VYBERTE SI REGION

Junioři bojovali, i tak má Sparta dva mečboly

Praha – Vítěz základní části hokejové extraligy juniorů v osmifinále suverénní není, i tak ale plní své cíle. Sparta Praha doma porazila jihlavskou Duklu v úterý i ve středu večer, a k postupu do čtvrtfinále jí chybí udělat jen jeden vítězný krok.

11.3.2016

Na ledě Sparty sehráli jihlavští junioři (ve světlém) dobré partie, ale ani jednou na Pražany nevyzráli.Foto: Deník/Jan Černo

Po solidních výkonech v metropoli se Dukla pokusí favoritovi cestu znepříjemnit již zítra na svém ledě.

EXTRALIGA JUN. – OSMIFINÁLE
SPARTA PRAHA – JIHLAVA 3:0
(stav série – 1:0)
To, že se na ledě potkal vítěz první části sezony a poslední postupující, znát od prvních minut nebylo. Žádný tlak Sparty, žádná zaskočená a ustrašená hra hostů. Naopak. Dukla do zápasu vlétla, dobře napadala, Pražanům nedávala prostor, a sama se dostala do několika slibních příležitostí. Bohužel pro ni ale na Pírse v brance nevyzrála.

To muselo tým z Vysočiny mrzet hlavně ve 27. minutě, kdy se poprvé měnilo skóre. Kulda byl ve správný čas na správném místě a odražený kotouč zametl za záda bezmocného Kořenáře. Hostům se pak naskytla možnost vyrovnat v početní výhodě, jenže domácí svatyně byla začarovaná.

Po pěti minutách třetího dějství se Dukla dostala do úzkých. Nikdo z hráčů nedokázal odebrat puk Dubnovi, který ho dopravil tam, kam chtěl – 2:0 pro Spartu. Od té chvíle se to na ledě začalo mnohem více hemžit domácími hráči, kteří byli u všeho dřív a jihlavskému celku už nic nedovolili. Výhru navíc pečetil v závěru Černoch.

Branky a nahrávky: 27. Kulda (Schwamberger, Lojka), 45. Duben (Györi, Černoch), 59. Černoch (Duben). Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 87. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 3:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Dukla Jihlava: Kořenář – Pospíchal, Půža, Váňa, Srnský, Kadlec, Hohl – Vala, Dufek, Ondráček, Najman, Dvořák, Kolouch, Bambula, Peschout, Kousal.

SPARTA PRAHA – JIHLAVA 3:2
(stav série – 2:0)
Sparťan Procházka na nic nečekal, s pukem si to hned po buly namířil směr Kořenář, beci jako by tam v tu chvíli nebyli, a jihlavský gólman musel po pár vteřinách lovit puk ze své branky! Děsivý začátek ale Duklu nepoložil. Střelecké trápení z předešlého dne totiž protrhl hned ve 3. minutě Najman, který byl na konci přečíslení, a co bylo hlavní, mířil přesně – 1:1. Jihlavské vrátil tento moment rychle do hry, která byla podobná té úterní – hrálo se ve vysokém tempu, a bylo to vyrovnané utkání.

V úvodu prostřední třetiny měla Sparta tlak, který ale vyústil šancí Dukly. Kolouch ovšem nedokázal tak rychle pláchnout Bednárikovi, který jeho zakončení i pokus o přihrávku překazil. Jihlavští prahli po vyrovnání, ke kterému měl blízko Kousal, jeho nepříjemnou střelu ale Pírs zneškodnil. To se na druhé straně nepovedlo Kořenářovi, který kapituloval po střele Hozáka, a domácí znovu vedli.

Hosté se navíc nepoučili z úvodní třetiny, a i do té závěrečné vstoupili špatně. Hozák vypálil, a bylo to už 3:1. Snížit pak mohl Ondráček, ovšem pálil nad. A tak se Jihlavští mohli radovat až v 52. minutě, kdy napřáhl od modré čáry Hohl, a Pírs byl na jeho projektil krátký. V závěru sáhla Dukla pro hru bez gólmana, ale porážku to neodvrátilo. Hosté tak po boji prohráli i podruhé, a v sobotu je čeká doma boj o přežití.

Branky a nahrávky: 1. Procházka (Pulkrab), 36. Hozák (Černoch, Györi), 41. Hozák (Havel, Pulkrab) – 3. Najman (Kousal, Pospíchal), 52. Hohl (Vala, Peschout). Rozhodčí: Smítka – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 81. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1. Dukla Jihlava: Kořenář – Pospíchal, Půža, Srnský, Váňa, Kadlec, Hohl – Vala, Dufek, Ondráček, Najman, Dvořák, Kolouch, Bambula, Peschout, Kousal.

Ostatní osmifinálové výsledky: Chomutov – Č. Budějovice 2:1p a 3:2 (stav série 2:0), Vítkovice – Pardubice 4:1 a 4:1 (2:0), Třinec – Ml. Boleslav 4:1 a 5:1 (2:0), Plzeň – Zlín 6:4 a 9:3 (2:0), Slavia Praha – Kladno 7:4 a 1:4 (1:1), Kometa Brno – Karlovy Vary 1:2sn a 1:2, Hradec Králové – Liberec 3:2 a 4:1 (2:0).

11.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Náměstek Krčál se stěhuje ke Chvojkovi

Praha, Jihlava – Politický náměstek Ministerstva práce a sociálních věcí a také bývalý radní Kraje Vysočina Petr Krčál mění působiště.

První domácí nula Hanuše pomohla ke druhé výhře

Jihlava – Výrazně zlepšená defenziva v závěru podzimu nesla své ovoce. Jihlavští fotbalisté v obraně navázali na předchozí zápas v Příbrami a podruhé v ligové sezoně neinkasovali. Na vítězství jim tak poprvé v sezoně stačila jediná vstřelená branka, o kterou se postaral už ve dvanácté minutě Petr Hronek.