Duklu trápil Most, Třebíč otočila duel

Vysočina – Už jen čtyři kola zbývají do konce základní části první ligy. V tom 48. se Jihlava překvapivě padesát minut trápila s posledním Mostem, ale nakonec roli favorita zvládla.

2.2.2017

Těžká práce. Jihlavští hokejisté (v tmavších dresech) se tentokrát na výhru pořádně nadřeli. Foto: Foto: Deník/archiv

Třebíč vývojem duelu okopírovala Duklu a slaví veledůležitou výhru za tři body v boji o první šestku.

JIHLAVA – MOST 4:3
Když se Jihlava v 10. minutě ujala po brance Zemana vedení 1:0, vypadalo to, že si favorit dokráčí pro další tři body. Jenže ve druhé třetině se děly věci. Mostečtí hokejisté poznali, že Dukla není tentokrát ve své kůži, zvýšili aktivitu a díky J. Šimečkovi ve 27. minutě vyrovnali.

Za další čtyři minuty gólman Spěšný Důrasovu střelu jen vyrazil a pohotový Skořepa dostal tým z Vysočiny znovu do vedení. Jenže potom inkasoval Radek Hubáček, který nastoupil poprvé po návratu v jihlavském dresu, trest 2+2 minuty za vysokou hůl a Divíšek s Dufkem otočili trefami na 2:3.

Duklu tak čekalo na poslední třetinu obligátní dotahování a opět bylo úspěšné. Do role spasitele se pak pasovali Říha s další novou akvizicí Jiránkem. Favorit těsnou výhru udržel i při mostecké power-play.

„Co si pamatuji z první ligy, tak s Mostem to nebyly nikdy lehké zápasy. V první třetině jsme byli jasně lepší, ale ve druhé nás svým stylem hry trochu uspal. Naštěstí jsme to zvládli," uvedl střelec vítězné branky Tomáš Jiránek a ke své trefě dodal: „Střídání předtím nám rozhodčí neuznali gól, ale to mě nabudilo a chtěl jsem rozhodnout. Jsem rád, že se to podařilo."

Branky a nahrávky: 10. Zeman (Čachotský, Říha), 31. Skořepa (Důras, F. Seman), 50. Říha (Skořepa), 58. Jiránek (Čachotský, Hubáček) – 27. J. Šimeček (Walter, Stříbrný), 34. Divíšek (Smolka, K. Černý), 34. Dufek (Šefl, Stříbrný). Rozhodčí: Obadal – Měkýš, Rampír.

Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Diváci: 1 005. Třetiny: 1:0, 1:3, 2:0. Jihlava: Škarek – Půža, Říha, Dundáček, Bilčík, Kajínek, Kaláb – Jergl, F. Seman, Důras – Diviš, Skořepa, Březina – Anděl, Zeman, Čachotský – Protasenja, Hubáček, Jiránek.

LITOMĚŘICE – TŘEBÍČ 2:3
I včerejší zápas začala Třebíč dobře a rychle se dostala do vedení. Po akci T. Havránka se před brankou nejlépe orientoval Malec a puk poslal do odkryté branky. Jenže inkasovaná branka více vyburcovala Severočechy. Kališníci otočili duel ve druhé části. Ve 28. minutě využil početní výhodu J. Veselý a ve 35. minutě už to bylo 2:1. Tvrdě pálil Šulc a do prázdné branky se tentokrát trefil Stoklasa. Oslabená Horácká Slavia ale nadále bojovala a vyrovnání se dočkala v polovině třetího dějství. V předposlední minutě pak brankáři Pavelkovi vypadl puk z lapačky a Psota posvětil tři zlaté body.

Branky a nahrávky: 28. J. Veselý (Smetana), 35. Stoklasa (J. Šulc) – 3. Malec (T. Havránek), 51. Dolníček, 59. Psota (Milfait). Rozhodčí: Doležal – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:7, navíc Přibyl (Třebíč) na 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 760. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:2. Třebíč: Vejmelka – Niko, J. Zdráhal, D. Mikyska, Bartejs, Lojek, Čejka, Hort – Jan Wasserbauer, Dolníček, Kristl – Kusko, Milfait, Psota – Malec, T. Havránek, Matěj Novák – Přibyl, Juráň, Paták.

Ostatní výsledky 48. kola: České Budějovice – Prostějov 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 – 0:0), Havířov – Ústí nad Labem 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0), Kladno – Frýdek-Místek 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1), Slavia Praha – Kadaň 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), Benátky n. J. – Přerov kvůli dopravní kalamitě odloženo na 6. února.

Školní akademie pomůže opět nadaci Dobrý anděl

Jihlava – Letošní třetí ročník školní akademie na Gymnáziu Jihlava nese název Mosty. Akce se uskuteční už zítra na půdě školy na ulici Jana Masaryka. Výtěžek pomůže nemocným rodinám v nouzi skrze nadaci Dobrý anděl.

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Počasí překonalo teplotní rekordy

Vysočina – Na Vysočině v úterý padly teplotní rekordy na třinácti meteorologických stanicích měřících déle než dvacet let.

Učit budou pod širým nebem

Jihlava – Minulý rok zastupitelé schválili přes čtyři miliony korun na rekonstrukci dvou přestávkových dvorů. Jeden už je hotový a ten další se dočká opravy nejspíše o nadcházejících letních prázdninách.