Jihlavská Dukla uvázla na mrtvém bodě. Nepříznivé období sice dokázala minulou sobotu vylepšit jasnou výhrou v derby v Havlíčkově Brodě, jenže pondělní předehrávka 38. kola první ligy ji vrátila zase na zem. Ústečtí hokejisté Duklu rozdrtili vysoko 5:0.

ÚSTÍ N. L. – JIHLAVA 5:0

Velmi špatně vstoupili do zápasu jihlavští hokejisté. Už ve 3. minutě využil jejich chybné rozehrávky Hanzl a po jeho přihrávce překonal Sáblíka Baránek. Za dalších necelých šest minut to bylo už o dva góly. Dalšího zmatku v obranné třetině hostí tentokrát využil Rod. Zbytek prvního dějství už větší vzruch nepřinesl.

Červené světlo za Sáblíkovými zády se však rozsvítilo hned na začátku druhé třetiny. To Ústečtí Lvi zahájili svou přesilovkovou instruktáž. Mertovi se podařilo procedit puk mezi betony jihlavského gólmana. Ten však zůstal ještě před brankovou čárou, dorazil ho Vávra.

Dukla pak měla šanci na návrat do zápasu. Na rozdíl od Severočechů však byla v početní výhodě sterilní, a to i v té dvojnásobné. Jak se využívají přesilovky, jí ukázal Vágner. Prsty v gólu měl opět Roubík, jenž dokázal, že tahle situace je jeho doménou.

V poslední třetině, respektive na konci její poloviny, byla Jihlava opět nedisciplinovaná. Dvojnásobnou početní výhodu pak zužitkoval Tůma. O vítězi bylo jasně rozhodnuto, zbytek zápasu se již jen dohrával. Severočechům stačil průměrný výkon k výhře.

Branky a nahrávky: 3. Baránek (Hanzl), 8. Rod (Baránek, Roubík), 22. Vávra (Merta, Kloz), 34. Vágner (Kolafa, Roubík, 50. Tůma (Rod, Vágner). Rozhodčí: Jechoutek – Špringl, Kokrment. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. Diváci: 511. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:0.

HC Dukla Jihlava: Sáblík – Kaláb, Štebih, Čáp, Dundáček, Dobrovolný, Grman, Zadražil – Půhoný, Čachotský, Diviš – Březina, Melenovský, Prokš – Důras, Seman, Vysloužil – Anděl, Mikeš, Schejbal