OBRAZEM: Dukla měla těžké nohy. Podruhé v řadě prohrála

Jihlava, Karlovy Vary – Jako by se na hokejistech Dukly začala podepisovat únava z podstatně náročnějšího programu, než měla ostatní mužstva. V sedmém kole baráže o extraligu prohráli v Karlových Varech 3:0. V tabulce však stále vedou.

11.4.2017

Hokejisté Energie (v bílém) po dvou třetinách vedli nad Jihlavou 3:0.Foto: Deník / Čech Jan

K. VARY – JIHLAVA 3:0

První šanci si vytvořili v 8. minutě Energetici, ale Svoboda před Kohoutem ještě čisté konto uhájil. Dukla se dostala do své největší šance první třetiny o dvě minuty později, Jergl však nedokázal v přesilovce překonat brankáře Honzíka, jenž dostal znovu přednost před zkušeným Závorkou. Ve 14. minutě našel Dusík rozjetého O. Beránka a ten svůj únik zakončil přesnou střelou pod horní tyčku. Jihlavané potom přežili ještě dvě oslabení.

Puky za obránce byly pro Duklu smrtící. Ve 26. minutě tentokrát Gríger prodloužil puk od Dujsíka na volného Kohouta a osamocený forvard se nemýlil – 2:0. Vzápětí mohl snížit po nahození Dundáčka Čachotský, ale Honzík s obrovskou porcí štěstí situaci ustál. Na začátku 35. minuty se naopak povedla teč O. Beránkovi a podruhé překonal Svobodu.

V závěrečném dějství měly oba týmy několik nebezpečných střel. Čím dál více ale bylo zřejmé, že obrat se konat nebude. Tempo hry se začalo snižovat, Dukla neměla na zvrat síly, Energetici zaslouženou výhru bez problémů uhájili. Poprvé tak vyhráli před domácím publikem, nutno podotknout před velmi slabou návštěvou.

„Byl to z naší strany hodně nepovedený zápas. To, co nás dosud zdobilo, pohyb, bojovnost, týmový duch, dnes chybělo. Nic se ale neděje, budeme bojovat dál," uvedl pro Českou televizi jihlavský útočník Tomáš Čachotský.

Branky a nahrávky: 14. O. Beránek (Dujsík, Skuhravý), 26. Kohout (Gríger, Dujsík), 35. O. Beránek (Flek). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2 268. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0.

Karlovy Vary: Honzík – M. Rohan, Sičák, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Dujsík, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Dušek, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Harkabus, M. Zadražil, Kohout. Jihlava: M. Svoboda – Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb – Diviš, J. Skořepa, Důras – Anděl, Hubáček, Jiránek – Zeman, F. Seman, Čachotský – Jergl, Březina, Danišovský.

Autor: Pavel Mikeš

11.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Hnojte popelem

První dva góly FC Vysočina v duelu proti Zbrojovce Brno vstřelili Lukáš Zoubele (vlevo v modrém) a Jakub Fulnek. Jihlavští nakonec v derby zvítězili jasně 3:0.

Zoubele odstřelil svůj bývalý klub. Stále žijeme, těší záložníka Vysočiny

Fiala: Vyzýváme Sobotku, aby jednal. Čas má do pondělí

Jihlava, Praha – Předseda ODS Petr Fiala se na tiskové konferenci ODS v Jihlavě, na které byla představena první pětice kandidátu do voleb do Poslanecké sněmovny, vyjádřil k aktuální situaci na české politické scéně. Vyzval předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD) k tomu, aby už dále nezavíral oči před podezřeními, která se dlouhodobě vznáší nad ministrem financí Andrejem Babišem (ANO 2011).

Vysočinská ODS zná první pětici do voleb

Vysočina - Nominační konference ODS v Jihlavě, která se uskutečnila v sobotu 29. dubna, odhalila první pětici kandidátů do voleb do Poslanecké sněmovny. Ty se mají uskutečnit letos na podzim.

Děti z Erka uklízely Jihlavu

Jihlava – Ulice krajského města v rámci akce Čistá Vysočina uklízely také děti z jihlavského nízkoprahového zařízení Erko. Odpadky posbíraly v místech, kterými denně prochází a pravidelně si v nich hrají.