Do utkání sice lépe vstoupili Jihlavané, jenže Harkabusovy pokusy v přesilovce ani Důrasova pološance poté, co obral za brankou o kotouč domácího gólmana Hyláka, ke gólu nevedly.
Když potom nevyšel Dukle ani brejk v oslabení, udeřili domácí hokejisté. Na dělovku Mikulíka Škarek nereagoval.

V úvodu druhé části skórovali slávisté podruhé. Na modré napřáhl Hraško a další tvrdá bomba rozvlnila síť za jihlavským brankářem – 2:0.
Sešívaní se dostali do laufu a dál soupeři zatápěli. Markovič ještě trefil tyč jihlavské svatyně, Jiránek v polovině zápasu nadvakrát procedil kotouč do Škarkovy sítě a v Edenu se slavilo.
Jihlavští rovněž naznačovali své ofenzivní choutky, ztroskotávali však na výborně chytajícím Hylákovi v brance Pražanů, řada projektilů ze zajímavých pozic navíc zcela minula cíl.

Pokud snad hráči Dukly plánovali ve třetí části velké zmrtvýchvstání, rychle o své sny přišli. Bahenský sebral Jihlavským ve středním pásmu puk, lehce obešel dva nedůrazné obránce a střelou zápěstím počtvrté rozesmutněl Škarka.

O vítězi bylo rozhodnuto a zápas se už víceméně pouze dohrával. Slávistický brankář Hylák odolal všem pokusům Dukly alespoň o čestný úspěch v zápase. Pět minut před koncem utkání pak nádhernou brejkovou kombinaci s Milanem Hruškou završil pátou trefou do odkryté branky hostů Robinson. „První půlku zápasu jsme odehráli velice slušně, ale bohužel bez gólového efektu. Domácí potom využili naše chyby v obranném pásmu. Výsledek je pro nás hodně krutý," uvedl po utkání asistent jihlavského trenéra František Zeman.

SLAVIA – JIHLAVA 5:0

Branky a nahrávky: 14. Mikulík (D. Hruška), 22. Hraško (Růžička), 31. Jiránek (Tuominen), 44. Bahenský, 55. Robinson (M. Hruška). Rozhodčí: Hradil, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6, navíc Mrňa (J) 10 minut. Bez využití. Diváci: 3 546. Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0.
Slavia: Hylák– Kolařík, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička – Mikulík, Šafránek, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Ondráček, Tuominen, Jiránek – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Andres.
Jihlava: Škarek – Dobrovolný, Kaláb, Šafář, Štebih, Grebenjuk, Bilčík, Zadražil – Jergl, Skořepa, Důras – Harkabus, Seman, Beránek – Diviš, Jícha, Kolář – Anděl, Melenovský, Mrňa.

LITVÍNOV – K. VARY 5:3

Branky a nahrávky: 20. Lukeš (R. Hanzl), 28. M. Hořava (Duda, Lukeš), 40. Lukeš (Kubát), 42. R. Hanzl (Kubát, Lukeš), 57. Gula (Duda, R. Hanzl) – 19. Marosz, 33. Bičánek (Marosz, T. Rachůnek), 34. Jakub Svoboda (Kůs). Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváci: 5 241. Třetiny: 1:1, 2:2, 2:0.

1. Litvínov 3 2 0 1 0 10:7 7
2. Slavia Praha 3 2 0 0 1 11:6 6
3. Karlovy Vary 3 1 0 0 2 11:12 3
4. JIHLAVA 3 0 1 0 2 5:12 2

Baráž pokračuje čtvrtým kolem zítra, kdy si nedělní soupeři vymění pořadatelství.