoví junioři Dukly. V pátek na svém ledě přehráli Vítkovice a o den později si vyšlápli na vedoucí Třinec, který díky velké obětavosti porazili už podruhé v této sezoně.I proto se Jihlava dál drží mezi osmičkou nejlepších.

23.1.2017

Branková situace. Tomáš Mejzlík (vlevo) a Aleš Heinrich se právě koukají, jak puk směřuje za záda gólmana Loubala do třinecké klece. Domácí výběr se v sobotu postaral o překvapení a obral vedoucí tým extraligy o všechny body! Foto: Jan Černo

EXTRALIGA JUNIORŮ

JIHLAVA – VÍTKOVICE 4:3
Dukla měla famózní vstup do pátečního duelu. Mejzlík vypálil na branku a Adam věděl, co má s odraženým pukem udělat – poslal hoza Dáňova záda. Vítkovičtí se ještě ani nestačili oklepat z šoku, a ve 3. minutě už prohrávali o dva góly, protože spolupráce Čermáka a střelecky naladěného Heinricha neměla chybu. Domácí byli při chuti, ale jejich šance už další trefy nepřinesly.

Druhé dějství rozjeli hosté mnohem lépe, a když Jihlavští nezachytili rychlý kontr a Hartmana, bylo to jen o gól. Duklu to však nerozhodilo, byla lepší a ve 37. minutě zvýšila na 3:1. Ruce nad hlavu zvedal Hendrych, který před Dáňou nevypustil souboj a puk protlačil až za čáru.

Jihlava to měla skvěle rozjeté, a zápas také dotáhla do vítězného konce. A to i přesto, že hostům se během chvilky ve třetí části povedlo srovnat. Malina a Blaško se rozhodli zadělat na drama, které rozuzloval v 53. minutě Peschout. Jeho branka měla tříbodovou příchuť.

Branky a nahrávky: 1. Adam (Mejzlík, Peschout), 3. Heinrich (Čermák), 37. Hendrych (Heinrich), 53. Peschout (Mejzlík, Rezek) – 21. Hartmann (Gabrhelík, Malina), 45. Malina (Hartmann), 47. Blaško (Malina, Žiak). Rozhodčí: Doležal – Zídek, Kotlík. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 73. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 20:, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:2.

JIHLAVA – TŘINEC 3:2
Na Horáckém zimním stadionu se představil nejlepší celek extraligy, který domácímu celku ukázal hned v první třetině, proč tomu tak je. Nápor Třince byl veliký a Brož se v jihlavské svatyni musel pořádně činit, aby se skóre neměnilo. Díky němu zůstával stav bezbrankový.

Hokejistům Dukly přišla přestávka vhod, a to i proto, že během ní zřejmě vymysleli recept, jak favorita šokovat. Mejzlík v krkolomné pozici poslal svůj tým do vedení. A tentýž hráč měl prsty i v druhé trefě, jelikož jeho střelu šikovně tečoval za Loubala Peschout. Třinec to zaskočilo, takže mohl být rád, že za chvíli neinkasoval potřetí. V závěru třetiny se ale zvedl a Przybyla snížil.

Jihlavu tak čekala náročná dvacetiminutovka, v níž lídr tlačil na pilu a ve 48. minutě díky Flokovi srovnal. Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale ujala se až ta z 58. minuty. Nepřehlednou situaci před Loubalem vyřešil důrazný Rezek, jehož ušmudlaný gól přivál Dukle další velmi cenné tři body!

Branky a nahrávky: 23. Mejzlík (Čermák), 26. Peschout (Mejzlík, Adam), 58. Rezek (Peschout, Mejzlík) – 39. Przybyla (Kvasnica), 48. Flok. Rozhodčí: Skopal – Klouda, Jeletz. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 51. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:1. Jihlava: Brož – Váňa, Pospíchal, Vála, Pražák, Srnský, Kadlec, Huňáček – Čermák, Heinrich, Jindra – Adam, Mejzlík, Peschout – Hendrych, Rezek, Geier – Berka.

Letní kina opět táhnou, vstupné je většinou dobrovolné

Takto vypadala dopravní nehoda traktoru u Jersína.

Nevěnoval se řízení a s pluhem zavadil o strom

Během sobotního požáru haly nebyl nikdo zraněn

Jihlava – Škoda téměř patnáct milionu korun. To je výsledek sobotního požáru v hale jihlavské společnosti Kronospan, zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v jihlavské části Bedřichov.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

To je kruté. O cenný bod přišla Vysočina v nastaveném čase

Jihlava - Nepříjemný pocit. Hořká pachuť zůstala v myslích jihlavských hráčů po domácím duelu s Viktorií Plzeň. Vysočina odehrála nejlepší zápas sezony a byla blízko senzaci. Po brance v nastaveném čase však všechny tři body za výhru 2:1 putovaly do Plzně.

Terénní vozy v září opět rozryjí pístovské mokřady

Jihlava – Během třetího víkendu v září se bude konat další ročník offroad akce na pomoc přírodě s názvem Pístovské mokřady. Závodníci budou soutěžit o vítězství v Mistrovství České republiky v offroad trialu.