Náskok brodských Rebelů smazali pět sekund před koncem základní hrací doby, v prodloužení pak zásluhou Jakuba Čuříka získali třetí vítězství. K postupu jim zbývá už jen jediná výhra, stejně jako jihlavské Dukle, která vyloupila Havířov.

TŘEBÍČ – H. BROD 3:2 pp

Stav série: 3:0

Brodští sice začali jakýmsi náznakem úvodního tlaku, ale domácí obraně nedělalo příliš práce jej ustát. Naopak při první výraznější šanci Horácká Slavia udeřila. Úvodní přesilovku duelu využil už po sedmnácti sekundách tvrdou bombou Malena.

Od té doby byli mírně lepší domácí borci. Jejich tlak se zvýšil ve druhé dvacetiminutovce, ve které během deseti minut hráli tři přesilové hry. Druhou branku v početní výhodě ale nepřidali a Rebelové tak stále číhali v závětří na svoji šanci.

V úvodu třetího dějství také svoje naděje v sérii začali hosté oživovat. Nejprve zakončil přímočarou akci přesnou střelou Ondráček, o chvíli později překlopil skóre Berger za pomoci teče domácích beků – 1:2.

Třebíčští, kteří tak poprvé v sérii prohrávali, ihned vrhli všechny síly do útoku. Ale stejně jako o víkendu kroutili diváci v Kotlině hlavami nad zákroky Faltera, včera exceloval pod domácí palbou Kacetl.

Rebelové, kteří už v závěru takřka neopouštěli vlastní obranné pásmo, však svůj náskok neudrželi. V čase 59:55 vyrovnal Nahodil a i potřetí se v sérii prodlužovalo. Semifinálovou bránu pro domácí
v nastaveném čase potom pootevřel Čuřík.

Branky a nahrávky: 13. Malena (Kaut), 60. Nahodil (Dočekal, Malena), 65. Čuřík (Nahodil, Přibyl) – 44. Ondráček (Polodna, Kolafa), 47. Berger. Rozhodčí: Hejduk, Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 2130. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:2 – 1:0.

Třebíč: Falter – Bilčík, Malena, Šaur, Dietz, Přibyl, Peroutka – Dočekal, Dolníček, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Kadela, Kaut, Křivohlávek – Trojan, Kesner, Čech – Juráň.

Havlíčkův Brod: Kacetl – Kolafa, Drtina, Semrád, Vágner, Jank, Pohl, Šesták, Zítka – Ondráček, Polodna, Milfait – Gengel, Kučera, Berger – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Stehlík, Kadlec.

HAVÍŘOV – JIHLAVA 2:3

Stav série: 0:3

Vyrovnané a dramatické utkání, ve kterém byli sice opticky nebezpeční domácí, ale Duklu podržel vynikající gólman Rittich. Hostům navíc skvěle vycházela hra při nestejném počtu hráčů.

V oslabení Jihlava pozorně bránila, dvě ze tří svých branek naopak vstřelila při přesilových hrách.

Rozhodující úder si hráči Dukly schovali na první polovinu třetí části, kdy znovu vytáhli svoji zbraň z domácích duelů – slepené branky. Druhý a třetí zásah hostů dělila necelá půlminuta!

Havířov sice rychle snížil a vyvíjel v závěru tlak na jihlavskou branku, nervózní domácí hráči ale měli problémy s disciplínou a Jihlavští se tak mohli radovat ze třetího úspěchu.

Branky a nahrávky: 10. Sztefek (Škumát, Říčka), 48. Krisl (Jakúbek) – 13. Kuřítko (Malec, Čáp), 46. Zeman (Čachotský, Hubáček), 47. Velecký (Malec, Kuřítko). Rozhodčí: Vampola, Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 2842. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:2.

Jihlava: Rittich – Mocek, Podlipnik, Štebih, Čáp, Tobola, Dobrovolný, Horák – Čachotský, Zeman, Prokš – Důras, Hubáček, Seman – Velecký, Kuřítko, Haluza – Štěpánek, Malec, Mikeš.

Ostatní výsledky: Benátky nad Jizerou – Mladá Boleslav 2:5 (stav série: 0:3), Litoměřice – Olomouc 3:2 sn (stav série: 1:2).

Čtvrtfinálové série pokračují dalšími zápasy dnes večer.