Dukla vstala z mrtvých, Třebíč zaskočila pražskou Slavii

Třebíč, Jihlava – Na Vysočinu zavítaly ve 33. kole WSM ligy dva týmy s rozdílnými ambicemi – zatímco Slavia Praha měla mít v Třebíči mírně navrch, na ledě Dukly byly naopak outsiderem hostující Litoměřice. Všechno ale bylo úplně jinak. Horáci zvítězili 2:0 a Jihlava po velké dřině brala dva body za výhru v prodloužení.

12.12.2016

Tvrdý boj. Jihlavští hokejisté se na domácím ledě proti Litoměřicím dost natrápili. Vyrovnat se jim podařilo až v samotném závěru a nakonec zvítězili až v prodloužení. Foto: Jan Černov

Horácká Slavia měla od začátku zápasu více ze hry a ve dvanácté minutě dostal volný Jan Wasserbauer kotouč za bránu. Objel si celou síť a neměl problém zakončit. V pětadvacáté minutě pak přidal další branku Mrázek, který přihrávku Kristla poslal za záda hostujícího brankáře. V závěru druhé třetiny už začali domácí ve snaze nepromarnit dvoubrankové vedení více bránit. V poslední dvacetiminutovce pak domácí potvrdili, že v tomto utkání byli aktivnější a tři body si zasloužili. Pavel Jekel navíc vychytal čisté konto, podruhé v sezoně a poprvé doma.

„Chtěli jsme začít aktivně. To se nám na začátku dařilo. Poté tam byly určité pasáže, kdy jsme vypadli z tempa. Dělali jsme tam zbytečné kličky, posílali zbytečné pasy a ta hra se nám trochu hroutila. Jinak kluci dnes hráli dobře. Nechyběla jim bojovnost ani nasazení," pochválil tým po zápase trenér Bílých hvězd Martin Sobotka a dodal: „Jsem rád, že Pavel Jekel vychytal nulu, protože i obrana je pro nás důležitá. Obrana by takhle mohla fungovat i nadále." Nezapomněl ani poděkovat divákům, kterých přišlo 1 870. „Domácí vyhráli zaslouženě," musel uznat Milan Razím, trenér hokejistů z Edenu.

TRENÉŘI SPÍLALI SUDÍM

Duklu zpočátku překvapivě mírně přehrávaly Litoměřice, nicméně Jakub Škarek v bráně domácí tým podržel a na konci první periody se zdálo, že se Jihlava dostává do tempa.

Až v pětatřicáté minutě přišla první branka utkání, bohužel ale do sítě Dukly, když se pod horní tyč po přizvednutí puku některým z domácích hráčů trefil Ondráček. Závěr druhé periody ještě okořenila bitka Daniškovsého s Koptou poté, co kališník sekl domácího hráče do zad.

Hráč Dukly sice přišel o dres, ale jinak měl v pěstním souboji převahu. „Čekal jsem, kdy mi dá dolů dres. Měl jsem ho totiž dobře chyceného. Jak mi stáhl dres, tak jsem mu tam jednu pustil," vrátil se k celé situaci po zápase hráč domácích. Oba dostali trest pět minut a do konce utkání a od té chvíle se Dukla musela obejít bez dvou hráčů, Litoměřice dokonce bez tří.

Začátek poslední třetiny byl ze strany Dukly hodně aktivní, skvělého Šindeláře ale prostřelit nedokázali, často chybělo i trochu štěstí. Dvě minuty před koncem byl Stoklasa v zakončení podražen, ale místo trestného střílení přišly „pouze" dvě minuty na trestné lavici. Až deset vteřin před koncem pak dokázal Adam Zeman dostat puk za záda gólmana kališníků.

Bylo vyrovnáno a v prodloužení pak Dukla využila početní výhodu k zisku dvou bodů. „Power-play nijak necvičíme. Prostě se na led poslalo šest hráčů, ať to tam nějak domlátí. A podařilo se, deset vteřin před koncem jsme to tam domlátili. To bylo fakt štěstí. I v prodloužení. Zlaté dva body," oddychl si po zápase Zeman.

„Zápas jsme ztratili deset vteřin před koncem sporným gólem, kdy se dvoumetrový Protasenja válí po našem gólmanovi a sudí nám řekne, že žádný kontakt neviděl. To pro nás bylo velké zklamání, protože Filip Šindelář si za svůj výkon nulu zasloužil. V prodloužení jdeme do oslabení za sevření kotouče, což se také moc často nevidí," řekl po zápase trenér Litoměřic Daniel Tvrzník.

S jeho názorem na sudí souhlasil i trenér jihlavské Dukly Petr Vlk.
„Když to řeknu upřímně, tak soupeř hrál na hranici, možná lehce za hranicí faulů. A je škoda, že na takové utkání přijede takhle slabý rozhodčí. To jsme viděli z obou dvou stran asi stejně.

Pan Trombík totiž se semináři skončil někdy v minulém tisíciletí. Na tom se asi shodneme. Hlouposti jsou odpískané, zásadní věci se nepískají. Musím našim klukům poděkovat, že v sobě našli sílu do vyrovnání v základní hrací době. Potom jsme sehráli dobře přesilovku čtyři na tři a padlo to tam, za což hráčům patří dík, protože zápas nás stál hodně sil," řekl kouč.

MARTIN SINGR

Autor: Redakce

12.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Cvičení Ample Strike.

Nad krajským městem se budou brzy cvičit vojáci

Fotbalisté Košetic mohou v Humpolci přidat třetí výhru v řadě!

Humpolec nebo Košetice, kdo znovu vyhraje?

Tasmánské čerty zatím zastupují v zoo psi pralesní

Jihlava – Někdo se v zoo během léta narodil, další zvířata jsou z chovů jiných zahrad. Nejnavštěvovanější místo v Kraji Vysočina proto návštěvníky láká nově na psy pralesní, hrošíka či nově narozené opeřence. Psi pralesní jsou zatím alternativou k tasmánským čertům, tedy ďáblům medvědovitým, o které zahrada usiluje.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

Za darované peníze koupí vyhřívanou postel

Jihlava – Jednu vyhřívanou postel pro novorozeně dostane dětské oddělení jihlavské nemocnice díky sportovnímu výkonu Františka Boudného. Ten totiž absolvoval cyklistický závod a slíbil, že za každý ujetý kilometr daruje jeho firma jihlavské nemocnici deset korun. Nakonec je výsledná částka mnohem větší, protože se složilo více sponzorů.

Jednou mě donutili, abych poslal telegram Pavlu Dobešovi, ať nejezdí

Telč – Další ročník oblíbeného festivalu Prázdniny v Telči je již minulostí. Jak vznikl, které hudební hvězdy se ukázaly na prvním ročníku, co byla soutěž O starou Belu, které těžkosti museli organizátoři akce rozdýchat a co se chystá na příští rok. To všechno prozradil Milan Medvěd Kolář, který je duší celého festivalu.