Dukla vstoupila do utkání naprosto parádně. Na ledě proti Drakům přímo létala a byla za to v první třetině odměněna dvěma góly. A nutno uznat, že zaslouženě. Šumperk byl často vylučován a jihlavští hokejisté této výhody využili hned v první třetině. Přesilovku využil Kaláb, když se trefil čistým průstřelem bez tečování. Další nadějné šance zůstaly v prvním dějství nevyužity.

Ve druhé třetině úřadoval Josef Skořepa. Dvěma góly zvýšil na rozdíl čtyř branek a s Draky to nevypadalo dobře. Malou náplastí jim mohl být Zdráhalův gól z přesilové hry.

„Jsme rádi, že máme z tohoto zápasu tři body. I když je Šumperk poslední, nechtěli jsme jej podcenit a místy nás zlobil. Dvě třetiny byly z naší strany velice slušné," pochvaloval si na klubových stránkách HC Dukla asistent František Zeman.

I ve třetí třetině byli domácí aktivnější a podařilo se jim vstřelit ještě tři branky. Šumperští Draci ještě nic nevzdávali a byli odměněni alespoň dvěma brankami.

„Můj názor je, že to je i soupeřem. Kdyby tu byl tým z první čtyřky, tak si myslím, že si to hráči až tak nedovolí. Ale v hlavách mají povědomí, že vedeme 4:1 a koncentrace nebyla taková, jaká by měla být," byl lehce kritický Zeman.

To v Třebíči se odehrálo úplně jiné utkání. Už čtyři zápasy nedokázali hokejisté Horácké Slavie na svém ledě vyhrát. A přivítali Rytíře z Kladna. Takže bylo všem jasné, že to bude těžký a zkušený soupeř. To se potvrdilo hned v první třetině, která byla de facto klíčová. Třebíčští herně nepropadli, ale Kladenští vyučovali z produktivity. A dostali se zásluhou Machače a Repeho do dvoubrankového vedení. Třebíč se snažila, šlapala na plné obrátky, vytvářela si spoustu šancí, ale brankář Mensator byl proti. Kladno už si hlídalo náskok a v závěru se jim ještě podařilo zvýšit do prázdné branky Davidem Růžičkou. Třebíč sice prohrála, ale herní dojem zanechala dobrý.

Smolný zápas

„Byl to prostě smolný zápas, měli jsme spoustu přesilovek. Několik minut jsme hráli v početní výhodě pět na tři. Snažili jsme se tlačit do brány, ale Mensator je opravdu podržel. Nám to tam nepadalo. I takové zápasy jsou v hokeji prostě k vidění. My teď musíme hlavně pracovat a doufat, že ty domácí zápasy zlomíme a začneme vyhrávat," vzhlížel dopředu trenér Třebíče Jiří Mička.

Třebíč se tak momentálně nachází ve výsledkové krizi, herně to jde, ale nestačí i na slabší soupeře, s kterými má problém uhrát výsledek. Proti Kladnu to bylo konečně herní zlepšení.