VYBERTE SI REGION

Mladší dorost ukončil sezonu porážkou od jihlavské Dukly

Havlíčkův Brod – Jednoduchý cíl měli již sestupující mladší dorostenci Bruslařského klubu.

10.3.2016

Ilustrační foto.Foto: Luboš Vácha

Chtěli prostě porazit Mladou Boleslav a Duklu, aby tak nad těmito soupeři získali alespoň jednu výhru v sezoně. Středočeské mužstvo ve čtvrtek na jeho ledě srazili do kolen, s Jihlavou ale i pošesté poznali hořkost porážky. Po bezbrankové první třetině se v té druhé dostalo domácí mužstvo do vedení, které ale ještě do přestávky ztratilo. Ve třetí části padla už jen jedna branka, a to do sítě výborně chytajícího Dominika Arbelovského.

EXTRALIGA ML. DOROSTU

H. BROD – JIHLAVA 1:3
První třetina byla vyrovnaná. Hned zkraje se mohl prosadit exbrodský Vala, ale výborným zákrokem mu radost zkazil Arbelovský. Poté se několikrát zapotil také Chaloupek, ale ke konci třetiny musel tasit zákroky gólman Bruslařů. To zapříčinilo, že po první periodě se šlo do kabin za bezbrankového stavu, zato však měli Havlíčkobrodští k dispozici přesilovku. A tu na startu prostřední části málem i přetavili v gól.

Jenže hned tři dorážky na brankovišti zázračně pochytal Chaloupek.

V šestadvacáté minutě, pár vteřin po skončení přesilové hry, se povedlo Bruslařům otevřít skóre. Po výborné kombinaci a kolotoči před jihlavskou klecí zakončoval z brankoviště do odkryté klece Richard Cachnín. Dukla si nedala s odpovědí příliš na čas. Dvě a půl minuty po brodské trefě byl Najmanem z pravého rohu pásma poslán kotouč křižně na hokejku Tomáše Valy, jehož dělovka na zadní tyč zaplula přesně za marně se přesouvajícího brankáře domácího mužstva.

Pět minut před koncem třetí části nejprve Krajíčkovo tečované nahození skončilo na tyči, záhy Dukla vyvinula tlak, který zakončil Jan Úlovec výbornou střelou pod horní tyč. Dukla měla na hokejce vedení, proto začala třetí část spíše z defenzivy.

I tak se ale dokázala prosadit ještě jednou, když z pravé strany najel před gólmana Adam Najman, jehož nahrávku na Kardoše si srazil jeden z beků do sítě. Domácí se pak snažili o srovnání, několik tutovek pochytal Chaloupek. Bruslařům nevyšlo ani power-play, v ní navíc málem sami inkasovali.

„Mrzí nás prohra, rozhodlo o ní neproměňování šancí a Jihlava je jediná z této skupiny o udržení, kterou jsme nedokázali porazit. I když jsme s ní hráli celkem vyrovnaně, tak jsme to prostě neprolomili. Jihlavský brankář pro nás byl nepřekonatelný. Klukům jinak nemůžeme moc co vytknout, protože za poslední měsíc se zvedli a uhráli jsme pár vítězství. Škoda, že se nehraje ještě jedno kolo, třeba bychom ještě něco vymysleli," řekl brodský asistent trenéra Petr Jansík.

Branky a nahrávky: 26. Cachnín (Tecl, Kohout) – 28. Vala (Najman, Filip), 39. Úlovec (Musil, Juda), 47. Najman (Filip). Rozhodčí: Josef Barek – Michal Huryta, Michal Tasch. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1. H. Brod: Arbelovský – Krejčí, Dvořák, Adam, Zvěřina, Horák, Škareda, Smolko, Křišta – Kohout, Kulhánek, Pokorný, Cachnín, Plíhal, Tecl, Rybáček, Krajíček, Dudek, Kyncl.

Richard Wagner

Autor: Petr Veselka

10.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Náměstek Krčál se stěhuje ke Chvojkovi

Praha, Jihlava – Politický náměstek Ministerstva práce a sociálních věcí a také bývalý radní Kraje Vysočina Petr Krčál mění působiště.

První domácí nula Hanuše pomohla ke druhé výhře

Jihlava – Výrazně zlepšená defenziva v závěru podzimu nesla své ovoce. Jihlavští fotbalisté v obraně navázali na předchozí zápas v Příbrami a podruhé v ligové sezoně neinkasovali. Na vítězství jim tak poprvé v sezoně stačila jediná vstřelená branka, o kterou se postaral už ve dvanácté minutě Petr Hronek.