V dalších zápasech 21. kola druhé hokejové ligy – střed rázně přerušil Havlíčkův Brod černou sérii vzájemných zápasů s Kolínem a Moravské Budějovice padly doma v prodloužení z Pískem.

ŽĎÁR N. S. – PELHŘIMOV 6:3

V úvodu byly k vidění šance na obou stranách. Skóre otevřel po úniku domácí Gregar.

Ve druhé periodě využil nejprve Žďár dvojnásobnou přesilovku, střelu Beneše tečoval Červenka. O dvě minuty později však domácí podcenili situaci ve vlastním obranném pásmu, čehož využil Hadrava s Adamem, a druhý jmenovaný snížil. I tak měly více ze hry Plameny, ale největší šanci měl znovu Pelhřimov, Hadravu ovšem skvěle vychytal Sláma.

Žďár se navíc uklidnil hned dvacet vteřin po začátku třetího dějství. Jeho třetí branku vsítil přesnou ranou Kunstmüller. Navýšit vedení mohl Krupka, jeho střelu však zastavila tyč. Kunstmüller si pak připsal i asistenci, když nabyl Plevovi, který zvýšil už na 4:1, krátce nato se také pohledně trefil Kuřítko. Pak sice snížili na rozdíl dvou gólů Plachý a Hadrava, ovšem výhru domácích půl minuty před závěrečnou sirénou ještě pečetil Kaňka trefou od vlastní modré do opuštěné pelhřimovské klece.

„Začátek byl trochu ospalý nebo spíš opatrný. Většinou kdo k nám přijede, tak se snaží dobře bránit a Pelhřimov navíc hraje velmi dobře dopředu, takže to vůbec nebylo snadné. Řekl bych, že zase rozhodla naše fyzička a od půlky zápasu jsme už jasně dominovali. Vytvořili jsme si spoustu šancí a troufnu si říct, že jsme měli ten zápas už ve svých rukou. Trošku nám to tam kazí ty dva slepené góly, ale to je asi zase nějaká tradice, jak na začátku ty góly v prvních minutách," řekl pro webové stránky Plamenů žďárský kouč Michal Konečný.
Branky a nahrávky: 12. Gregar (Juráň), 26. Červenka (Beneš, Pleva), 41. Kunstmüller (Červenka), 48. Pleva (Vítek D., Kunstmüller), 53. Kuřítko (Bureš, Střecha), 60. Kaňka – 28. Adam (Hadrava), 54. Plachý (Bezděk, Kopic), 57. Hadrava (Pospíchal). Rozhodčí: Veselý – Potůček, Špringl. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 662. Třetiny: 1:0, 1:1, 4:2. Žďár n. S.: Sláma – Pleva, Beneš, Staněk, Kolda, Smejkal, Půža, Hort, M. Vítek – Střecha, Krupka, Kovářů, Kuřítko, Gregar, Kunstmüller, D. Vítek, Bureš, Kaňka, Paták, Juráň, Červenka. Pelhřimov: Groh – Kubát, Port, Kasalý, Jelínek, Adam, Wasserbauer, Pospíchal – Kulík, Hadrava, Bezděk, Votápek, Kopic, Plachý, Doležal, Rezek, Všetečka.

H. BROD – KOLÍN 5:1

Otevřít skóre mohl Kulhánek, ovšem jeho pokus skončil na tyči. Bruslaři se dočkali až po následné přesilovce, kterou zužitkoval Třetina. Vedení domácích pak zvýšil po pěkné akci Voříšek. Hostům se podařilo snížit po Skokanově střele, kterou šikovně tečoval Pipek.

Druhé dějství jasně patřilo Brodu, jeho vedení navýšil Kozlík, a to ještě domácí nevyužili řadu šancí. To protrhl až znovu Kulhánek a o minutu později bylo definitivně rozhodnuto po parádní ráně Endála do horního růžku hostující klece.

Třetí perioda už znamenala pouze dohrání zápasu.

„Předvedli jsme dobrý kolektivní výkon. Všichni hráči byli ve hře, něco si dovolili a přinesli do zápasu dobré momenty. Takhle by to mělo být," řekl kouč Bruslařů Aleš Totter.
Branky a nahrávky: 6. Třetina (Přidal, Endál), 9. Voříšek (Michálek), 29. Kozlík (Endál, Vala), 34. Kulhánek (Třetina, Endál), 35. Endál (Chlubna, Ludvík) – 19. Pipek (Skokan). Rozhodčí: Honza – Klouda, Kleprlík. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 562. Třetiny: 2:1, 3:0, 0:0. H. Brod: Novák – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina, Endál – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Křížek.

M. BUDĚJOVICE – PÍSEK 3:4 p

Lépe začali domácí, ale Horký ve velké šanci nedal, za což přišel trest v podobě vedoucího gólu Suchana. Do 13. minuty se ještě trefili Sýbek a Urbanec, což vyhnalo z branky Dusíka. Hororový úvod trochu v závěru první třetiny korigoval Krutiš.

Ve druhém dějství se domácí tlačili před Housera, ovšem písecký gólman odolával.

Ve třetí periodě se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu Mikešovi, a domácí se tak dostali zpět do hry. Vyrovnání se Žihadla dočkala necelých šest minut před koncem třetiny. Sérii dorážek v hostujícím brankovišti ukončil přesnou trefou Matějka. V závěru třetího dějství nevyužili domácí nabídnutou přesilovou hru, a tak se šlo do prodloužení. V něm ale byli aktivnější hosté, což gólově potvrdil Sýbek.
„Bohužel jsme začali hrát až za stavu 0:3," zlobil se na webových stránkách Žihadel asistent trenéra Tomáš Jakeš a vůči kádru si nebral servítky. „Půlka týmu má nějaké ambice a ta druhá si možná jde jen tak zahrát hokej, proto nejsme kompatibilní. Hrajeme individuálně a děláme množství chyb," dodal Jakeš.
Branky a nahrávky: 16. Krutiš (Pelikán), 45. Mikeš (Lupač), 55. Matějka (Rytnauer, Krutiš) – 3. Suchan (Vlček), 8. Sýbek (Vlček, Procházka), 13. Urbanec (Vlček), 63. Sýbek (Vlček, Procházka). Rozhodčí: Skopal – Musil, Komínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 280. Třetiny: 1:3, 0:0, 2:0 – 0:1. M. Budějovice: Dusík (13. Dudáček) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka, Kabelka – Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Hačecký, Šurý, Bulín.

Ostatní výsledky 21. kola: Tábor – David servis 6:3, Nymburk – J. Hradec 4:3.

1. H. BROD 21 14 2 2 3 99:50 48
2. Nymburk 21 12 1 2 6 89:68 40
3. Tábor 21 12 1 2 6 75:56 40
4. ŽĎÁR N. S. 21 10 4 2 5 93:75 40
5. M. BUDĚJOVICE 21 8 4 3 6 93:69 35
6. Kolín 21 9 2 1 9 74:71 32
7. PELHŘIMOV 21 10 0 2 9 91:95 32