„Hráči dokázali, že jsou silní. A dokázali to na ledě, ne kecama v novinách,“ rýpl si trenér Josef Augusta do Jaroslava Holíka, který jeho i klub kritizoval v sobotním vydání Deníku.

Červenožlutí zahájili cestu za třemi body v 15. minutě, kdy Dobrovolný už po šesti sekundách využil přesilovku pět na tři. Podruhé se měnilo skóre až v čase 33.12 – navíc po dohadech. Bezděk v pádu zakončil, už zvedal ruce nad hlavu, jenže hlavní sudí Úlehla rozpažil. Po poradě se svým čárovým kolegou však gól přece jenom uznal.

„Podle mě byl naprosto regulérní – i červené světlo za bránou svítilo. Těžko tedy říct, v čem byl problém. S rozhodčím všechno řešil Baky (kapitán Bakus – pozn. red.), ale vůbec nevím, o čem se bavili,“ pokrčil rameny nakonec spokojený Libor Bezděk.

Znojemské naděje oživil v 52. minutě Hradecký, jenže už po 37 sekundách vyrobil Haman, nejzkušenější hostující hráč, fatální chybu na vlastní modré čáře. A pro Hrbatého nebyl problém pohrát si s Horčičkou. „Potom už bylo vymalováno,“ konstatoval kouč Jihomoravanů Jan Neliba, jehož svěřencům ještě v závěru zasadil čtvrtý úder Hodek.

JIHLAVA – ZNOJMO 4:1

Branky a nahrávky: 15. Dobrovolný (Hodek, Malena), 34. Bezděk (Bakus), 53. Hrbatý (Rytnauer), 58. Hodek (Čachotský, Malena) – 52. Hradecký (Sedlák, Štach). Rozhodčí: Úlehla – Padevět, Prchal. Vyloučení: 5:8, navíc Hořava (Znojmo) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 2430. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1. Jihlava: Řehoř – Dobrovolný, Malena, Ficenc, Takáč, P. Staněk, Kašpar, Pleva – Hodek, Bakus, Čachotský – Rytnauer, Hanzal, Man – Fiedler, Minčák, Bezděk – Hrbatý, Suk. Znojmo: Horčička – Morava, Hořava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, Lattner – Svoboda, Haman, Plášek – Sedlák, Hradecký, Říha – A. Staněk, Sojčík, Havlík – Beroun, Barták.