Havlíčkobrodští Rebelové potvrdili, že v posledních sezonách mívají nad svým regionálním rivalem navrch. Ve 21. kole první ligy podruhé v sezoně těsně udolali jihlavskou Duklu. To Třebíč tolik práce neměla, Beroun přehrála celkem jednoznačně.

HAVL. BROD – JIHLAVA 3:2

Očekávané derby začalo bleskovou trefou Dukly. Než se zkušený gólman Filip Šindelář rozkoukal ve své havlíčkobrodské premiéře před domácím publikem, lovil puk ze své sítě. A čisté svědomí mít nemohl. Jihlavský kapitán Čachotský poslal puk za branku, zpoza níž vybruslil Kadlec a jeho nahození z čáry si Šindelář holí srazil mezi betony – 0:1. Nejistý zákrok předvedl na druhé straně ve 14. minutě i Rittich, ale Milfait se k dorážce nedostal. Potom už začal úřadovat Šindelář, který se rozchytil ke skvělému výkonu. V 16. minutě nejdříve zlikvidoval solidní šanci Malce, aby se pak zaskvěl při dvou dorážkách Důrase.

Jestliže v první třetině byli lepší hosté, tak druhá dvacetiminutovka patřila Rebelům. Ve 24. minutě hrál hlavní roli Stach, jenž obešel vše, co mu stálo v cestě, a z ostrého úhlu trefil malé místečko nad ramenem Ritticha. Vyrovnání domácí hokejisty povzbudilo a zanedlouho se dočkali vedoucí branky. Za dalších pět minut se totiž dostal za brankou k puku Havel, před brankou našel Čípa a pardubický host slavil premiérovou branku v havlíčkobrodském dresu. Přesně v polovině zápasu Chlubna rozezvučel tyč a dvakrát v rychlém sledu se při střelách Milfaita vyznamenal Rittich. V závěru třetiny se dostali do velkých šancí ještě Číp a Havel, ale podruhé se šlo do kabin za jednobrankového vedení Rebelů.

Rčení „každý chvilku tahá pilku" platilo i v závěrečném dějství. Rebelové v jeho úvodu přežili více než minutovou přesilovku pěti proti třem, Dukla se však dostala do tempa. Obrana Rebelů často nevěděla, kde jí stojí hlava. V 54. minutě se Jihlavané dostali do velkého náporu a ten ukončil vyrovnávacím gólem Hubáček. V tu chvíli by zkušený sázkař sázel na to, že Dukla vývoj zápasu otočí. Šindelář se však překonával, zpacifikoval obrovské šance Semana, Malce i Kuřítka. Rozhodnutí tak padlo na druhé straně a postaral se o něj další brodský novic. V rohu kluziště vybojoval puk Říha a mladíček Tomi ranou z voleje překonal Ritticha. Na časomíře svítil čas 58:45! Dukla zkusila power-play, ale tu ukončil faul Čachotského.

Branky a nahrávky: 24. Stach (Semrád, Korím), 29. Číp (Havel, Polodna), 59. Tomi (Říha) – 1. Kadlec (Čachotský, Seman), 54. Hubáček. Rozhodčí: Fraňo, Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:3, využití: 0:0. Diváci: 2 743. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1.

Havlíčkův Brod: Šindelář – Kolafa, Drtina, Vágner, Jank, Semrád, Korím, Beneš, Zítka – Havel, Polodna, Číp – Říha, Tomi, Berger – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Stehlík, Milfait. Jihlava: Rittich – Štebih, Dobrovolný, Kaláb, Kotvan, Čáp, Podlipnik, M. Jícha – Kadlec, Čachotský, Mikeš – Hubáček, Seman, Důras – Vysloužil, L. Jícha, Malec – Krupka, Kuřítko, Přidal.

TŘEBÍČ – BEROUN 4:0

Beroun se sice nachází v tabulce před Třebíčí, ale ve druhé čtvrtině základní části se mu krajně nedaří. Horácká Slavie se dostala záhy do dvoubrankového vedení a v obou případech měl v gólu prsty expres Holec. V 5. minutě obral důrazným napadáním o puk obránce Medvědů v nájezdu sice trefil tyč, ale pro dojíždějícího Kauta nebylo problémem otevřít skóre. Za dvě a půl minuty se dočkal i Holec, když přihrávku Dietze přetavil ve vedení 2:0.

I ve druhé třetině měli jasně navrch třebíčští hokejisté, v úžasné pohodě hrála zejména Holcova formace. Zaskvěl se i Dolníčkův první útok, jeho křídla Čuřík i Dolníček trefili tyčku. Ve 45. minutě byl faulován Čuřík, ale trestné střílení neproměnil. Horácká Slavia toho však litovat nemusela. Už po sedmi vteřinách zvýšil na 3:0 Vondráček a za další dvě minuty uzavřel skóre zápasu Nahodil.

Branky a nahrávky: 5. Kaut (Holec), 7. Holec (Dietz), 45. Vondráček (Nahodil), 47. Nahodil (Mikeska). Rozhodčí: Vampola – Reich, Černý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 180. Třetiny: 2:0, 0:0, 2:0.

Třebíč: Falter – Dlapa, Rangl, Bilčík, Dujsík, Peroutka, Dietz – Laš, Dolníček, Čuřík – Mikeska, Nahodil, Vondráček – Fořt, Holec, Kaut – Čech, Kadela, Přibyl. Beroun: Šimboch (47. Mastík) – Jebavý, Látal, Kužel, Sklenička, Gutwald, Chalupa – M. Půlpán, Marek, Hrdel – Ondráček, Divíšek, Stromko – Kubica, Jonáš, Kubeš – Stránský, A. Půlpán, Malý – Babka.