Už v pátek byl blízko, ale Zlínu nakonec podlehl, a tak se svěřenci trenéra Patrika Augusty radovali až o den později. Na svém ledě přehráli Olomouc.

Zápas ve Zlíně byl specifický, a to proto, že Dukla dorazila na zimní stadion kvůli kolonám na dálnici pozdě. „Nastoupili jsme do utkání bez rozbruslení, někteří kluci šli přímo na buly," přibližuje kouč Augusta.

A proto se nebylo čemu divit, že jeho tým úvod zaspal a dostal rychlý gól. Domácí ale víc v první třetině nevytěžili, a hosté se během ní dostali do tempa. A v prostřední dvacetiminutovce se po trefách Kraučuka, Heinricha a Kristiana dostali do vedení 3:1! „My jsme se zvedli, hráli jsme fakt dobře a otočili to," těšilo jihlavského trenéra. Zlín se ale v závěru třetiny dostal do hry snížením na rozdíl jediné branky. „Udělali jsme individuální chybu, a tím je dostali na koně," mračil se Augusta.

Zlín si ve třetí části vzal vedení zpět. „Pak jsme jim nabídli přesilovku, a už jsme neměli sílu něco s tím udělat. Ale kluci si ve druhé třetině dokázali, že když plní pokyny, tak na to mají a funguje to," doplňuje šéf jihlavské střídačky.

Ta měla po třech zápasech na kontě nula bodů, a v sobotu doma hostila Olomouc. Cíl byl tedy jasný. „Jsem rád, že kluci to dobré přenesli do utkání s Olomoucí. Bojovali, snažili se dodržovat to, co nám přináší úspěch, a zaslouženě jsme urvali výhru," hodnotí vítěznou premiéru, kterou Dukla zvládla i díky dvěma využitým přesilovým hrám. „Doufám, že to hráče nakopne, protože nás teď čeká hodně zápasů," poukazuje Patrik Augusta na pestrý program.

Dnes jeho tým hostí od 17.45 silné Vítkovice, pak hraje v pátek a opět v sobotu. „Vítkovice jsou jeden z top týmů této soutěže, a my se na ně připravíme, protože doma by se mělo vyhrávat, a já doufám, že to zvládneme," uzavírá kouč jihlavské Dukly.

EXTRALIGA JUNIORŮ

ZLÍN – JIHLAVA 4:3
Branky a nahrávky: 4. Miko (Procházka, Václavek), 39. Miko (Václavek), 44. Václavek (Miko, Padrnos), 46. Karafiát (Vácavek) – 23. Kraučuk (Pospíchal, Váňa), 29. Heinrich (Kraučuk), 34. Kristian (Kraučuk). Rozhodčí: Kika – Blaha, Novák. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 61. Střely na branku: 29:31. Třetiny: 1:0, 1:3, 2:0. Jihlava: Brož – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Kadlec, Hrabaň – Ondráček, Heinrich, Mejzlík, Kristian, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk, Rezek, Oščádal.

JIHLAVA – OLOMOUC 4:2
Branky a nahrávky: 13. Ondráček (Kadlec, Pražák), 16. Pospíchal (Heinrich, Kristian), 43. Heinrich (Peschout, Mejzlík), 51. Ondráček (Kristian) – 20. Šťastný (Cach, Spálovský), 54. Šťastný (Cach). Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Kotlík. Vyloučení: 7:6, navíc Beier (Olomouc) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 114. Střely na branku: 38:20.. Třetiny: 2:1, 0:0, 2:1. Jihlava: Brož – Váňa, Pospíchal, Hrabaň, Srnský, Pražák, Kadlec, Krtek – Kristian, Heinrich, Kraučuk – Rezek, Mejzlík, Peschout – Oščádal, Čermák, Ondráček.

1. Kladno 6 5 0 0 1 28:15 15
2. Plzeň 6 4 1 0 1 35:22 14
3. Třinec 6 3 2 0 1 23:16 13
4. Č. Budějovice 6 4 0 0 2 23:11 12
5. Vítkovice 5 3 0 2 0 16:14 11
6. Litvínov 6 3 1 0 2 21:21 11
7. Kometa Brno 6 3 0 1 2 24:22 10
8. Pardubice 6 3 0 1 2 17:22 10