Extraligový výběr trenéra Augusty absolvoval po víkendových mačích v pondělí a v úterý další dvě utkání. A navíc na ledě soupeřů. V Chomutově získal velmi cennou výhru, na Litvínov bojovný výkon nestačil.

EXTRALIGA JUNIORŮ

CHOMUTOV – JIHLAVA 2:3
Hostům z Vysočiny se vydařily nástupy do všech třetin. V té první se z gólu ještě neradovali, ale ve druhé se ujali díky Mašterově přesné koncovce vedení. Chomutov vzápětí sice srovnal krok, ale protože si opět nepohlídal začátek závěrečné části, musel po Heinrichově přesném zakončení pod horní tyčku znovu dohánět manko. A to navíc narostlo, protože se parádně od modré trefil Váňa. Domácí hokejisté se snažili a Wágner zadělal v závěru na drama, ale Dukla tři body uhlídala.

Branky a nahrávky: 25. Chlán (Polák, Novák), 58. Wágner (Részegh, Palička) – 24. Maštera, 46. Heinrich (Váňa), 55. Váňa (Heinrich, Hejna). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Fiala. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2. Dukla Jihlava: Brož – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Krtek – Maštera, Hejna, Heinrich, Mejzlík, Kristian, Berka, Peschout, Čermák, Kraučuk, Rezek.

LITVÍNOV – JIHLAVA 6:3
Stejně jako v Chomutově otevřel skóre utkání jihlavský Maštera, jenže Litvínov se rozhodit nenechal a na domácím ledě byl údernější. Po necelé půlhodině už vedl 3:1. Dukla díky Heinrichovi sice bleskově snížila a dostala se do kontaktu, jenže v závěru druhé třetiny inkasovala počtvrté. Marné pak bylo v poslední části snažení hostů o vyrovnání. Snížení na 3:4 bylo poslední, čeho Jihlava dosáhla. Hra bez brankáře jí nevyšla, jelikož domácí dvakrát trefili odkrytou svatyni.

Branky a nahrávky: 10. Dufek (Horák, Havlík), 18. Chmelař (Kučera), 27. Bárdoš (Chmelař), 38. Drašar (Horák, Dufek), 59. Dufek (Bárdoš, Jícha), 60. Jícha (Bárdoš, Dufek) – 4. Maštera (Srnský), 27. Heinrich (Hejna), 50. Pospíchal (Heinrich, Váňa). Rozhodčí: Luczków – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 68. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3. Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1. Dukla Jihlava: Juda – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Krtek – Maštera, Hejna, Heinrich , Mejzlík, Kristian, Berka, Peschout, Čermák, Kraučuk, Rezek.

1. Kometa Brno 14 9 0 2 3 69:42 29
2. Č. Budějovice 14 9 1 0 4 50:28 29
3. Kladno 14 8 2 1 3 55:41 29
4. Plzeň 13 8 2 0 3 63:45 28
5. Třinec 14 7 2 1 4 48:36 26
6. Litvínov 14 7 1 0 6 49:43 23
7. Ml. Boleslav 12 7 1 0 4 36:35 23
8. Vítkovice 14 6 0 4 4 39:47 22